Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Tak nám začla zimní liga a vstup do série turnajů. Za Hukvaldy v týmu Fryčovic nastoupili: Ginzel Filip, Tomaščin Matěj, Strakoš Matěj

a za mladší žáky: Kociánová Tereza, Lukaštík Vojtěch, Giergiel František a Sedlář Petr.

Očima Pačese (Jan Pačanský - aktér turnaje - 14 let)

SŽ: Druhý odehraný turnaj v Brušperku pro nás nedopadl podle představ, ale nemáme se za co stydět. Kvůli nečekané nepřízni hráčů jsme tento turnaj odehráli pouze v šesti lidech. Sestava se skládala z Tyldy, Řeháčka, Pokludy, Foltýna, Pačese a Marbyho. Prověřili jsme zdatnosti soupeřů Staříč x Fryčovice 1:2 (Pačes 1x), ale nechybělo daleko od remízy a fotbal to byl vyrovnaný. Druhý zápas nedopadl podle představ a čelili jsme favoritovi turnaje Havířov x Fryčovice 0:4, co si budeme nalhávat soupeř nebyl o nic lepší a prohráli jsme to hlavně hlavou než-li schopnostmi a dovednostmi hráčů. Třetí zápas byl spíše takový odpočinkový s Baškou, výsledek byl 3:2 pro nás (Tylda 3x). Čtvrtý zápas Vřesina x Fryčovice 3:1 porážka (Pačes 1x). Vletěli jsme do nich hned ze začátku a první minutu to bylo 1:0 pro nás, bohužel jakmile jsme za nedlouho dostali první gól nevzdali jsme to, ale něco nám chybělo a tak jsme zkoušeli co nejvíce z toho vytřískat místo toho jsme si nechali dát druhý gól. Páty a poslední zápas byl s Frenštátem a byl to trhák. Hráli jsme celý tým na 110% a šlo to znát skoro jsme nenechali protihráče vystřelit a mezi tím Pačes z narážečky od Řeháčka střelil branku umístěnou k pravé tyči a Tylda zkusil střelu a zadařilo se, takže jsme vyhrávali 2:0 dokud se před naší brankou nezačali čerti honit. Protivník náhle zkoušel střelbu ze všech úhlu a jakmile se odražený míč od brankáře dokutálel k Řeháčkovi ten ho chtěl vyčistit směrem za naší bránu do rohu, bohužel tomu tak nebylo a míč letěl přímo do šibenice naší branky.
Takže cca v 12. minutě jsme se snažili ještě více než kdy jindy a všichni jsme byli ve stresu, ale zachovali jsme chladnou hlavu. Další neštěstí se stalo ve 14. minutě kdy Tylda vletěl za míčem do golmana a rozhodčí pískl faul na brankáře díky čemu Tylda dostal žlutou a byl na dvě minuty vyloučen. Do konce zápasu z nás netekl jen pot z fyzické únavy, ale také ze stresu. Nakonec ale protivník branku nestřelil a tak jsme vyhráli s konečným výsledkem 2:1.

Ludgeřovice: Fryčovice, 4.11.2017
SŽ: Odložené utkání zvládli lépe naši borci. I když výhra se nerodila jednoduše. Po poločase byl stav 0:0, přestože jsme měli nespočetné množství šancí, které jsme pálily jednu za druhou. Naštěstí kluci chtěli zvítězit a do druhého poločasu nastoupili s verbou a domácí hráče nepustili skoro do hry. První gól vstřelil ve 36 min. Marby, to když Pačes zatáhl míč ze středu hřiště napravo a ideálně našel před gólmanem prvního střelce utkání, 0:1. O pět minut později nám konečně vyšla standartka. Po dobře kopnutém rohu se nejprve k odraženému míči dostal Štika, ale jeho ránu zablokoval obránce, míč se ale následně odrazil k Davidovi Palmovi a ten už nekompromisně propálil všechno před sebou, 0:2. Poslední gól padl v 59 min., když se k míči dostal David Foltýn a ze hranice 16-tky jej krásně trefil a z domácího gólmana udělal sněhuláka. Míč zapadl pod břevno a skóre se uzavřelo, 0:3. Třetí vítězství v řadě nás katapultovalo na 6 místo a to máme ještě jeden zápas k dobru s Heřmanicemi (odložený zápas do jara).

MŽ: Mladší kamarádi si s chutí zahráli proti mladším žákům z Ludgeřovic a nebýt vynikajícího domácího gólmana, jsme mohli být svědky i dvouciferného výsledku. Celé utkání jsme měli mírnou převahu a diváci a trenéři mohli sledovat několik povedených kombinací, které končily přesnými střelami, ale domácí gólman v brance čaroval. První gól padl ve 16 min., kdy po závaru před domácí brankou odkopávali obránci v nouzi míč co nejdále, jak jen to šlo, ale ten se dostal k Terka a ta jej rychle vracela zpět do kotle. Naštěstí si domácí obránci dávali přednost s blokováním její střely a tak míč prošel až do branky, 0:1. Od této chvíle už to byl zápas jen jednoho družstva - družstva Fryčovic. Další góly padaly ve druhém poločase. Nejprve Vojta vymetl ve 36 min. pavučinu v domácí bráně, 0:2 a poté ve 42 min. asi po nejpěknější kombinaci, kdy si míč rychle vyměnili Jonáš Galásek s Markem a prvně jmenovaný nechytatelně vyslal svou vizitku na domácího brankáře, 0:3. Poprvé na podzim tak vyhráli obě družstva i starších i mladších žáků a dokonce i se stejným skórem

Fryčovice - Frýdlant nad Ostravicí, 21.10.2017
SŽ:Na domácím utkání jsme přivítali třetí tým z tabulky a přichystali si pro něj překvapení. Poprvé v sezoně jsme nastoupili komplet se staršími žáky,jen na střídačce nás jistili Štika a Terka. A na hře to bylo hned znát. Skóre jsme otevřeli ve 15 min. To když si míč vzal Tylda zatáhl jej na střed a krásně střelil k tyči,1:0, Hosté hráli míče hodně vzduchem a na dostřel se moc nedostávali. Ve 23min. však měli štěstí,to když z ojedinělé střely dali gól. Matějovi,který poprvé chytal, vypadl míč,1:1. Tak skončil poločas. Druhou půli jsme opět otevřeli my. To když Péťa N. dal ulici na Filipa Gincla, ten si pěkně sběhl a ještě krásněji obhodil gólmana, 2:1. Hosté srovnali o 4min. později z přímého kopu, 2:2. Dnešní zápas náramně vyšel Filipovi. V 59 min. byl faulován a Pačes přímý kop z 25m proměnil,3:2. A to nebylo vše. Hosté tlačili a my jsme skórovali. V 64 min. po autu a pěkné​ zpětné nahrávce před gólmana od Marbyho, zakončil do prázdné Adam Překlasa,4:2. Konec utkání. Druhé vítězství v řadě.

Hlubina - Fryčovice, 14.10.2017
SŽ- 1:3 , první vítězství!!!
MŽ- 7:0

SŽ: Opět s mladšími žáky v sestavě, proti vysokým klukům z Hlubiny, vše nasvědčovalo,že opět budeme tahat za kratší provaz. V první půli měli také domácí jasnou převahu, ze které vytěžili první gól. My jsme to však nezabalili a bránili a bránili. Do druhé půle se obraz hry zásadně změnil. David Palm byl prohozem na pozici stopera s Marbym a změna hostům zamotala hlavy. David vzadu nekompromisně čistil prostor a Marby ve předu,spolu s Petrem němcem spolupracovali a dostávali se do slibných šanci. Vyrovnání zařídil Marby, když sám proměnil přímý kop,na faul na jeho osobu,1:1. Domácí znervózněli, a naší se dostávali do zakončení. Na 2:1 proměnil opět Marby, když po rohu u naší branky jsme založili rychlý protiútok, výkop si sam vybojoval a šel na brankáře,2:1. Domácí jsme dorazili 5min.pred koncem, opět po přímém kopu, skvěle zahraným na zadní tyč, hlavickoval do branky David palm,3:1.

MŽ: Výsledek vypadá hrozivě,ale základní kostru tvořili hráči,co už měli za sebou zápas se staršími žáky. K nim se přidali vesměs starší přípravky a to potom proti týmu, který měl na lavičce dalších 7 kluku na střídání,to fakt nešlo. Klobouk dolů,že všichni bojovali až do konce.

Veřovice: Fryčovice, 7.10.2017
MŽ: 7:0 - domácí jednoznačně lepším týmem
SŽ: 2:0 - první poločas domácí hráli lépe a střelili také 2 branky, ve druhém poločase se hra vyrovnala, bohužel jsme nevyrovnali také skóre

Fryčovice - Svinov, 30-9-2017
SŽ: Předem bych chtěl poděkovat všem, kteří došli, včetně zraněných hráčů,kteří podpořili své spoluhráče, alespoň svými hlasivkami. Naše taktika byla jasná. Co nejvíce zahustit střed hřiště a když to jen trochu půjde zaútočit v 5 až 6 lidech najednou. To se nám vcelku dařilo, dokonce jsme se dostali i do 2 ložených gólovek, ale k pozitivnímu výsledku to nakonec nevedlo. Hosté v prvním poločase skórovali třikrát a ve druhém čtyřikrát. Nám se podařilo střelit gól jen z přímáku, kdy Pačes pěkně trefil asi z 25 m. Konečný výsledek: 1:7.
Děkuji všem mladším žákům, kteří nenechali své starší kamarády na holičkách a doplnili jejich řady. Ostatním klukům díky za nasazení. Jdeme dál :-)

MŽ: I když 6 z nich si zahrálo už za SŽ na jejich pohybu to nebylo znát. Ale postupně. Úvod nás zatlačili hosté před naší branku a hned v první minutě dokázali skórovat, 0:1. Naše hráče to však nezlomilo, ba naopak. Postupně to rozjeli na plný plyn, dostávali se do zakončení a v 15 min. vyrovnali, Vojta Lukaštík, 1:1. Hosté se sice moc nedostávali do kombinace, ale uměli být velice efektivní. Rychlé protiútoky trestali. Nejprve ve 23 min. zvyšovali na 1:2. a pak ještě jednou v druhé půli na 2:3. Domácí však dokázali vždy skóre srovnat. Nejprve Vojta Lukaštík proměnil penaltu po faulu na Petra Sedláře, 2:2 a na 3:3 skóroval nejmladší hráč na hřišti, Radek Strnadel. To už jsme dominovali a šli si krok po kroku pro vítězství. Zápas se zlomil asi 5 min. do konce, kdy Wiki prostřelil vše před sebou, 4:3. K Wikimu ještě jedna poznámka: byl to zkrátka hráč utkání!!!! Tečku za zápasem udělal opět Wiki a opět z penalty, tentokráte po faulu na Filipa Strnadela. Děkujeme kluci a Terezko. Krásný výkon.