DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Činnost mládežnických kategorií podporuje
Činnost mládežnických kategorií podporuje

SEZÓNA 2018/2019

konečná tabulka

# KLUB Z V R P skóre B
1. Lískovec 22 16 1 5 91:37 49
2. Kozlovice 22 14 5 3 71:26 47
3. Staříč 22 14 2 6 60:28 44
4. Palkovice 22 10 6 6 44:34 36
5. Baška 22 8 7 7 40:44 31
6. Nebory 22 8 5 9 45:57 29
7. Hrádek 22 8 2 12 37:49 26
8. Hukvaldy 22 7 2 13 34:64 23
9. Bukovec 22 6 5 11 35:58 23
10. Nošovice 22 5 7 10 49:65 22
11. Metylovice/Frýdlant B 22 6 4 12 41:64 22
12. TJ Písek 22 5 4 13 33:54 19

JARO 2019

Palkovice – Hukvaldy 3:4 (0:2)

Sestava Hukvaldy:

                     Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart             Rostislav Weber (C)                   Lukáš Klučka

Adam Holub               Daniel Hubeňák               Michal Vicher                   Marek Mlčoch

Vojtěch Lyčka                  Petr Gold

 

Střídající hráči: Matěj Tomaščin, Lukáš Vrtný, Zdeněk Bůžek

V průběhu celého prvního poločasu byli domácí aktivnějším týmem. Nejen, že drželi častěji míč, ale také si vypracovali mnohem víc velmi slibných příležitostí, ale ke gólu nevedla žádná. My jsme naopak spoléhali na brejkové situace a i díky nim jsme si vypracovali pět dobrých šancí a z nich jsme byli úspěšní hned dvakrát. V 10. min. unikl domácímu obránci na levé straně V. Lyčka, avšak jeho střelu domácí brankář vytěsnil jen na roh. Obrana rohový kop odvrátila k středovému kruhu, kde si jej převzal R. Weber, přesunul se na 25m od branky a vystřelil. Domácí obránce jeho ránu na úrovni šestnáctky pro nás šťastně tečoval do protipohybu svého gólmana – 0:1. V půlce poločasu se dostal ke střela z 20m M. Vicher, ale jeho skákavou střelu k tyči odvrátil brankář na roh. A o chvíli později se osmělil J. Chamrad k průniku z obrany až na roh pokutového území, ale jeho prudká střela šla mimo branku. V 38. min. opět unikl domácímu obránci V. Lyčka a postupoval z levé strany na branku. Ale místo střely zvolili nahrávku na P. Golda, který z hranice šestnáctky nedal přesouvajícímu se brankáři domácích šanci – 0:2. Za toho stavu byl i ukončen poločas.

V druhém poločase se hra vyrovnala, ale paradoxně domácí začali být efektivnější v proměňování svých šancí. Naštěstí jsme nezůstali pozadu. Nejprve se v 59. min. po samostatném úniku individuálně prosadil V. Lyčka v prostoru rohů malého a velkého vápna přes domácího obránce a prostřelil padajícího gólmana – 0:3. Ale chvíli po té, v 61. min., náš stoper nedokázal hlavou odvrátit nákop hostů. Míč propadl za něj, kde si ho převzal domácí J. Vrtný, který si jej potáhl na hranici pokutového kopu a i s přispěním tyče snížil – 1:3. O čtyři minuty bylo ještě hůř. Domácí měli výhodu trestného kopu z 25m od branky. Domácí R. Merta vyslal přízemní střelu, která prošla naši obrannou zdí, a směřující k tyči ji již J. Sasín nedokázal zastavit – 2:3. V nervózním závěru nám pomohla chyba domácí obrany. V 88. min. směřovala zpětná nahrávka před šestnáctku na stopera domácích, který si však s ní neporadil a míč mu při zpracování skončil za zády. A všudypřítomný V. Lyčka obránce předskočil, ukradl mu míč, který uklidil do branky – 2:4. To však nebyl konečný stav. V 90. min. domácí směřovali vysoký centr z pravé strany na vzdálenější roh malého vápna. Náš couvající obránce jej však hlavou nezachytil a za ním číhající J. Vrtný si míč jen přiťukl a nedal z 5m brankáři šanci – 3:4. Vzápětí rozhodčí ukončil utkání.

Naši muži ukončili sezónu v OP dle tabulky na 9. místě. Pokud se bude brát do úvahy lepší vzájemný zápas, tak se posuneme na 8. místo před Bukovec.

Upozorňujeme případné zájemce, že náš dorost má sezónu ještě o týden delší, tak je můžete přijet podpořit v sobotu 15.6. v 11.00 do Nýdku.

 

ZMĚNA TERMÍNU UTKÁNÍ OP MUŽŮ: Palkovice - Hukvaldy

Vzhledem k vývoji v Okresním přeboru mužů, stanovuje STK OFSFM v souladu s čl.3/6 Rozpisu soutěží jednotný začátek posledního kola, a to na neděli 9.6.2019 od 17:00 hodin.

 

Hukvaldy – Lískovec 2:5 (1:2)

Sestava Hukvaldy:

                       Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart             Rostislav Weber (C)                   Lukáš Klučka

Adam Holub               Daniel Hubeňák               Marek Holub                   Marek Mlčoch

Zdeněk Bůžek                  Michal Vicher

 

Střídající hráči: Vojtěch Lyčka, Petr Gold, Viktor Hrček, Tomáš Michna

Vstup do utkání se hrubě nevyvedl. Ve 2. min. jsme nezvládli rozehru v útočné fázi, střední obránce ihned po převzetí míče, vyslal pas po křídle a útočník hostí po úniku vybídl nahrávkou před prázdnou branku kolegu k zakončení - 0:1. Od vstřelené branky jsme pak měli si zřejmě nejlepší pasáž utkání, kdy se sice hrál oboustranně vyrovnaný fotbal, ale vypracovali jsme si také tři dobré příležitosti. První byla po zahrání přímého kopu, kdy M. Holub zakroutil míč na zadní tyč, ale nabíhajícímu M. Vichrovi chyběl jen krok k zakončení. O chvíli později se M. Vicher dostal ve vápně ke skákavému míči, ale levou nohou jej netrefil ideálně. V 21. min. se třetí šance již ujala. Po kombinaci na levé straně skóroval M. Mlčoch – 1:1. Bohužel od vstřeleného gólu naše aktivita upadla a lepším týmem byli hosté. V 38. min. svou převahu korunovali brankou. Hostující T. Kubáň při napadání přetlačil na hranici šestnáctky našeho obránce a sám přesně z úrovně pokutového kopu zakončil – 1:2. Těsně před poločasovým hvizdem jsme měli šanci k vyrovnání. M. Mlčoch zatáhl míč po levé straně. Přihrál do pokutového území Z. Bůžkovi, kterému se ve velmi dobré možnosti nepodařilo finální zakončení.  

Druhý poločas byl po většinu času v režii hostů. Náš tým dokázal držet míč pouze při rozehrávce v obranné fázi, ale přechod do útoku již vázl. Aktivita hostů slavila ovoce 59. min., kdy po zaváhání naší obrany přidali třetí branku. My jsme vykřesali naději v 71. min. Po rychlé kombinaci z levé strany se míč po ose M. Mlčoch a V. Lyčka dostal na pravou stranu k osamocenému A. Holubovi, který se před brankářem nemýlil – 2:3. Šanci na vyrovnání měl V. Lyčka, který se prosmýkl mezi obránci do pokutového území, ale na poslední chvíli byl odstaven od míče zákrokem na hranici faulu. Hosté však nechtěli drama do posledních minut. A tak během 84. a 89. minuty přidal T. Žurovec do rozhozené obrany čtvrtý a pátý gól, čímž dovršil v utkání svůj hattrick. Konečný stav 2:5.

Poslední kolo odehrají Hukvaldy v Palkovicích v sobotu 8.6. v 17.00.

 

Metylovice/Frýdlant B – Hukvaldy 6:0 (1:0)

Sestava Hukvaldy:

                     Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad (C)               Michal Vicher              Adam Holub                   Zbyněk Velart

Martin Vicher               Martin Veselka                Marek Holub                   Marek Mlčoch

Petr Gold                  Vojtěch Lyčka

 

Střídající hráči: Michael Kuběna, Lukáš Vrtný, Michal Olbert, Zdeněk Bůžek, Tomáš Michna

Již od prvních minut bylo zřejmé, kdo má větší chuť do fotbalu a zájem urvat body. Domácí byli od počátku ve všech aspektech hry lepším týmem. Po několika náznacích v první desetiminutovce se prosadili v 13. min. Po náběhu po křídle z jejich pravé strany přišel přízemní centr a do prázdné branky zakončil domácí L. Kubásek – stav 1:0. Po celý první poločas měli domácí více ze hry, vypracovali si několik brankových příležitostí. Z toho minimálně ještě dvě volaly po góly. Bohužel naši hráči snad nebezpečně zahrozili jen jednou. A to úplně v závěru poločasu, kdy se individuálně uvolnil na rohu šestnáctky V. Lyčka, jehož zakroucená střela však šla mimo zadní tyč branky.

Nejlepší momenty našich hráčů přišly jen v průběhu prvních deseti minut druhého poločasu. Kdy jsme dostali domácí pod tlak, ale nedařilo se finální zakončení. V 53. minutě, se však hned po prvním průniku domácích na naší polovinu, individuálně prosadil M. Kubásek – stav 2:0. Naše nejlepší možnost přišla o chvíli později V 55. min. převzal míč u autové čáry V. Lyčka a naservíroval jej osamocenému A. Holubovi, kterému však v jasné pozici jeho střelu instinktivně vyrazil domácí brankář. A o minutu později se domácí radovali potřetí. Po nedůrazu v obranné fázi se prosadil opět L. Kubásek – stav 3:0. Od tohoto okamžiku si udělali domácí z utkání svoji exhibici a přetavili to ještě i ve tři další branky. Konečné a zasloužené skóre 6-0.

Příštím soupeřem bude Lískovec. Utkání se hraje na domácím hřišti v sobotu 1.6. v 17.00.

 

Hukvaldy – Písek 1:0 (0:0)

Sestava Hukvaldy:

                 Jiří Tobiáš (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart              Daniel Hubeňák                   Lukáš Klučka

Martin Vicher (C)                Michal Vicher                Marek Holub                   Marek Mlčoch

Petr Gold                  Zdeněk Bůžek

 

Střídající hráči: Vojtěch Lyčka, Lukáš Vrtný, Michal Olbert, Petr Žáček

Prvních 10 min. utkání bylo oboustranně opatrných. Oba týmy hrály ze zajištěné obrany a zajímavých příležitostí bylo pomálu. Po té jsme začali být aktivnějším týmem. V 15. min. vyslal J. Chamrad uličkou do šestnáctky Ma. Vichra, který však ve skvělé příležitosti přestřelil branku. Po té jsme si měli i několik příležitostí se závarů po rohových kopech a standardních příležitostí. Hosté měli svoje chvíle mezi 20. a 30. min., kdy nás dostali v našem pokutovém území pod tlak. A jen díky brankářskému umění J. Tobiáše a také několika obětavým zákrokům hráčů se to obešlo bez gólu v naší síti. Posledních 15 min. prvního poločasu jsme opět více měli za hry my. Avšak z několika centrů M. Mlčocha z levé strany se nic neurodilo. Velmi dobrou příležitost také nezakončil gólově M. Holub. Mi. Vicher poslal do náběhu Ma. Vichra, který zatáhl míč do pokutového území a zpětnou nahrávkou na hranici šestnáctky vybídl právě M. Holuba. Ale jeho střelu do pravého horního rohu branky vytlačil na roh hostující brankář. I přes několik velmi dobrých brankových příležitostí na obou stranách byl stav po prvním poločase 0:0.

V druhém poločase jsme již byli jasně lepším týmem. Častěji jsme drželi míč a fyzicky jsme na tom byli lépe než hosté. Avšak příležitostí ke vstřelení gólu bylo méně než v poločase prvním, ale o to nebezpečnější. V 50. min. hostujícího obránce okradl o míč Ma. Vicher a mířil sám na gólmana. Bohužel místo nahrávky před prázdnou branku anebo zakončení po zemi na vzdálenější tyč, trestuhodně mířil kolem pravého horního rohu branky. V 75. min. se přes obránce v pokutovém území prosadil L. Klučka a ten jej zastavil jen za cenu faulu. Pokutový kop. Exekutor P. Gold však jen orazítkoval brankovou tyč. Od tohoto okamžiku se i začalo na hřišti jiskřit. Rozhodčí musel v několika málo minutách ukázat několik žlutých karet. A dokonce v 78. min. po zbytečném oplácení odešel předčasně do sprch hostující T. Fojcík. Již to vypadalo, že hosté si zřejmě odvezou do Písku remízový bod. Ale domácí byli v 89. min. proti. Krásnou kolmicí na levé straně vyslal M. Mlčoch do úniku P. Golda, který přízemní nahrávkou na malé vápno našel V. Lyčku a ten s přehledem poslal míč do prázdné branky – stav 0:1. Bohužel kaňku na vítězství mělo vyloučení domácího D. Hubeňáka v nastaveném čase za zdržování hry.   

Zasloužená výhra domácích, která by určitě nebyla tak hubená a vydřená, kdybychom lépe vyřešili alespoň polovinu jasných brankových možností.

Příštím soupeřem budou Metylovice/Frýdlant B. Utkání se hraje v Metylovicích v neděli 26.5. v 17.00.


Hukvaldy - Kozlovice 0:6 (0:3)

Sestava Hukvaldy:

                     Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart              Rostislav Weber (C)                   Lukáš Klučka

Martin Veselka                Michal Vicher                Marek Holub                   Marek Mlčoch

Martin Vicher                  Adam Holub

 

Střídající hráči: Vojtěch Lyčka, Lukáš Vrtný, Tomáš Michna, Petr Žáček, Jan Sedlář

Šance na dobrý výsledek proti prvnímu celku tabulky vzala za své již po 10 minutách. Prakticky z prvních dvou šancí hostů, v 5. a 10. min, padly po hrubých chybách v naší obranné fázi dvě branky. Od tohoto okamžiku prakticky po celý poločas si tým Kozlovic hlídal průběh utkání, častěji držel míč, a do žádné vážné příležitosti domácí tým nepustil. Naopak minutu před poločasem své zasloužené vedení ještě navýšili po tečované střele z 18m. Do kabin se šlo za stavu 0:3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s několika změnami v sestavě a hra se z naší strany oživila. Lepší hrou záložní řady se i zkvalitnil přechod do útoku, který přinesl několik možnosti k zakončení, které však z naší strany nebylo efektivní. Samozřejmě toto naše zlepšení bylo zapříčiněno hrou hostů, kteří vzhledem ke stavu utkání neměli důvod tolik tlačit na pilu, a v poklidu vyčkávali a hlavně se soustředili na rychlé protiútoky. Z této činnosti však (bohužel pro domácí) profitovali až v průběhu posledních 8 minut zápasu, kdy se prosadili hned 3x. Konec utkání 0:6. Hosté si s přehledem odvezli 3 body.

Příštím soupeřem bude Písek. Utkání se odehraje opět na domácím hřišti v sobotu 18.5. v 17.00.

 

Nošovice/Lhoty - Hukvaldy 2:4 (0:1)

Sestava Hukvaldy:

              Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Daniel Hubeňák              Rostislav Weber (C)                   Lukáš Klučka

Martin Veselka                Michal Vicher                Marek Holub                   Marek Mlčoch

Martin Vicher                  Adam Holub

 

Střídající hráči: Vojtěch Lyčka, Zbyněk Velart, Lukáš Vrtný

Prvních 15 minut bylo ve znamení naší aktivity. Častěji jsme drželi míč a lépe se pohybovali než domácí. Ale vypracovali jsme si jen několik střel mimo branku nebo je domácí zblokovali. A slibnou možnost, kdy nahrával Martin Vicher na střed malého vápna již na připraveného Adama Holuba, zhatil ještě před zakončením dobrým zákrokem gólman. Od 15. minuty se začínali dostávat do hry i domácí, resp. se jim to dařilo díky rychlým protiútokům, které vyplynuly z našich ztrát v útočné fázi. Avšak o tyto slibně vyvíjející se možnosti se sami připravili nepřesnou finální nahrávkou či převzetím míče. V druhé části poločasu si obě mužstva vypracovaly především několik standardních situací a rohů. Asi největší možnost ke vstřelení branky měl náš Michal Vicher z přímého kopu ze vzdáleností 17m. Ale jeho dobře mířenou střelu nad zdí domácí brankář očekával a zneškodnil ji. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, tak ve 42. min. po brankářském zákroku provedl Honza Sasín rychlý výkop až na půli domácích. Ten však domácí obránce hlavou minul a dovolil tak Adamovi Holubovi postupovat sám na branku. Obránce se ještě stačil do šestnátky vrátit, ale Adam se ho zasekávačkou zbavil a přesně zakončil kolem nohou vybíhajícího brankáře – stav 1:0.

Začátek druhé půle byl opakem té první. Prvních 10 minut jednoznačně patřilo domácímu týmu, který začal hrát důrazněji a byl rychlejší na míči. Což domácí využili již v 49. min. Při našem přechodu do útoku jsme rychle přišli o míč již na půlce. Obránce jej rychle přenesl na pravého záložníka, který nahrál do uličky mezi naše obránce na nabíhajícího útočníka A. Svobodu, a ten přesně zakončil – stav 1:1. Ale od 55. min. se přesunula aktivita na naší stranu. Nejprve se dostal do velmi dobré šance Martin Vicher. Po přiťuknutí do pokutového území od A. Holuba se kličkou zbavil obránce, ale z úhlu, již jen před vybíhajícím gólmanem, zakončil nepřesně kousek mimo vzdálenější tyč. O chvíli později jsme zahrávali přímý kop z 19m, ale opět jsme střelou přes zeď neuspěli. V 60. min. si domácí obrana neporadila dostatečně důrazně s centrem před branku a tak se k odraženému míči dostal Michal Vicher a z 20m překonal střelou po zemi k tyči domácího brankáře – stav 2:1. O 8 minut bylo ještě veseleji. Skvělou kombinační hrou na levé straně se dostal k centru Marek Mlčoch, který přízemní nahrávkou našel osamoceného Martina Veselku, který střelou z první do protipohybu gólmana krásně zakončil – stav 3:1. Od tohoto stavu se hra mírně srovnala. Ale stále více šancí ke vstřelení branky bylo na naší straně. V 82. min. došlo ke zdramatizování stavu. Při centrované nahrávce z domácí pravé strany došlo k nešťastné teči našeho bránícího hráče, a překvapivý oblouček skončil na zadní tyči, od které se míč odrazil do branky – stav 2:3. Ale domácí se z kontaktní branky neradovali dlouho. Střídající Vojtěch Lička si v průběhu několika minut vypracoval tři dobré příležitosti. A tu třetí, po naší kombinaci na levé straně, kdy zůstal osamocen na rohu šestnáctky, s přehledem proměnil – stav 2:4. Od 86. minuty se tak již utkání jen dohrávalo.

Náš tým zřejmě předvedl nejlepší jarní výkon a zaslouženě vyhrál.

Příštím soupeřem bude první tým tabulky – Kozlovice. Utkání se odehraje na domácím hřišti v sobotu 11.5. v 16.30.

 

Hukvaldy - Staříč 1:2 (1:0)

Sestava Hukvaldy:

                    Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Daniel Hubeňák              Rostislav Weber (C)                   Lukáš Klučka

Petr Gold                Michal Vicher                Marek Holub                   Marek Mlčoch

Zdeněk Bůžek                  Petr Opěla

 

Střídající hráči: Lukáš Vrtný, Eduard Válek

Proti třetímu celku tabulky náš tým nastoupil díky několika absencím v částečně improvizované sestavě. Ale během prvního poločasu rozdíl v tabulce mezi mužstvy na hřišti vidět nebyl a hrál se vyrovnaný fotbal. Hosté sice častěji drželi míč, ale jelikož se nám dařilo zahušťovat střed hřiště, tak se nejčastěji uchylovali k nákopům z obrany přímo do útoku. Hráči Staříče si v průběhu poločasu vypracovali asi tři až čtyři slibné příležitosti ke střele, ale ty většinou byly zakončeny nepřesně anebo zakročil gólman. A rohové situace naše obrana pokryla. My jsme se za poločas dostali do tří příležitostí. Ve 25. min. zahrával M. Vicher trestný kop z hranice šestnáctky po faulu na P. Opělu, ale střela šla přímo do rukou brankáře. Stejně naložil R. Weber s přímým kopem z 20m o 10 min. později. Až třetí příležitost přinesla úspěch. Po standardní situaci v 42. min. před naši brankou jsme provedli rychlý protiútok. Sice to zpočátku vypadalo, že jej obrana odvrátí. Ale Z. Bůžek odebral obránci míč. Nahrál jej na střed M. Holubovi, který rychle přihrál na opačnou stranu do běhu M. Mlčochovi. A ten zakončil z hranice pokutového území na vzdálenější tyč – stav 1:0.

Začátek druhého poločasu až do asi 60. min. měl obdobný průběh, jako poločas první. Navíc v 51. min. šli hosté do oslabení. Po ostrém zákroku M. Vichra se poškozený hráč neudržel a nesmyslně oplácel. Tedy uviděl červenou kartu. Náš hráč obdržel žlutou. Zlomovým mohl být okamžik v 58. min. M. Mlčoch zatáhl po rychlém brejku míč na levé straně. Jeho první centr se od obránce k němu opět vrátil. A tak jej ihned hlavou poslal ke značce pokutového kopu na volného M. Vichra. Tomu se podařilo v pádu dobře zakončit, ale trefil však obránce, který mu snížil střelecký úhel a zabránil zřejmě jistému gólu. O 6. min. později se potvrdilo obvyklé „nedáš – dostaneš“. Vysoký nákop na hranici naší šestnáctky obránce hlavou neodvrátil a za ním stojící hostující útočník L. Kaulinec si jej pohotově zpracoval a zakončil. Tečovaná střela zapadla k tyči – stav 1:1. Tento okamžik hosty nakopl a ač byli v početní nevýhodě, tak začali být lepším týmem a také byl viditelný úbytek fyzických sil na domácí straně. A v 75. min. se hosté opět gólově prosadili. Po nedůrazu v naší šestnátce se opět L. Kaulinec prosadil. Jeho přízemní střela z 10m si našla cestu mezi několika našimi obránci do branky – stav 1:2. Hosté pokračovali v aktivitě a vypracovali si několik příležitostí, které však již brankou neskončily. Domácí si vypracovali pouze jedinou možnost ke srovnání. V 88. min. zahrával trestný kop R. Weber, který hlavou usměrňoval L. Klučka, ale brankář jej i přes obtíže a před napadáním dorážejícího L. Klučky na brankové čáře zastavil. Hosté zvítězili 1:2.

 

Dorost: Bukovec - Hukvaldy 6:1 (2:1) branka: Pokorný M. 

 

Hukvaldy - Hrádek 1:2 (1:1)

Sestava Hukvaldy:

                    Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart              Rostislav Weber (C)                   Marek Mlčoch

Petr Gold                Michal Vicher                Daniel Hubeňák                   Lukáš Klučka

Adam Holub                  Martin Veselka

 

Střídající hráči: Zdeněk Bůžek, Matěj Vaněk, Eduard Válek

Od prvních minut se hrál fotbal plný osobních soubojů s minimem šancí na obou stranách. Hosté byli v těchto soubojích důraznější a rychlejší, takže i díky tomu měli prakticky po celý zápas navrch. Poprvé zahrozili hosté, kdy po střele z prostoru mezi rohy velkého a malého vápna, v 18. min. orazítkovali tyč. Ve 23. min. se od svého obránce odpoutal Adam Holub a v rohu pokutového území byl při převzetí míče sestřelen hostujícím gólmanem. Žlutá karta pro brankáře a pokutový kop. Ten proměnil Rosťa Weber – stav 1:0. Hosté byli chvíli průběhem zaskočeni, ale vyrovnání přišlo brzy. Ve 33. min. po sérii nakopávaných míčů do naší šestnáctky se z 20m opřel do skákajícího míče hostující Lukáš Kušnirák a uklidil jej přesně k tyči – stav 1:1. Zbytek poločasu již žádné příležitosti nepřinesl.

Druhý poločas měl obdobný průběh. Úvodních 15 min se hrálo bez brankových příležitostí. Ale stále platilo, že hosté byli fotbalovější. První velkou šanci poločasu jsme však měli my. V 61. min se Michal Vicher dokázal individuálně prosadit středem obrany, ale jeho střelu z úrovně šestnáctky vyrazil vybíhající brankář. Hosté se dostali k několika nepřesným střelám z dálky, ale úspěch se dostavil až v 75. min. Útočník hostů Marek Pav si převzal míč v našem pokutovém území a jelikož neviděl možnost k zakončení přes stínující obránce, tak si míč vyvážel mimo šestnáctku, ale na její hranici se přece jen rozhodl ke střele a míč opět skončil v naší síti – stav 2:1. V 86. min. jsme měli možnost stav srovnat. Hostující gólman se při obranném odkopu mimo šestnáctku netrefil do míče, ke kterému se dostal Zdeněk Bůžek. Měl před sebou již jen prázdnou branku, ale pod tlakem napadajícího obránce šla v pádu jeho střela mimo. Utkání s minimem šancí, především z naší strany, skončilo výhrou hostů.

 

Bukovec– Hukvaldy 1:3 (1:0)

Sestava Hukvaldy:

                                       Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad              Rostislav Weber (K)           Zbyněk Velart             Marek Mlčoch

Lukáš KLučka            Michal Vicher            Martin Veselka             Petr Gold

Zdeněk Bůžek      Adam Holub            

 

Střídající hráči: Eduard Válek, Matěj Vaněk 

Druhý jarní zápas, opět na hřišti hostí. Tentokráte na rozměrově menším hřišti, na kterém se očekával boj před gólmany. Domácí začali aktivněji a od první minuty zatlačili Hukvaldy na jejich polovině. Zejména domácí hráč Krenželok nešel skoro odstavit od míče a také po jeho rohu ve 2 min málem skóroval jeho spoluhráč Volný. Hukvaldy poprvé zahrozily v 7 min., ale Lukáš Klučka střílel vedle domácí svatyně. Hra pak nabrala rychlý spád, pořád se hrálo nahoru, dolů. Žádné družstvo zásadně nekombinovalo a dlouhými nákopy na útočníky vytvářeli tlak na soupeřovu obranu. V 18 min šel nebezpečně Michal Vicher do souboje s domácím hráčem Koperem a protože ještě po odpískání zakopl míč, rozhodčí jej odměnil žlutou kartou. Šance se postupně rodily na obou stranách, ať už z autů nebo přímých kopů. A první, kdo proměnil jednu z nich, byli domácí. Ve 34 min. z rohu se v pokutovém území dostal k míči domácí hráč Volný a nekompromisně zakončil, 1:0. Během následujících dvou minut mohly Hukvaldy vyrovnat, jednak z kopačky Klučkovy a jednak po krásné střele Vichera (nastřelil břevno) a o minutu později ještě zakončoval Adam Holub těsně mimo. Domácí ovšem také hrozili. Ve 38 min. se dostal do gólové šance domácí hráč Mucha, ale také mířil mimo tři tyče. Poločas vyhráli domácí.

Do druhé půle vstoupili lépe naši hráči z Hukvald. Již ve 48 min našel křížným pasem Michal Vicher odkrytý prostor na levé straně, do kterého sběhl Petr Gold a přesným centrem vyzval Zdeňka Bůžka ke skórování a ten hlavou srovnává na 1:1.  O dvě minuty poté bylo ještě veseleji. Z přímého kopu našel Rosťa Weber v pokutovém území Michala Vichera a ten otáčí hlavou stav utkání na 1:2. Po obdrženém druhém gólu vyvinuli domácí tlak na hostující Hukvaldy, ale jediné, co z toho vytěžili byly čtyři rohy a nastřelené břevno od domácího hráče Muchy. Na druhou stranu rychlými protiútoky hrozil Adam Holub se Zdeňkem Bůžkem a zejména Adam často obstřeloval domácí branku, bohužel ne a ne se trefit.. Hukvaldy také využívaly úzké hřiště k dlouhým autům do pokutového území a domácí obrana překvapivě v bránění Adama propadala. Poslední zmiňovaný v 70 min, po autu od Michala Vichera, prodloužil na zadní tyč na Petra Golda a ten míč dotlačil přes gólmana do branky, 1:3. Domácí ovšem zápas nezabalili. Ještě více nakopávali míče dopředu, ale byli čím dál tím nepřesnější. V druhém poločase jim výkonostně propadl hráč Krenželok a ikdyž na závěr v 89 min nasadil domácí trenér Malyjurek do hry pátého útočníka, skóre se již neměnilo. Hukvaldy poprvé na jaře vyhrály. 

 

Oddílové příspěvky kopané na rok 2019 (nutno zaplatit do 30.4.2019):

muži: základní = 1000 Kč

dorost: základní = 600 Kč 

žáci: základní = 500 Kč 

přípravka: základní = 500 Kč

ostatní aktivní členové oddílu = 600 Kč

ostatní členové fotbalového oddílu = 200 Kč

Oddílové příspěvky můžete předat hotově (vedoucím družstev), anebo lze zasílat na účet TJ Sokol Hukvaldy číslo: 2400751339/2010 (do poznámky u bankovního příkazu uvést celé jméno platícího člena)

v oddílovém příspěvku kopané je zahrnut příspěvek člena TJ Sokol = 100 Kč a příspěvek na FAČR = 200 Kč

 

Baška – Hukvaldy 3:0 (0:0)

Sestava Hukvaldy:

                      Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Adam Holub              Martin Vicher (C)                   Zbyněk Velart

Matěj Vaněk                Michal Vicher                Martin Veselka                   Marek Mlčoch

Zdeněk Bůžek                  Petr Gold

 

Střídající hráči: Michal Olbert; Petr Žáček; Jan Sedlář

V prvním jarním kole nás na svém domácím hřišti přivítal tým Bašky.

Prvních deset minut byl lepší domácí tým, který byl pohyblivější a častěji držel míč, ale k zakončení se nedostal. V 15. min. se do první šance dostal z obrany středem hřiště Martin Vicher, který však asi 25m střílel asi metr nad pravý horní roh domácí branky. V 18. min. měl největší šanci prvního poločasu Zdeněk Bůžek, který měl již před sebou jen domácího gólmana, ale zakončil mimo branku. Ve 20. min. kopali z 20m domácí přímý kop, který Honza Sasín bez problémů vyrazil. Ve 28. min. zůstal po našem neúspěšně zakončeném rohu v domácí šestnátce Adam Holub. Po následném autu si v pokutovém území pokryl míč a domácí hráč ve snaze odkopnout, místo míče, nakopl Adama. Rozhodčí to jako penaltu neposoudil. Ve 30. min. se po našem tlaku před brankou dostal na rohu malého vápna Z. Bůžek ke střele přes hlavu, ale zakončil vedle tyče. V 32. min. se dostal do úniku středem Petr Gold po kolmici od Michala Vichra, avšak domácí obránce jej zastavil jen za cenu faulu, ale bez karetního varování. Z následného přímého kopu z 20 až 25m zakončil Martin Veselka nad. V závěru se poločasu se stali nebezpečnějším týmem domácí. Což však přineslo efekt jen v podobě krásné střely k tyči, kterou vyslal z hranice šestnáctky domácí R. Kocúr, ale náš gólman vyrazil.

Po bezbrankovém prvním poločase nastupovali naši hráči asi s vědomím, že to proti domácímu týmu půjde samo. A hned od prvním minuty nás domácí vyvedli z omylu, k čemuž však hodně přispělo velké množství našich chyb a nedostatek důrazu. Několik vteřin po naší zahajovací rozehrávce  náš krajní záložník špatnou přihrávkou „namazal“ domácímu středovému hráči, který ihned vyslal středovou kolmici mezi stopery, kde si zaběhli dokonce oba domácí útočníci, ale nedohodli se mezi sebou a tak nedůrazná střela mířila vedle naší branky. Ve 49. min. domácí kopali roh, který jsme odvrátili jen na hranici velkého vápna, kde ještě došlo k boji o míč. Ale po našem nedůrazném odkopu si rychle asi 20m od brány zpracoval míč domácí R. Kocúr, který ihned střílel a jeho střela obloukem skončila pod břevnem – stav 1:0. Tlak domácí pokračoval a v průběhu dalších pěti minut vyslali dvě nebezpečné střely. V 60. min. byl dva metry od šestnáctky faulován domácí A. Šponiar. Sám se ujal exekuce a jeho prudká střela skončila v síti u vzdálenější tyče – stav 2:0. Po druhém gólu tlak domácích opadl. My jsme však toho nijak nevyužili. Za zmínku stojí jen velká šance Marka Mlčocha, kterého domácí gólman vychytal a pak dobrá příležitost ke střele z šestnáctky, kterou však M. Veselka zakončil velmi nepřesně. V 77. min. vystřelil z 25m opět domácí A. Šponiar a míč, po snaze našeho brankáře vyrazit jej jednou rukou, skončil za brankovou čarou – stav 3:0. Utkání se již jen dohrávalo. V 91. min. jsme dokonce skórovali, ale branka nebyla pro ofsajd uznána.

Domácí byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Ale výrazně mu k tomu dopomohlo velké množství našich chyb, nedostatek důrazu, jak v útoku, tak v obraně a také, což je alarmující, viditelný úbytek fyzických sil některých našich hráčů v průběhu druhého poločasu.

 

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ MUŽŮ:

23.03.2019 ve 14.00   -   Hukvaldy : Vojkovice   4:2   branky: Bůžek (2x), Lyčka, Michna

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ Dorostu:

24.03.2019 ve 10.00   -   Hukvaldy : Vlčovice    1:1   branka: Holinka

 

Neděle 17.3.2019

Přípravný zápas na UT v Rožnově p. R.:    Tichá - Hukvaldy    4 : 1    branka: Holub Adam

 

Mladší Žáci:

V neděli 17.3.2019 závěrečný turnaj od 13:30 hod - hala Brušperk

 

Neděle 24.2.2019 v 16:00 hod

Přípravný zápas na UT v Novém Jičíně:    Hukvaldy - Lubina    2 : 7    branky: Mlčoch Pavel, Válek Eduard

 

VALNÁ HROMADA FOTBALU

V sobotu 2.3.2019 v 17.00 proběhne v prostoru kabin na hřišti valná hromada fotbalu

 

Další silvestrovský fotbálek je za námi. Krásná tradice nebyla ani po letech přerušena :-) Po poločasovém skóre 0:0 ukázalo v druhém poločase  Áčko doplněné dorostenci na těžkém podmáčeném terénu Staré gardě lekci z efektivity a zaslouženě vyhrálo 4:2. 

 

 

PODZIM 2018

Hukvaldy – Bukovec 1:0 (0:0)

Sestava Hukvaldy:

                                Jan Sasín (GK)

Zbyněk Velart (C)               Rostislav Weber              Michal Vicher                   Jan Chamrad

Michael Kuběna                Daniel Hubeňák                Martin Vicher                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Adam Holub

 

Střídající hráči: Martin Veselka; Petr Žáček; Matyáš Pokorný; David Palm; Jan Sedlář

Na závěr podzimní sezóny nás čekala domácí dohrávka odloženého utkání s týmem Bukovce. Situace se nám posledními čtyřmi utkáními značně zkomplikovala, a proto úkol zněl jasně. Urvat konečně tři body, jinak by to byl ještě větší malér.

Od počátku utkání jsme byli lepším a bojovnějším týmem. Rychleji jsme byli u míče než soupeř a drželi jej častěji na svých kopačkách. A co je hlavní, že díky této aktivitě, jsme si vytvářeli šance. Spoustu šancí. Strašnou spoustu šancí. Bohužel však bez gólového efektu. Popsat všechny brankové příležitosti prvního poločasu by bylo tak na dvě A4. Tak alespoň ty největší. V 8. min. Michael Kuběna zatáhl míč po své pravé straně směrem do šestnáctky, kde po zemi servíroval míč na úroveň pokutového kopu. Dobíhající Martin Vicher se při souboji tělo na tělo protlačil přes obránce a ve skluzu trefil míč špičkou po zemi. Bohužel střela šla příliš blízko brankáře, který ji z obtížemi vyrazil nad břevno. V 15. min., při snaze odebrat míč, nakopl hostující obránce v šestnátce Adama Holuba. Rozhodčí píská pokutový kop. Exekuce se chopí Petr Grufík. Bohužel jeho střela po zemi na pravou stranu postrádala razanci a gólman chytá. Asi v 25. min. zahráváme trestný kop z 20m. Brankář bez hnutí jen sleduje, jak se střela Rosti Webera odráží od vzdálenější tyče. Kolem 32. min. vysílá Michal Vicher uličkou Zdeňka Bůžka, který se snaží i přes atak obránce zakončit ve skluzu. Vybíhajícího gólmana se mu však nepodařilo přelobovat. Asi ve 40. min. dostává Martin Vicher nahrávku na střed hřiště kolem 20m od branky. Jeho umístěná střela po zemi, za kterou se brankář hostů jen díval, však jen míjí tyč o půl metru. Ale i přes tolik příležitostí, jsme klidně mohli jít do kabin jako prohrávající mužstvo. V největší a snad jediné příležitosti hostů nás zachránil gólman Honza Sasín. Ve 23. min. se mírně z úhlu hnal hostující útočník na naši branku. Vystřelil po zemi na vzdálenější tyč, ale Honza špičkou kopačky míč vyrazil těsně mimo branku. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Ale kdyby to bylo 5:1, tak by se tomu nikdo nedivil. Ale to je „Kdyby“.

Druhý poločas pro nás začal, jak nejlépe mohl. Po několika minutách, kdy si týmy jen vyměňovaly míč, to tam konečně spadlo. V 50. min. přichází centr do šestnáctky, který si zpracoval Adam Holub a konečně skóruje – stav 1:0. Tento okamžik nás uklidnil, ale jednobrankové vedení je ošidné. Proto jsme stále se tlačili do útoku, abychom skóre navýšili. Ale takové příležitosti, co jsme měli v poločase prvním, již nepřicházely. A ani ze standardních situací a rohů se neurodilo. Naopak hosté se několikrát dostali do brejku, kdy přečíslili naši záložní řadu, ale v zakončení byli bezzubí. Asi od 70. min. se začali více do hry a do příležitostí dostávat hosté. Vliv na to, mělo nejspíš vynucené střídání v naší obraně, asi i únava našeho velmi „mladého“ kádru, ale i posílení ofenzívy hostů. V rozmezí deseti minut si hosté vypracovali dvě až tři dobré příležitosti, které však zakončili mimo branku. Poslední desetiminutovka již byla rozkouskovaná několika střídáními a ošetřováním hráčů. Ale již velké příležitosti nepřinesla. Hukvaldy vítězí.

Tři body zůstaly zaslouženě doma. Byli jsme lepším týmem, ale neproměňování jasných brankových příležitostí udělalo z utkání drama. Však neproměňování šancí nás trápí již od pátého kola. Za první čtyři kola jsme vstřelili 12 branek. A za zbývajících sedm kol jsme dali jen 5 branek. Věřím, že na jaře se rozstřílíme. A bude to třeba, neboť soutěž je neskutečně vyrovnaná. Resp. čtyři týmy na čele si hrají „svojí soutěž“, ale zbývajících osm manšaftů, kam spadáme, jsou za sebou na těsno naskládáni. Vypovídající je, že mezi pátým a posledním týmem je rozdíl tří bodů (sice ještě tři utkání se budou dohrávat).

 

Hukvaldy – Palkovice 0:2 (0:1)

Sestava Hukvaldy:

                          Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart (C)              Michal Vicher                   Marek Mlčoch

Michael Kuběna                Daniel Hubeňák                Martin Vicher                   Petr Grufík

Martin Veselka                  Adam Holub

 

Střídající hráči: Petr Opěla; Petr Žáček; Viktor Hrček; Vojtěch Lyčka; David Palm

V deštivém odpoledni jsme přivítali na domácím hřišti tým Pálkovic. První polovinu poločasu jsme byli aktivnějším týmem, kdy jsme častěji drželi míč a vypracovali si i několik šancí a standardních příležitostí. Do největší se dostal Martin Vicher, kdy se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a osamocen si potáhl míč, ale při snaze vystřelit, mu zablokoval nohu hostující obránce. Nedovolený zákrok se nepískal. Ve 23. min. se z první nebezpečnější šance prosadili hosté. Centr z pravé strany ještě prodloužil hlavou útočník hostů na střed malého vápna, kde se z voleje prosadil druhý z útočníků – stav 0:1. Hra se od této chvíle srovnala, ale stále více šancí ke vstřelení branky jsme si vypracovali my. Hosté zahrozili především jedním samostatným únikem, který zakončili mimo branku a střelou asi z 20m také mimo. Na naší straně se dají vypíchnout hlavně tři momenty. Nejprve samostatně zatáhl míč po straně Michael Kuběna a servíroval jej po zemi před branku, kde již byl připraven zakončit do prázdné branky Martin Vicher. Ale na poslední chvíli se položil do skluzu domácí stopér a špičkou odvrátil míč těsně mimo tyč na roh. Druhý moment nastal při zahrávání trestného kopu z boční hranice šestnáctky. Michal Vicher vystřelil prudce po zemi na bližší tyč. Skákavou střelu gólman vyrazil jen před sebe a Zbyněk Velart, první u míče, ze tří metrů prudce vystřelil. Ale bohužel trefil hlavu zvedajícího se brankáře. Třetí okamžik měl na svědomí Adam Holub, který se skvěle prosadil hlavou při rohovém kopu, ale bohužel míč letěl těsně mimo branku. Bohužel do šaten se šlo za nepříznivého stavu pro nás.

Úkol pro druhý poločas byl jasný. Pokusit se, co nejdřív vyrovnat a stav otočit. Bohužel nestalo se. Naopak již v 52. min. navýšili skóre hosté. Trestný kop ze strany zahráli na úroveň pokutového kopu, kde si hostující hráč sklepl míč k rohu malého vápna a ač tísněn, tak se z otočky krásně trefil pod břevno – stav 0:2. Hosté od tohoto okamžiku až do konce zaměřili na defenzívu a hrozili především z brejků, kterých si několik vypracovali, ale už bez gólového efektu. Samozřejmě tento způsob hry se jim nabízel, neboť my za cenu vstřelit branku jsme se tlačili do útoku a v závěru jsme dokonce hráli jen na tři obránce. Našich nebezpečných šancí však bylo jen poskrovnu. Nejblíž ke gólu měl Martin Veselka, který z šestnáctky mířil k tyči, ale brankáře zastoupil na malém vápně obránce. A dále pak prodloužil roh Petr Grufík a Michal Vicher netrefil dostatečně prudce a přesně. V poslední patnáctiminutovce fotbal příliš krásy nepobral. Často se přerušovalo kvůli nedovoleným zákrokům ve středu pole a hráči bojovali s těžkým terénem. V závěru se také do hry zapojili i všichni náhradnici včetně tří dorostenců. Rozhodčí s úderem devadesáté minuty ukončil zápas.

Hra byla oboustranně vyrovnaná, ale nebezpečnějším týmem (především v prvním poločase) jsme byli my. Ale špatná koncovka nás připravila o lepší výsledek a body.

 

Lískovec - Hukvaldy 5:1 (3:1)

Sestava Hukvaldy:

                             Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart (C)              Rostislav Weber                   Martin Vicher

Michael Kuběna                Daniel Hubeňák                Michal Vicher                   Marek Mlčoch

Martin Veselka                  Lukáš Kavka

 

Střídající hráči: Petr Žáček

V Lískovci, u vedoucího týmu soutěže, nás přivítalo zamračené počasí s občasnými dešťovými přeháňkami. Před zahájením utkání si převzal ocenění dlouholetý funkcionář domácího týmu a vysloužil si uznání a potlesk fanoušků i všech hráčů. To však byl jeden z mála momentů, kdy si mohli naši hráči zatleskat.

Od počátku utkání převzalo iniciativu domácí mužstvo. Domácí záložní a obranná řada nás svou kombinací příliš nepustila k míči. Ale i přesto jsme domácí do brankové příležitosti nedostali. Bohužel tu jsme jim nabídli sami již v 10. min. zápasu. Naslepo zahranou malou domů naším obráncem vystihl domácí útočník, který ji těsně před brankářem dostihl a pak již jen zakončoval do prázdné branky – stav 1:0. Domácí pokračovali ve své kombinaci. Ale opět se do gólové šance dostali až naší chybou. Chybnou rozehrávku obránce ve 20. min. zachytil domácí záložník, který přesunul hru na opačnou stranu a po našem nedůrazu před šestnáctkou, umístil domácí kapitán z hranice šestnáctky míč po zemi k vzdálenější tyči – stav 2:0. Za celou první polovinu poločasu se naši hráči dostali pouze jen ke dvěma až třem střelám na branku z uctivé vzdálenosti, ale gólmana jsme neohrozili. Ve 24. min. to už bylo veselejší. Po námi zahraném rohu se odvrácený míč dostal za šestnáctku, kde se dostal k míči Marek Mlčoch, který prudce vystřelil na branku. Domácí brankář míč jen před sebe vyrazil, a dobíhající Michal Vicher upravil skóre – stav 2:1. Tento okamžik nás nakopl, ale né na dlouho. Opět již třetí hrubá individuální chyba v rozehrávce v 32. min. umožnila domácím zatlačit nás do šestnáctky, kde nejprve orazítkovali tyč a pak využili našeho váhání při odkopnutí odraženého míče a dotlačili míč do branky – stav 3:1. Do konce poločasu domácí profesorsky kontrolovali míč a my se jen ojediněle dostali k držení míče a k nepřesnému zakončení.

Druhý poločas jsme začali aktivně. Dařilo se nám držet míč na polovině domácích a dostávat se do šancí. K ohrožení branky se dostali střelami za hranicí šestnáctky Martin Veselka a Michal Vicher. V 55. min. se na naší pravé straně po kombinaci v záloze, dostal s míčem za obranu Lukáš Kavka, který nahrával na šestnáctku na osamoceného Michala Vichra, který však prudkou střelu poslal nad branku. Prvních patnáct minut druhého poločasu byl náš nejlepší úsek hry utkání. To je však velmi málo. Domácí opět začali přebírat iniciativu a vytvářet si šance. V 69. min. domácí střídající útočník dostal kousek za půlící čárou míč do uličky mezi naše obránce a sám v úniku na našeho gólmana nezaváhal – 4:1. O výsledku utkání bylo rozhodnuto. Domácí kontrolovali míč a dostali se i do několika dalších gólových příležitostí, které však promarnili. Nám naši možnou snahu o zmírnění výsledku či zlepšení herního projevu také ochromilo zranění dvou hráčů (první zranění 59. min., druhé zranění cca 70. min.) a fakt, že náhradník byl k dispozici jen jeden. Stav se do konce zápasu ještě změnil. Domácí využili hrubky v naší rozehrávce a další střídající útočník v 82. min. upravil na konečné skóre – stav 5:1. Konec utkání.

Domácí tým získal tři body zaslouženě. Bohužel náš tým se musí pro příště vyvarovat takového množství hrubých individuálních chyb, z kterých dostáváme branky. Dnes to bylo u čtyř gólů z pěti inkasovaných.

 

TJ Sokol Hukvaldy - ŠK Slaská Žiar nad Hronom 4:0 (1:0)


Sobota 13.10.2018 byla na Hukvaldech nejen ve znamení strašidel na hradě, ale také mezinárodního utkání starých gard v kopané. Počasí nám přálo a až na jedno pohmožděné rameno, jsme utkání dohráli bez zranění. Pravou fotbalovou atmosféru umocňovali nejen domácí fandové, ale také fanoušci ze Slovenska, kteří přijeli podpořit svůj tým. A jak to u starých gard bývá, do pozdních večerních hodin jsme pak utužovali budoucí mezinárodní spolupráci. 

 

Kozlovice - Hukvaldy 4:1 (2:0)

Sestava Hukvaldy:

                                                        Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart (C)              Rostislav Weber                   Marek Mlčoch

Petr Žáček                Daniel Hubeňák                Martin Vicher                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Adam Holub

 

Střídající hráči: Matyáš Pokorný

Před začátkem utkání měl náš trenér jednoduchou (a jedinou možnou) odpověď jen na jednu otázku. A ta zněla: Koho pošle na hřiště a kdo půjde na lavičku? Vzhledem k tomu, že v kabině měl jen jedenáct hráčů, tak si odpověď domyslíte všichni. V poločase lavičku zaplnila alespoň jedna posila z dorostu.

Ihned od počátku utkání byli aktivnější domácí a již v 1. min. zahrávali jeden z mnoha rohů, kterých měli k dispozici za první poločas asi deset. Po zažehnání tohoto rohu, se po odkopu od branky, velmi rychle dostal míč za naši obranu. Ta zaváhala v domnění, že míč jde do autu. Útočník domácích jej zachytil ještě před lajnou a poslal centr na úroveň pokutového kopu, kde se krásně nůžkami přes hlavu prosadil přes našeho obránce domácí M. Krpec. Střela zamířila nechytatelně k tyči – stav 1:0. Až cca do 20. min. trval tlak domácích, kdy jsme se příliš k míči nedostali, někteří hráči se hledali na svých nových postech, takže nejvytíženější v této fázi hry byla naše obrana a brankář. Po této fázi hry jsme se již začali osmělovat a začaly i přicházet šance. Důležitý okamžik nastal asi v 23. min. Zdeněk Bůžek z pravé strany zatáhl míč a přihrál jej přízemním centrem do malého vápna. Domácí střední obránce míč ve snaze o obranný odkop ho jen tečoval a za ním dobíhající Adam Holub jej dotlačil do sítě. Vyrovnáno. Vyrovnáno? Omyl. Pomezní rozhodčí nepochopitelně zvedá praporek pro postavení v ofsajdu. Regulérní gól tedy hlavní sudí neuznává. A jak bývá zvykem, vyplnilo se otřepané - Nedáš, dostaneš!. V našem případě lépe sedí - Dáš, neuznají, dostaneš! V 28. min. domácí zahrávají roh, náš obránce si nepohlídal naskakujícího Z. Matějku, který hlavou zvyšuje skóre pro domácí – stav 2:0. Domácí možná mírně polevili a dokázali jsme si do poločasu vypracovat tři gólové příležitosti. První. Domácí gólman špatně rozehrává míč, který zachytil Z. Bůžek, běží s ním několik metrů středem hřiště, ale střela za šestnáctkou jde nad branku. Druhá a největší. Krásná ulička Dana Hubeňáka opět na Z. Bůžka a ten sám před brankářem trefuje jeho nohu. Třetí. Krásný centr od Petra Grufíka do šestnáctky na hlavu Z. Bůžka, který zřejmě kvůli slunci toho příliš neviděl a bohužel přesně nezakončil. Domácí byli v prvním poločase herně lepším týmem. Také si vypracovali několik dalších příležitostí, z kterých snad stojí za zmínku střela z dálky, která olízla břevno.

Do druhého poločasu jsme lépe vstoupil my. Marek Mlčoch vybojoval na půlce míč a poslal kolmicí do úniku A. Holuba, které si míč zatáhl mezi rohy malého a velkého vápna přesně k tyči zakončuje – stav 2:1. Toto nás nabudilo a domácí zaskočilo. V rozmezí 46. až 75. min. jsme nebyli lepším týmem, ale určitě na šance nebezpečnějším týmem než domácí. Asi pět minut po gólu, špatný odkop domácí obrany zachytí Martin Vicher a z první posílá do úniku A. Holuba. Běží sám na branku. Ale opět nepochopitelně zvedá pomezní rozhodčí praporek pro ofsajd. I lidé mimo hřiště potvrzují, že se o ofsajd nejednalo. Asi v 60. min. domácí krajní obránce nezachytí naši nahrávku po lajně, kde se míče zmocní M. Vicher a běží ze strany sám na branku. Chybující obránce ho zezadu podráží. Rozhodčí píská faul a zřejmě i správně nechává přesně na hranici šestnáctky přímý kop nikoliv penaltu. Ale zřejmě nesprávně domácímu hráči udělí jen žlutou kartu, místo červené. V několika dalších minutách jsme měli k možnost zahrávat několik rohů a standardních příležitostí. A při jedné z nich, asi v 65. min., nastává důležitý moment. Domácí hráč ve snaze o obranou hlavičku si sám nešikovně nastřeluje ve velkém vápně ruku, kterou měl při výskoku evidentně od těla. Penalta! Nikoliv! Rozhodčí nechává pokračovat ve hře. V 75. min. začali přebírat iniciativu domácí. Dostali se do několika výborných možností, které překazil náš brankář, odvrátila naše obrana anebo domácí zbrkle zakončili mimo branku. V jednom z těchto okamžiků se domácí záložník opřel ke střele asi z 20m, která trefila ruku našeho záložníka také ve velkém vápně. Jasná penalta pro domácí! Nikoliv! Rozhodčí opět nepřerušuje hru. Zřejmě šlo o kompenzaci předchozí neodpískané penalty. Deset až dvanáct minut před koncem se zápas rozhodoval. Náš centr na malé vápno prodlužuje domácí hráč obranným zákrokem za sebe do pozice mezi rohy obou vápen, kde stojí sám M. Vicher. Jeho střela z halfvoleje však končí několik centimetrů nad domácí šibenicí. Za chvíli po dlouhém autu do malého vápna domácí brankář míč podskočil, ten se po skrumáži dostane k P. Grufíkovi, který z otočky střílí na branku. Bohužel míč směřující do branky zastavil na poslední chvíli domácí hráč. Bohužel místo našeho srovnání stavu, se prosazují v 85. min. domácí. Po centru ze strany se přes našeho obránce prosazuje hlavou domácí střídající hráč – stav 3:1. A o tři minuty později přidávají po chybě ve středu obrany domácí čtvrtou branku – stav 4:1. Konec utkání.

Domácí tým byl herně lepší. Ale co se týče nebezpečných (gólových) situací, si troufám říct, že bylo utkání vyrovnané. Velký vliv na utkání měl moment, kdy nebyl uznán náš regulérního gól za stavu 1:0. A nebyl to jediný sporný moment.

 

Hukvaldy - Nošovice 0:4 (0:1)

Sestava Hukvaldy:

                                                        Jan Sasín (GK)

Martin Vicher               Zbyněk Velart (C)              Rostislav Weber                   Marek Mlčoch

Michael Kuběna                Jan Chamrad                Adam Holub                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Josef Volný

 

Střídající hráči: Martin Veselka; Michal Vicher; Petr Žáček

Jak hodnotit sobotní utkání? Ideální snad byly jen dvě věci – počasí a divácká návštěva. Ostatní, po stránce fotbalu, už bohužel nikoliv. Ideální už nebyl počet hráčů v kabině ve stanovený čas srazu – sedm (samozřejmě někteří chybějící hráči se dopředu omluvili). Trenér se při skládání sestavy musel vypořádat s pár absencemi a i zdravotní stav nebyl u přítomných ideální. Ale i přesto jsme věřili, že bychom měli bodově uspět. Prvních třicet minut tomu ještě napovídalo. Sice jsme nebyli lepším týmem, ale byly tu náznaky šancí. Asi jednu z nejlepších měl Zdeněk Bůžek, který dostal míč uličkou mezi střední obránce, avšak odskočení míče při zpracování ho stálo možnost, aby šel sám na gólmana. Celé utkání, ale asi od třicáté minuty to bylo vidět nejmarkantněji, jsme bojovali se zpracováním míče a přesnou rozehrávkou. Ve 34. min. již musel trenér sáhnout ke střídání. Kvůli nemoci odstoupil Michael Kuběna a trenér musel i pozměnit rozestavení týmu. O dvě minuty se poprvé prosadili hosté. Hosté odvrátili náš rohový kop a využili našeho nedůrazu a rychlého přechodu do útoku do naší neúplné obrany, který vedl k samostatnému úniku hostujícího útočníka, který si náznakem kličky položil našeho gólmana a pohodlně zakončil – stav 0:1. Bohužel do konce poločasu se nám nepodařilo se stavem nic udělat. Asi nejlepší možnost měl před poločasovým hvizdem Martin Vicher, který se dostal při rohy k přetaženému míči, ale jeho střelu zblokoval obránce kousek mimo branku.

Po poločase nastoupil do hry Michal Vicher a trenér opět pozměnil rozestavení týmu. Avšak stále jsme se nedostávali do hry, naopak přišla brzy studená sprcha. V 50. min. se po útočné akci z pravé strany hostů se míč dostal na střed šestnáctky, kde se krásně k tyči prosadil hostující záložník – 0:2. Od tohoto stavu to bohužel na hřišti vypadalo, že domácí hráči mají v hlavách zafixováno, že dnes už s výsledkem nic neudělají. A hosté toho využili. V 63. min. – stav 0:3. A v 86. min. – stav 0:4. Vždy po našich individuálních chybách v obraně. My jsme si za celý druhý poločas dokázali vypracovat snad jen jedinou velkou šanci ke vstřelení branky, a to v podobě velkého závaru v šestnátce hostí, kteří však naše střely dokázali včas zablokovat. A to bylo opravdu málo.

Když jsme minulé utkání hodnotili jako herně nejpovedenější, tak toto utkání byl pravý opak. Nedá se říct, že soupeř vyhrál zaslouženě. Správné označení je, že my jsme zaslouženě prohráli. Z posledních tří utkání máme jen dva body, tak doufejme, že se nám podaří bodové ztráty nějak napravit s trojicí soupeřů z popředí tabulky.

 

Staříč - Hukvaldy 1:1 (0:0)

Sestava Hukvaldy:

                                                        Jan Sasín (GK)

Martin Vicher               Zbyněk Velart (C)              Rostislav Weber                   Marek Mlčoch

Michael Kuběna                Jan Chamrad                Daniel Hubeňák                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Michal Vicher

 

Střídající hráči: Martin Veselka; Roman Řezáč; Petr Žáček

Oproti poslednímu utkání musel kvůli dvěma absencím udělat trenér změny v sestavě, ale také sáhl do rozestavení týmu. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že bychom chtěli napravit bodovou ztrátu z domácího hřiště. A vědomi si toho, jsme zahájili utkání se stylem hra se zabezpečené obrany a snaha využít rychlé přechody do útoku. S obdobným stylem nastoupili i domácí hráči, kdy se pokoušeli převážně překonat naši defenzívu nakopávanými míči z obrany. První poločas tak byl oboustranně vyrovnaný s minimem šancí. Oba brankáři byli v ohrožení převážně při zahrávání rohových kopů a standardních situací. Z naší strany se dají vypíchnout asi dvě standardky. Nebezpečná hlavička Marka Mlčocha a pak zblokovaná střela Dana Hubeňáka ve vápně, která by však neplatila, neboť rozhodčí nepochopitelně odmával ofsajd. Největší příležitost ke vstřelení gólu však měli domácí. Náš gólman vyrazil před sebe tvrdý přímý kop domácích a dorážející hráč trefil hlavou jen břevno.

Druhý poločas jsme začali o poznání aktivněji než domácí. Dařilo se nám déle držet v útočné fázi míč na svých kopačkách a tím jsme si i vytvářeli příležitosti. Velmi dobrou možnost jsme měli v 54. min., kdy možný samostatný únik Michaela Kuběny hasil domácí gólman před šestnáctkou odkopem, ale i s faulem, za což si vykoledoval žlutou kartu. Následný přímý kop asi z 20m Michal Vicher zakončil nad branku. Prosadili jsme se však o 10 min. později. Naši útočníci zatlačili na domácí stopery, kteří chybovali, a střídající Martin Veselka přiťukl vybojovaný míč za domácí obranu, kde si zaběhl hukvaldský „Gareth Bale“ alias Michael Kuběna a přesně zakončil z hranice šestnáctky podél vybíhajícího domácího gólmana i s přispěním tyče – stav 0:1. Po obdržení branky měli domácí hráči snahu nás dostat pod tlak, což se jim však nepovedlo. Naopak jsme drželi míč častěji a byli jsme v ofenzívě nebezpečnější. Bohužel jsme však nepřidali branku a v 77. min. přišel trest. Po zaváhání ve středu obrany dostal kolmici za obranu domácí útočník a s přehledem míč zakončil kolem padajícího Honzy Sasína – stav 1:1. Poslední minuty přinesly vyrovnaný fotbal. Domácí se snažili prosadit rychlými nakopávanými míči na své tři až čtyři útočící hráče. A my naopak podržet míč u nohy na půlce domácích. Přece jen jsme však měli k vítězství blíže. Již v nastaveném čase si zaběhl za obranu na centr na střed velkého vápna střídající Roman Řezáč. Těžký míč si dokázal zpracovat, a v pádu vystřelil. Vybíhající gólman jeho střelu dokázal s obtížemi vyrazit, a zachránil tak domácím bod.

Herně bylo toto utkání na podzim z naší strany jedno z nejpovedenějších. Nejspíš zasloužená dělba bodů, i když vzhledem k průběhu utkání, u hráčů převládal pocit, že jsme měli odjíždět domů s body třemi.

Hukvaldy - Nebory 1:1 (0:0)

Sestava Hukvaldy:

                                                        Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Adam Holub              Rostislav Weber                   Marek Mlčoch

Roman Řezáč                Zbyněk Veralt (C)                Michal Vicher                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Josef Volný

 

Střídající hráči: Michael Kuběna; Martin Veselka; Petr Žáček; Martin Vicher

Do utkání vstoupily obě družstva v rozvážném tempu. Šancí bylo minimum. K vidění byly prakticky po celý první poločas převážně osobní souboje a mnoho nepřesných přihrávek na obou stranách. Domácí se dostávali jen do náznaku šancí, kterým chyběla lepší finální fáze. Za zmínku v prvním poločase stojí hlavně dva momenty před oběma brankami. Kolem 30. min. se nádherně opřel z voleje z rohu šestnáctky hostující hráč a neméně skvělý zákrok předvedl v brance Honza Sasín, který míč směřující do šibenice zneškodnil. A druhý moment nastal kolem 35. min. před hostující brankou, kdy se za šestnáctkou krásně z voleje trefil Adam Holub, ale střela šla na střed branky, takže si gólman hostí poradil.

Druhý poločas začali aktivněji naši hráči. V průběhu 50. až 65. min. jsme si vypracovali tři dobré příležitost k zakončení. Nejprve do úniku vyslal Pepa Volný Zdeňka Bůžka, který atakován domácím obráncem, nedokázal přesně zakončit. Tato akce ještě pokračovala. Ale z následného přímého kopu, těsně za hranicí šestnáctky, míč neprošel skrz obrannou zeď. Pak přišly dva momenty Pepy Volného, které volaly po gólu. Avšak skórovat se mu nepodařilo. Pak začalo hrozit před domácí brankou. V 75. min. po rychle vhozeném autu, se hostující útočník dostal do gólové šance, ale jeho povedený lob skončil jen na brankové tyči. A v 81. min. se již hosté prosadili. Po chybě v naší rozehrávce zakončil umístěnou střelou po zemi k tyči asi z 20m hostující útočník přesně – stav 0:1. Naši hráči však soupeřům tři body nenechali. V úplném závěru utkání. Vybojoval míč Martin Veselka, který jej přihrál do strany na Michala Vichra. A jeho povedený centr přesně hlavou zakončil jeden z „nejvyšších“ hráčů na hřišti Petr Grufík – stav 1:1.  

První bodová ztráta na domácím hřišti, určitě mrzí. Ale musíme si přiznat, že od domácích to nebylo povedené utkání, ba naopak více ze hry měli hostující hráči. 

 

Projekt "Bezpečné branky" na Hukvaldech :-)

Dlouhodobé žádosti trenérů mládeže o doplnění nových branek pro přípravky a žáky byly vyslyšeny. Letos jsme nakoupili nejen nové sítě na stávající branky, ale podařilo se nám ve spolupráci s OFS FM pořídit zdarma také 2 zcela nové brány o velikosti 5x2 m v hodnotě 40 tis.Kč.

 


Hrádek - Hukvaldy 5:3 (3:1)

Sestava Hukvaldy:

Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Martin Vicher              Rostislav Weber (C)                   Marek Mlčoch

Roman Řezáč                Adam Holub                Michal Vicher                   Petr Grufík

Zdeněk Bůžek                  Josef Volný

Střídající hráči: Martin Veselka; Petr Žáček; Vojtěch Lyčka

Po čtrnácti dnech (odložené utkání s Bukovcem) jsme nastoupili v Hrádku. Domácí zahájili utkání celoplošným napadáním našich hráčů a vytvářeli si příležitosti. V 8. min. zahrávali domácí přímý kop, který po teči našeho hráče skončil na břevně. V 10. min. hasil střelu domácích u přední tyče Honza Sasín. V 12. min. ohrozil Jan Chamrad po náběhu z obrany střelou na zadní tyč domácího brankáře. Ve 13. min. při obranném odkopu trefil Martin Vicher napadajícího útočníka, který se přes něj prosadil a poradil si střelou po zemi k bližší tyči i s naším gólmanem – stav 1:0. Ve 20. min. se prosazuje domácí kapitán střelou z hranice šestnáctky, kdy po teči našeho obránce přizvednutý míč zapadl za brankáře – stav 2:0. Až od tohoto stavu se probudil i náš tým. Ve 22. minutě snižujeme skóre. Zdeněk Bůžek zakončuje do prázdné branky míč po kombinaci Romana Řezáče a Pepy Volného – stav 2:1. V 36 min. Z. Bůžek přiklepl míč R. Řezáčkovi, který i poradil s obráncem, ale bohužel domácí gólman vyrazil jeho střelu na roh. Ale ve 44. min. přišla studená sprcha do kabin. Opět domácí kapitán navyšuje vedení. Střela asi z 25m i za přispění terénu skončila v naši síti – stav 3:1.

Druhý poločas jsme začali ofenzivně. V 49. min. po faulu na našeho záložníka u autové čáry rychle zakončuje Pepa Volný za záda brankáře, který nesledoval hru. Domácí neprotestovali. Avšak hlavní rozhodčí gól neuznal. Nechal trestný kop opakovat pro špatné postavení míče. K rozehrávce se postavili Rosťa Weber a Pepa Volný. A po jejich kombinaci se centrem dostával míč do malého vápna, kde zakončil R. Řezáč – stav 3:2. Chvíli na to mohl Pepa srovnat, kdy si poradil s celou obranou, ale zakročil domácí gólman. V 59. min. se však prosazuje z hranice šestnáctky po kličkách mezi našimi obránci domácí útočník – stav 4:2. V 63. min. opět snižujeme. Pepa Volný si poradil s celou obranou domácích a naservíroval přihrávku před prázdnou branku, kde zakončil Z. Bůžek – stav 4:3. O několik minut později však přichází domácí pojistka. Obdobně, jako u prvního gólu, se obranného výkopu zmocnil nabíhající  útočník a i přes první zákrok H. Sasína, tak na druhý pokus domácí kapitán kompletuje svůj hattrick – stav 5:3. Do konce zápasu již nebylo příliš mnoho velkých příležitostí. Za nás mohl ještě korigovat stav Martin Veselka, který však střelou z šestnáctky zakončil nad břevno.

Po celé utkání se musely obě družstva vypořádat s nekvalitním terénem, ale zřejmě lépe svědčil domácím. Úvodní dvacetiminutový tlak domácích, který přinesl dvě branky, rozhodl o průběhu utkání. Domácí polevili a využívali brejkových situací, které i s přispěním naší obrany využívali.

 

Hukvaldy - Baška 5:0 (3:0)

Sestava Hukvaldy:

Jan Sasín (GK)

Jan Chamrad               Martin Vicher              Rostislav Weber                     Marek Mlčoch

Martin Tomek                Adam Holub                Zbyněk Velart (C)                   Petr Grufík

Michal Vicher                  Josef Volný

Střídající hráči: Martin Veselka; Zdeněk Bůžek

Po nevydařeném utkání v Písku provedl trenér několik změn v rozestavení hráčů. Avšak lépe do utkání vstoupilo hostující družstvo. Tlačilo se do útoku ve čtyřech až pěti hráčích, což vyústilo v několik šancí a tři rohové kopy. Domácí tým se začal dostávat do hry až kolem 15. min. Ale nejprve v 16. minutě se v obrovské příležitosti po náběhu za obranu objevil hostující útočník (č. 10), ale domácí gólman Honza Sasín jej vychytal. O minutu později se prosazuje domácí družstvo. Po krásné kombinaci se na pravé straně uvolňuje Martin Tomek a posílá míč po zemi před branku, kde na zadní tyči pohodlně zakončil Petr Grufík – stav 1:0. Několik vteřin po rozehrání se opět dostává za domácí obranu hostující útočník (opět č. 10) a z velmi dobré příležitosti míjí zadní tyč. Ihned na to v 19. min. odpověděli domácí. Michal Vicher byl osloven přihrávkou za obranu a nedal padajícímu gólmanovi šanci – stav 2:0. Ve velmi krátké době se dvakrát vyplnilo otřepané „nedáš, dostaneš“. Ale hosté nic nevzdávali a stále se tlačili do útoku, ale možnosti ke vstřelení gólu již nebyly v průběhu prvního poločasu z jejich strany tak nebezpečné jako ty, které přecházely obdrženým brankám. V průběhu 23. a 27. min. se naopak blýskl dvěma gólovými šancemi Pepa Volný. Tu první ještě neproměnil, ale tu druhou již zakončil bezpečně – stav 3:0. Do poločasu se již stav nezměnil.

Druhý poločas se již hrál o poznání klidněji. Domácí se soustředili především na obrannou fázi a vyráželi do protiútoku. Hosté si tak již příliš nebezpečných možností nevytvořili a zaměstnávali domácí obranu především z rohů a nakopávaných míčů. V 61. první minutě vyslal Michal Vicher kolmicí do brejku Pepu Volného, který si v šestnátce obešel i hostujícího gólmana, ale se střelou na bránu se neukvapil. Do brány se totiž stihli vrátit tři hostující hráči. Proto poslal nahrávku na střed šestnáctky nabíhajícímu Adamovi Holubovi, který s přehledem nedal třem hostujícím „gólmanům“ šanci – stav 4:0. O vítězství domácích bylo rozhodnuto a do hry se také dostali hráči z lavičky. Hezký moment ještě předvedl v 79. min. Pepa Volný, který se sám prosadil přes dva hráče, a střelou o břevno nedal brankáři hostů šanci – stav 5-0. Závěr utkání se pak ještě zbytečně nesl v nervózní atmosféře, kdy rozhodčí rozdal během chvíle čtyři žluté karty (dvě domácí, dvě hosté).

Domácí napravili ztrátu a dojem z minulého utkání. A Honza Sasín udržel první čisté konto. Další kolo se hraje na domácím hřišti s Bukovcem.

 

Písek - Hukvaldy 5:0 (3:0)

Sestava Hukvaldy:

Petr Opěla (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart (C)              Rostislav Weber                      Adam Holub

Martin Vicher                Michal Vicher                      Petr Grufík                   Marek Mlčoch

Martin Tomek                  Zdeněk Bůžek

Střídající hráči: Roman Řezáč; Jiří Matula; Petr Žáček

Před začátkem utkání v Písku, kde bylo příznivé počasí fotbal a k dispozici velmi kvalitní terén, musel trenér řešit dvě citelné absence. Nebyl k dispozici ani jeden z brankařů. Proto musel na tomto postu zaskočit hráč do pole Petr Opěla. A na post chybějícího útočníka Pepy Volného nastoupil Martin Tomek. Bohužel důvody k úsměvu byly v Písku asi jen dva. O ten první se postarali naši dorostenci před začátkem utkání, kdy k nám do šatny pronikl jejich oslavný pokřik po vítězství. A druhý důvod k úsměvu, ale ironickému, bylo odpískání nebezpečné standardky po běžném souboji ve prospěch domácích již 20 vteřin po zahájení utkání. Tím chtěl asi rozhodčí naznačit, že v Písku uspět bude velmi těžké. Což se potvrdilo od prvních minut. Ve 4. min. domácí zahráli ze standardky nacvičený signál, který skončil zakončením vedle. V 7. minutě po přízemním centru ze strany střelou z první nechytatelně na jedenáctce osamocený domácí útočník – stav 1:0. Ve 12. min. se postaral o vzrušení domácí útočník (č. 8), který fauloval ostře našeho gólmana. Zasloužená žlutá karta. Tentýž hráč se v průběhu dalších deseti minut postaral ještě o dva velmi ostré fauly a přidal k tomu i několik urážek protihráčů a rozhodčího. Rozhodčí však pro červenou kartu nesáhl. Ve 24. minutě po nepřesném vyhození našeho gólmana z hranice šestnáctky, rychle zpracoval míč domácí záložník a ze 40m krásnou střelu přehodil vracejícího se brankáře – stav 2:0. Po té jsme se dostali k několika příležitostem i my. Přímý kop Michala Vichra z 20m jen orazítkoval hlavu domácího hráče ve zdi. Střela Martina Tomka z šestnáctky byl sražena na roh. A Zdeněk Bůžek z úrovně jedenáctky mírně skákavý centr zprava zakončil mimo branku. Ve 44. minutě po dlouhém nákopu za naši obranu se zřejmě z ofsajdové pozice prosadil domácí útočník, který po kličce brankáři, zakončoval do prázdné branky – stav 3:0.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Obě strany se uchýlily převážně k nakopávaným míčům na útočníky. V 60. min. se po ojedinělé akci po zemi uvolnil v šestnáctce domácích Martin Tomek a při jeho střele mu obránce zablokoval nohu. Penaltový zákrok. Rozhodčí neúřaduje. O minutu později v naší šestnátce gólman Petr Opěla chytá v pádu míč před dotírajícím útočníkem, který dorazil o zlomek vteřiny později a padá přes našeho brankáře. Rozhodčí úřaduje. K údivu všech vč. domácích hráčů je nařízená penalta. Po asi dvou minutách bezvýsledných diskusí domácí v 63. min proměňují penaltu – stav 4:0. Od této chvíle se hra uklidnila, což platí i pro sudího. Do konce zápasu bylo k vidění oboustranně několik neúspěšných střel, standardních situací a rohových kopů. Skóre se ještě pozměnilo v 73. min. Po vysokém nákopu do naší šestnáctky se po špatné komunikaci v naší obraně dostal ke střele z voleje střídající domácí útočník a zakončil přesně k tyči – stav 5:0.

Domácí svou bojovností získali 3 body zcela zaslouženě. Avšak nebýt několika podivných (slušně řečeno) rozhodnutí sudích, tak si rozhodně nevezeme domů nepopulárního búra. Toto utkání je již historií a věřím, že hráči Hukvald to hodí za hlavu, a získají body a vylepší negativní skóre v následujících dvou domácích utkáních s Baškou a Bukovcem. 

 

Hukvaldy – Metylovice 4:1 (3:0)

Sestava Hukvaldy:

Jiří Tobiáš (GK)

Jan Chamrad               Zbyněk Velart               Rostislav Weber                      Adam Holub

Martin Vicher                Michal Vicher (C)                     Petr Grufík                   Marek Mlčoch

Josef Volný                  Zdeněk Bůžek

Střídající hráči: Roman Řezáč; Lukáš Vrtný; Petr Žáček

Nový trenér domácího týmu Jan Veselka se rozhodl během krátké letní přípravy, že se zaměří pouze na tréninkovou fázi a vynechá přípravná utkání. Mezi hlavní důvody patřila absence hráčů, která byla způsobena odchodem hráčů, dovolenými, pracovními povinnostmi, a hlavně a především nedoléčenými zraněními hráčů z minulé sezóny. Takže první soutěžní utkání bylo svým způsobem i prvním přípravným utkáním. A snad i z tohoto důvodu zahájili domácí první poločas velmi aktivně a hlavně efektivně. V 10. min. z rohu orazítkoval domácí Adam Holub břevno. A za několik okamžiků se ve skrumáži na hranici šestnáctky odrazil míč k Martinovi Vichrovi, který prostřelil hostujícího gólmana i za přispění teče bránícího hráče – stav 1:0. V 13. min. napřáhl z cca 30m ke střele Michal Vicher a brankář zřejmě jeho pokus trochu podcenil – stav 2:0. V 21. minutě zatáhl středem míč opět Michal Vicher, který jej přihrál do brejku Zdenovi Bůžkovi a ten zakončuje mezi nohy brankáře a upravuje již na – stav 3:0. Pak tempo hry opadlo. A dostali se do hry i hostující. V 22. a 27. min. domácí gólman Jiří Tobiáš likviduje dvě gólové možnosti hostů. A stále drží čisté konto. Cca v 35. minutě skvělou nahrávkou uvolnil Pepa Volný do brejku Zdenu Bůžka, ale ten zakončil sám před brankářem vedle levé tyčky. V závěru poločasu v 44. min. mohl skóre upravit hostující hráč Lukáš Pruchnický, kdy ve snaze přelobovat brankáře, přestřelil i branku.

Druhá půle, co se týče aktivity a držení míče, patřila hostům. V 51. min. se po odražené střele z cca 25m dostal na hranici šestnáctky k míči osamocený hostující František Závodný a nedal domácímu gólmanovi šanci – stav 3:1. Od obdrženého gólu asi po 75. min. se hra rozkouskovala a vzrušení přineslo jen několik standardních situací, především před domácí brankou. Došlo také na obou stranách ke střídání. Cca v 75. minutě se individuálně prosazoval před šestnáctkou domácí Pepa Volný, ale zakončil vedle. V 84. min. pojistili domácí vedení po krásné souhře na jeden dotek, kdy po patičce Pepy Volného Roman Řezáč střelou z šestnáctky zakončil do protipohybu brankáře – stav 4:1. O několik chvil později se dostával do šance opět Roman Řezáč, který obešel před šestnáctkou gólmana, ale vracející se obrana mu nedovolila úspěšně zakončit. V závěru došlo ještě ke vzrušení u domácí branky, kdy z brankové čáry vykopl míč Rosťa Weber.

Konečné skóre 4:1 pro domácí. Tedy vydařená premiéra pro domácího trenéra. Určitě co se týče výsledku. Hodnotit předvedený výkon je již na něm J.

 

Zahájení sezóny 2018/2019 mužů a dorostu

V neděli 19.08. bude zahájena sezona 2018/2019 mužů a dorostu prvními soutěžními zápasy. Obě utkání se odehrají na domácím hřišti.

Dorost: Hukvaldy - TJ Pražmo-Raškovice, od 14:30

Dorostenecká kategorie bude hrát okresní přebor na Hukvaldech po čtyřech letech, kdy v daném období hráli naši dorostenci v týmu Fryčovic. Trenérem mužstva je Petr Giergiel. Vedoucím družstva a zároveň trenérem brankářů je Jiří Tobiáš. Dorost odehraje na podzim 13 utkání (přihlášeno 14 týmů). Většinu svých domácích utkání odehraje dorost před utkáním mužů.

Muži: Hukvaldy - Metylovice/Frýdlant B, od 17:00

Okresní přebor zahájí muži pod vedením nového trenéra, kterým je Jan Veselka. Vedoucím družstva je Zdeněk Bůžek. Muži odehrají na podzim 11 utkání (přihlášeno 12 týmů). Většinu kádru tvoří odchovanci Hukvald a postupem času věříme v doplnění kádru vlastními dorostenci, což tu několik let chybělo.

 

 

SEZÓNA 2017/2018

Hukvaldy – Kopřivnice 0:3 (0:1)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Weber R., Chamrad J., Vicher Mi., Grufík P., Niemczyk J., Ermis J., Žáček P., Vicher Ma., Kavka L.; střídal: Bujnošek J., Matula J. 

Hosté z Kopřivnice dojeli na Hukvaldy s jasným cílem, vrátit našemu týmu podzimní porážku a dění na hřišti tomu odpovídalo. V držení míče jasně dominovali, ale naše zatažená obrana statečně odolávala. Naopak v první dvacetiminutovce mohli naší borci jít až do třígólového vedení. Nejprve ve 3 min. Michal Vicher orazítkoval svojí střelou hlavou tyčku a v 8 min. z nařízeného přímého kopu jeho střelu vyrazil hostující brankář nad sebe, míč se ještě otřel o břevno a skončil za postranní čárou. Poslední naší gólovou šanci měl na noze Jan Ermis, který si v 18 min. sběhl za obranu hostí, ale svůj samostatný únik nedokázal proměnit v gól. A tak trestali hosté. Ve 30 min. Jiří Závodný napřáhl ze střední vzdálenosti a umístěnou střelou k tyči skóruje, 0:1. Obdržená branka otevřela na chvíli vrátka do naší obrany, ale Jan Sasín držel naděje, zvláště když vychytal hostujícího Jana Ollendera.

Druhý poločas volně navázal na ten první. V podstatě se hrálo jen na jedné polovině hřiště a hosté předváděli kombinační fotbal okořeněný ve 48 min. individuální akcí Libora Poláčka, který přešel přes naší zálohu a umístěnou střelou zvýšil stav nutkání na 0:2. Za zmínku stojí také akce ze 63 min., kdy se 3 hostující hráči dostali sami za naší obrannou linií. Naštěstí levý útočník chtěl zakončit sám, nenahrával před prázdnou bránu spoluhráčům a jeho střelu Jan Sasín pokryl. Dorážku pak znemožnil Rosťa Veber, který se mezitím stačil vrátit. Poslední gól utkání padl v 77 min. Zprava si sběhl opět hostující hráč Libor Poláček a jeho přesně mířená střela zapadla za Honzovy záda.

 

 

Hukvaldy – Jeseník nad Odrou 2:2 (1:1)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Weber R., Holub M., Chamrad J., Vicher Mi., Opěla P., Grufík P., Tomek M., Mlčoch M., Kavka L..; střídal: Vrtný L., Ermis J., Žáček P.

V sobotu 2.6. jsme přivítali na domácím hřišti hosty z Jeseníku n. O. Sestava se trenérovi Michalovi netvořila zrovna jednoduše, zvláště když nemohl do základu nastoupit Zdeněk Bůžek, Martin Vicher, Jiří Niemczyk a také Jan Ermis. Naštěstí se po maturitních zkouškách vrátil Martin Tomek a do závěru sezóny přišel podpořit Hukvaldy také kanonýr Rosťa Weber.

Začátek utkání vyšel lépe hostům. Už ve 4 minutě se po snaze Honzy Sasína o konstruktivní rozehrávku dostal míč k hostujícímu Danielovi Novotnému a ten otevřel skóre utkání, 0:1. Hostující i domácí tým se následnou půl hodinu střídali v držení míče, v pěkných kombinacích, ale bez gólového efektu. Gólová akce přichází až ve 30 minutě, kdy se po levé straně uvolnil Lukáš Kavka, který byl vzápětí faulován. K přímému kopu se postavil Marek Holub a povedeným centrem do velkého vápna se míč dostal opět k Lukášovi Kavkovi a ten nekompromisně zakončil, 1:1. Hosté po obdrženém gólu zvýšili svou aktivitu a ve 37 minutě hasil před naší bránou šancí hostí Zbyněk Velart a o 3 minuty později z nebezpečné vzdálenosti zakončoval opět hostující Novotný, ale Honza Sasín v bráně jeho střelu pokryl. V druhém poločase byla vidět větší snaha domácího týmu urvat vítězství na svou stranu, ale z ojedinělé akce v 64 minutě hostující hráč Jan Goláň střílí druhou branku, 1:2. Radost hostí nemusela trvat ani minutu, to když se po rozehrávce dostal opět Lukáš Kavka do slibné šance, ale jeho střelu hostující gólman vyrazil. Hra plynula a obraz hry byl podobný jako v prvním poločase a také vyrovnání stavu v 82 minutě bylo podobné. Tentokráte po faulu na střídajícího Jana Ermise se exekuce ujal Michal Vicher a v hostující šestnáctce se tentokrát nejlépe zorientoval Marek Mlčoch, který svým gólem srovnal na konečných 2:2.

 

Veřovice – Hukvaldy 5:0 (4:0)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Chamrad J., Vicher Mi., Vicher Ma., Grufík P., Tomek M., Mlčoch M., Kavka L..; střídal: Opěla P., Žáček P.

V sobotu 26.5. jsme přijeli k fotbalovému utkání do Veřovic, které mají v naší soutěži asi jednu z nejkvalitnějších hracích ploch. Sice se potýkáme s množstvím zranění, přesto si troufám říct, že naše nastupující základní sestava (např. po půl roce hrající Martin Tomek, se zraněním hrající Michal Vicher, v útoku hrající gólman Lukáš Kavka) před začátkem utkání nepůsobila odevzdaně. Naopak doufali jsme, že bychom mohli uhrát dobrý výsledek. Bohužel již ve 2. minutě utkání nás zchladil, i přes sobotní vedro, první gól. A když jsme v rozmezí 20. až 30. minuty dostali od domácích další 3 branky (z toho dvě po standardních situacích), tak již bylo rozhodnuto o vítězi, nikoliv však o stavu skóre. Avšak přes naši snahu a i velmi dobré příležitosti, kdy minimálně dvě volaly po gólu, se nám nepodařilo výsledek do poločasu zkorigovat. V druhém poločase, do kterého od začátku nastoupil Petr Opěla za zraněného Michala Vichra, již hra neměla tempo a spád toho prvního. Záložní a obranná řada domácích si hlídala stav utkání. Navíc domácí ještě přidali jednu branku. To již v době, kdy se do hry zapojil náš druhý střídající hráč „maratónec“ Petr Žáček (klobouk dolů), který nahradil na kraji zálohy Martina Tomka v 66. minutě. Bohužel konec utkání již jen „oživil“ hlavičkový souboj před domácí brankou, při kterém jsem utrpěl tržnou ránu na hlavě a po ošetření jsem se již do hry nezapojil. Rozhodčí vědom si, že nemáme hráče ke střídání, ukončil utkání za stavu 5-0 již v 88. minutě. Domácí tým vyhrál zaslouženě. A troufám si tvrdit, že hra jejich záložní a obranné řady byla na jaře nejlepší ze všech našich konkurentů.

Martin Vicher

Hukvaldy – Fryčovice 3:1 (2:0)

Sestava: Sasín J. (GK), Chamrad J., Vicher Mi., Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Grufík P., Holub M., Mlčoch M., Vicher Ma., Bůžek Z.; střídal: Opěla P., Mifkovič J.

Derby začal aktivněji domácí tým a již v 2. min. mohl gólový účet otevřít Zdeněk Bůžek, ale jeho sólo skončilo střelou mimo bránu. O dvě minuty později se opět za hostující obranu dostává tentokráte Martin Vicher, který střílí nad a když v 7. min. po hrubce hostující obrany opět Zdeněk Bůžek neskóruje, nervozita domácího družstva stoupá. Situaci naštěstí ve 12. min. uklidňuje „hráč utkání“ Martin Vicher, kterého dobře našel Jiří Niemczyk. Martin přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci, 1:0. Hosté se mohli do zápasu dostat v 18. min, kdy po centru zprava hlavičkuje z bezprostřední blízkosti před domácím gólmanem hostují hráč Zdeněk Kadlčák, ale Jan Sasín reflexivně míč vyráží. Druhou velkou šanci na srovnání skóre měli hosté ve 23. min, kdy z nařízeného pokutového kopu netrefuje hostující hráč Daniel Urbiš prostor mezi třemi tyčemi. Hra v první půli pokračuje a domácí tým má mírnou převahu. Ve 40. minutě se míč dostává k Martinovi Vicherovi, jehož ránu tečuje obrana hostí na rohový kop. Roh rozehrává Jiří Niemczyk a přesným centrem nachází hlavu Zbyňka Velarta, který nikým nehlídán střílí gól, 2:0. Po přestávce se situace na hřišti výrazně změnila. Herní projev hostů z Fryčovic se zlepšil, více kombinují a postupně si vytvářejí slibné šance. V 62. min. hostující hráč Adam Georgiovský střílí nejprve do tyče a o minutu později koriguje skóre utkání na 2:1. Tlak hostí pokračuje a jednotlivé útočné akce podporuje aktivně celá jejich obrana. A právě za vysoce hrající hostující obranu se v 70. min. dostává Zdeněk Bůžek, který jde sám na brankáře, bohužel jeho sólo bylo zastaveno svalovým zraněním a odnášen na nosítkách pro něj zápas končí. Hosté pokračují v náporu. Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. V 92. min. zápasu se najednou ocitá osamocený Martin Vicher na polovině hřiště, který dostává míč do běhu. Obrana hostů s desetimetrovým odstupem jen sleduje, jak si Martin povede a ten s hlavou nahoře kontroluje postavení gólmana, střílí na vzdálenější tyč a skóruje, 3:1. Zápas je rozhodnutý, domácí vrací hostům podzimní porážku z Fryčovic a slaví svou první jarní výhru.

 

Vlčovice - Hukvaldy 2:2 (1:1)

Sestava: Kavka (GK), Chamrad J., Vicher Mi., Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Grufík P., Holub M., Mlčoch M., Vicher Ma., Bůžek Z.; střídal: Opěla P.

Po vynucené absenci gólmana Jana Sasína nastoupil mezi tři tyče Lukáš Kavka. Domácí začali aktivně, ale jejich systém dlouhých centrů do hlavičkových soubojů naše obrana v prvním poločase úspěšně eliminovala. Na druhou stranu náš tým začal kombinačně a v první čtvrthodině si vytvořil dvě slibné šance. Prozatím bez gólového efektu. První gól padl ve 20. minutě, kdy odkop od naší brány prodloužil Zdeněk Bůžek za obranu na Marka Mlčocha a ten nad padajícím gólmanem otevírá brankový účet, 0:1. Domácí tým obdržený gól vyburcoval ještě k větší aktivitě a o 5 minut později srovnávají stav utkání, 1:1. Do poločasu již gól nepadl, i když domácí k němu měli velmi blízko. Ve 28. minutě již překonaného Lukáše Kavku zastoupil v bráně nejprve domácí útočník, který byl „sestřelen“ na brankové čáře svým spoluhráčem a chvíli na to hasil opět na brankové čáře Jan Ermis. Druhý poločas byl hlavně o tlaku domácích, ale naší obraně a gólmanovi se dařily nebezpečné centry soupeře odrážet, resp. vyrážet na roh. Naopak si museli domácí dávat pozor na naše protiútoky a právě z jednoho z nich v 63. minutě se opět ujímáme vedení, kdy skvěle hrající Marek Mlčoch ideálně nachází svým centrem Zdeňka Bůžka, 1:2. Do konce utkání jsme se již do zakončení moc nedostávali, naopak domácí se hnali nejen za vyrovnáním, ale také za vítězstvím. Vyrovnat se jim také podařilo v 71. minutě, kdy po rohu střílí gól hlavou domácí kapitán, ale to bylo z jejich strany vše. Nepomohlo jim ani nezvykle dlouhé nastavení základní hrací doby, ani odpískaný nasimulovaný faul na hranici naší šestnáctky ve 3. minutě prodloužení.

 

Pustějov – Hukvaldy 4:2 (1:0)

Za silně větrného počasí náš mančaft tlačil domácí tým, měli jsme více ze hry, ale fotbal se hraje na góly a těch více nastřílelo domácí mužstvo. Přechod do útoku jsme zvládali lépe, ale v první půli domácí obrana eliminovala naše útočné akce až na dvě vyjímky. První gólovka se zrodila po spolupráci Zdeňka Bůžka s Lukášem Kavkou, kteří se jednoduchou narážečkou zbavili stopera a prvně jmenovaný prudkou střelou k tyči těsně minul. Druhou gólovou šanci vyrazil domácí gólman po nařízeném přímém kopu z hranice šestnáctky. A protože se ani domácí nedokázali dostat do slibné gólové šance, vypadalo to, že do šaten půjdou obě družstva za nerozhodného stavu. Klíčový okamžim pro celé utkání nastal ve 44. minutě. Domácí tým dostal míč za naší obranu, která jej pouštěla na Honzu Sasína. Honza před dotírajícím útočníkem míč chytil. Bohužel mimo pokutové území. Přichází trest v podobě červené karty, do branky nastupuje Lukáš Kavka, ale domácí hráč Daniel Lazaridis mu z nařízeného přímého kopu nedal šanci, 1:0. Do druhé poloviny zápasu nastupil do brány Jiří Tobiáš a taktika našeho týmu byla daná. I v 10 lidech se porvat o vítězství a prolomit smůlu, která se nás drží od druhého kola. V 70. minutě však dochází k chybě obránce Marka Mlčocha, který ztrácí míč, domácí jdou 2 na 1, střílí, gólman míč neudržel a domácí hráč Vojtěch Hochman jej doráží do brány. O 3 minuty později končí míč na naší tyči, opět po situaci 3:1. Naši hráči mezitím obstřelují domácí branku, ale bez úspěchu. V 57. minutě dostáváme nešťastný gól z půli hřiště. Asi životní lob domácího hráče Romana Durece sfoukl vítr za záda našeho brankáře, 3:0. Hukvaldský tým to nevzal a pořád se jsme se tlačili před domácího gólmana, který i se štěstím držel prozatím čisté konto. Čtvrtý gól střílí domácí tým v 78. minutě opět z protiútoku, první střelu Jirka vyráží před sebe, první a druhou dorážku blokuje naše obrana, ale míč se pořád odráží k domácím útočníkům a střelec prvního gólu Daniel Lazaridis na čtvrtý pokus prostřeluje vše před sebou, 4:0. I za tohoto stavu naše snaha o střelení gólu neupadá a tak po střele v 87. minutě od Jiřího Niemczyka a dorážce od Lukáše Kavky se konečně prosazujeme, 4:1. Po rozehrávce se rychle dostáváme opět k míči, bere si jej Jiří Niemczyk, který je v pokutovém území faulován. Z nařízeného pokutového kopu jmenovaný Jiří Niemczyk uzavírá skóre na konečných 4:2. Zápas mohl korigovat ještě Petr Opěla, který po nevybíravém faulu na Eduarda Válka v 90. minutě (zlomená klíční kost) neusměrnil míč hlavou mezi tři tyče.

 

Odložené mistrovské utkání mužů : Pustějov - Hukvaldy   8.5.2018 v 16.30 hod. 

Hukvaldy – Tichá 1:4 (0:1)

Utkání krajské soutěže I.B třídy mužů nezačala pro náš tým vůbec šťastně. Hosté se ujali vedení již v 1. minutě, kdy nikým nehlídaný hostující hráč Dominik Kocián střílí první gól po centru zleva, 0:1. Hra pokračovala a byla po celou dobu prvního poločasu vyrovnaná. Skóre se neměnilo ani ve 24. minutě, kdy Jan Sasín vyráží reflexivně míč na roh, ani po naší největší šanci ze 45. minuty, kdy z hranice velkého vápna nakopává Michal Vicher z přímého kopu spojnici brány, ani z následující dorážky od Marka Mlčocha, která končí na tyči. Do druhé půle začali hosté aktivněji a opět minutu poté co se vrátili z šatny musel prokázat své kvality náš gólman. Stav utkání se změnil o 3 minuty později, kdy Zbyněk Velart fauloval v pokutovém území a hostující hráč Pavel Fojtík proměnil nařízený pokutový kop, 0:2. Naší hráči se však nevzdávali a tlačili soupeře na jeho půli. Defenzivního záložníka Martina Vichera vystřídal navrátilec Marek Holub, který se ujal exekuce přímého kopu po faulu na Lukáše Kavku. Ideálním centrem našel Josefa Volného, který prolomil střeleckou smůlu a hlavou nekompromisně zakončil, 1:2. Tlak našeho týmu se stupňoval, ale své šance nedokázali proměňovat. Zato hosté byli produktivní. Využili ofenzivního rozestavení hukvaldských hráčů a podnikali rychlé protiútoky. A bohužel v 79. minutě a 86. minutě hostující hráč Ondřej Švrček si definitivně vzal vítězství pro tým z Tiché.

 

Informace ke zranění Petra Golda: Petr má zlomenou holeň a ještě něco s kolenem. Fotbalový výbor mu přeje bezproblémovou léčbu. Drž se Petře!!!

Odry – Hukvaldy 5:0 (2:0)

Předzápasová nálada klesla na bod mrazu při zjištění, že mužská kabina na Hukvaldech byla vykradena a někteří hráči si museli na poslední chvíli shánět kopačky na zápas. K samotnému zápasu: Odry hrály houževnatě a šly si trpělivě za vítězstvím. Naši hráči s obtížemi odráželi nebezpečné útoky a šance, které si sami přichystali, nedokázali proměňovat. V 1. min domácí prověřují nebezpečnou střelou Honzu Sasína v brance, který vyráží na roh. Minutu poté, na druhé straně, Jan Ermis těsně míjí bránu soupeře technickou střelou k tyči. Dalších deset minut patří domácím, kteří kombinují středem, ale naše obrana a gólman jejich původní nápor odráží. Ve 12. min se dostáváme do gólové šance my. Josef Volný si přebírá míč, vybízí do strany Lukáše Kavku, ten ideálně vrací Josefovi zpět na hlavu, ale ten šanci neproměňuje. Hra domácích mírně polevuje. Obě družstva si postupně vytvářely do 34. min šance, v držení míče měli domácí na vrh. A právě 34., resp. 36. min. byla zlomová. Na jedné straně jsme nedokázali využít ojedinělého přečíslení domácí obrany, aby z následného protiútoku domácí vstřelili první gól. Marek Mlčoch prohrál rychlostní souboj zprava, přichází centr, střela, kterou ještě Honza chytá, ale vyražený míč doráží do sítě domácí hráč Jaroslav Paszko, 1:0. Druhou branka jsme obdrželi ve 41 min, opět centr zprava a hlavičkový souboj prohrává Martin Vicher. Branka je uznána, ikdyž domácí hráč Jiří Konrád jasně udeřil ve výskoku Martina loktem do nosu a ten po jeho zákroku musel být s krvavým zraněním ošetřován, 2:0. Druhý poločas začali domácí opět aktivně, ale naštěstí pro nás bez efektu. Na druhou stranu v 54. min. propadl míč po našem útočném autu až k levé tyči domácí branky, ale dobře bráněný Josef Volný nedostal prostor k zakončení a opět akce nekončí gólem. Domácí následně rychle přecházejí do útoku a naše obrana odkopuje míč na roh, ze kterého v 56. min., nikým nehlídaný hráč, Lubomír Maléř ideálně trefuje přetažený centr a střílí gól, 3:0. V 59. min. po individuální akci Jiřího Niemczyka se dostává míč k Janu Ermisovi, který střílí nad. Kontroverzní situace nastává v 61. min, kdy je v pokutovém území faulován Lukáš Kavka, rozhodčí však dává výhodu!!!, neboť se míč dostal k Petrovi Goldovi, který těsně míjí branku. Ani následné protesty ničemu nepomohly, kopal se pouze rohový kop. O 2 min. později se po ose Zbyněk Velart, Zdeněk Bůžek dostává do samostatného brejku Lukáš Kavka, snaží se přelobovat gólmana, ten konečky prstů vyráží do strany, Kavka se opět dostává k míči, ale je atakován stoperem, který jej sráží k zemi ve stejném okamžiku, kdy odehrává míč na roh. Penalta?… ne, rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Z rohu neproměňujeme a naopak domácí hráč Maléř z protiútoku střílí čtvrtý gól, 4:0. Aby smůly nebylo málo, jde Petr Gold v 71. min. do ostrého střetu s domácím záložníkem a končí v bolestech na trávníku. Zlomená noha a již podruhé v jarní části odváží našeho hráče záchranka do nemocnice v Novém Jičíně. Hra pokračuje, Honza Sasín zachraňuje tutovku reflexivním zákrokem na brankové čáře a Lukáš Kavka v 77. min nastřeluje tyč. Gólovou koncovku v 83. min. za utkáním udělal po brejku opět domácí hráč Maléř, 5:0. Skóre se už neměnilo, ani po hlavičce Zdeňka Bůžka, která končí asi metr vedle branky, ani po nařízeném přímém kopu v 86. min, kdy z 20 m střílí Niemczyk nad.

 

Hukvaldy - Mořkov 2:2 (1:1)

 

Aktuální informace k Michalovi: Michal už je doma. V rámci možností se cítí dobře. 

Spálov - Hukvaldy 5:0 (0:0)

V neděli 15.4.2018 jsme zavítali na hřiště TJ Splálov. Bohužel naše sestava byla silně oslabená absencí Michala Vichera, Marka Mlčocha a Petra Goldy. Domácí tým vedený hrajícím trenérem Rosťou Kišou začal ofenzivně a rychlými kombinacemi ve středu hřiště vysílal své útočníky do rychlostních soubojů s naší obranou. Během úvodních 10 minut skončila útočná snaha domácích pouze jednou nebezpečnou střelou v rukavicích našeho gólmana Honzy Sasína a dvěma rohy. Naši hráči poprvé v prvním poločase zahrozili v 9., resp. 10. minutě. Nejprve svedl neúspěšný rychlostní souboj Lukáš Kavka s domácím stoperem Adamem Sucháčkem a minutu poté se po ose Josef Volný a Jiří Niemczyk uvolnil zleva Jan Ermis, který všem utekl, bohužel mu jeho střela sjela a střelil mimo. Domácí opět přebrali iniciativu, ale jejich snaha většinou skončila na kopačkách naší obrany a rohy, které kopali byly povětšinou přetažené. Největší šanci prvního poločasu měli domácí ve 27. minutě, kdy hráč René Ambrož vyhrál souboj na levé straně naší obrany, přihrál před branku na nehlídaného spoluhráče, ale ten v zakončení selhal. Po půlhodině hry jsme opět zahrozili my. Využili jsme úzkého hřiště a dlouhými auty před gólmana nejprve Zbyněk Velart ohrozil domácího gólmana hlavou a o pár minut později se dostal odražený míč k Petrovi Grufíkovi a ten vyslal svou vizitku na domácího gólmana, který jeho střelu bezpečně pokryl. Domácí do poločasu zahrozili ještě jednou, ale střela jejich útočníka minula naši branku, a když další útok zastavil ve 45. minutě Jan Ermis (ŽK), poločas skončil 0:0.

Druhá půle pro nás nezačala vůbec šťastně. Do té doby skvěle hrající Josef Volný na pozici stopera se v 52. minutě dal do diskuze s postranním rozhodčím, ostatní jeho nejbližší spoluhráči diskuzi aktivně sledovali, nesoustředili se na hru, čehož využili domácí hráči a po vhozeném autu Karel Pop zakončil přesnou střelou k tyči,1:0.

Se vstupem do druhé půle změnili domácí přechod do útoku. Rychle kombinovali po zemi, nedávali už míče za obranu a tato změna vyústila v 58. minutě v pokutový kop, který proměnil domácí Ondřej Klevar, 2:0. Domácí jsou na koni a jejich snaha o další vstřelenou branku vyšla o deset minut později, kdy domácí Karel Pop dostal přihrávku pod sebe v pokutovém území a zakončil, 3:0. Když už to vypadalo, že jsme se po třech obdržených brankách v obraně srovnali a dostali se opět do zápasu (v 71. minutě zakončoval tvrdou střelou nad Zbyněk Velart), přišla chyba po námi vhozeném autu, míč získal domácí René Ambrož, obešel také Honzu Sasína a dal do prázdné. Zápas se dostal do poslední patnáctiminutovky a my jsme se začali dostávat do zakončení. Po útočném, mírně přetáhnutém rohu šel Martin Vicher do skluzu, míč však těsně minul bránu. Střídající Petr Opěla dělal společně s Lukášem Kavkou v útoku dobrou práci podporovanou Zdeňkem Bůžkem, Petrem Grufíkem a dalšími záložníky, ale prozatím bez gólové šance. Ta naopak přichází na druhé straně, kdy Jan Chamrád zatáhnul za záchranou brzdu a nedovoleně na hranici šestnáctky zastavil domácího útočníka. Za zákrok viděl žlutou kartu. Bohužel zkušený střelec René Ambrož z nařízeného přímého kopu ideálně zatočil svou střelu přes zeď, 5:0. V 86. minutě jsme mohli korigovat stav utkání, když Josef Volný vyslal za obranu Petra Opělu, ten šel sám na bránu, ale při pokusu o obhození gólmana Tomáše Ambroše jej nechal vyniknout a ten vyrazil jeho střelu do autu. Autové vhazování si převzal na starost opět Petr Opěla, dlouhým autem našel dobře hrajícího Martina Vichera, ale jeho zakončení hlavou opět skončilo těsně vedle brány. A když v 89. minutě Jan Ermis přestřeluje z přímého kopu bránu soupeře, utkání skončilo bez námi vstřelené branky.

 

 

Fulnek – Hukvaldy 3:1 (1:0)

Postavení obou mužstev v tabulce předurčovalo favorita utkání. Naší borci však předem nic nevzdávali. S odhodláním potrápit domácí manšaft čelili silnému tlaku soupeře, který byl podporován domácím publikem (skoro 300 diváků), a který vyrážel do bezpočtu nebezpečných útoků. Naše obrana vedená Michalem Vicherem odolávala a gól v prvním poločase obdržela pouze po nákopu domácího hráče ze 30 m na naší branku, který Honza Sasín vyrazil přímo na nohy soupeře. Klíčové pro naši hru byla srážka hlavou Michala Vichera s domácím kapitánem. Otřes mozku, příjezd záchranky a odvoz na CT znamenal pro Michala konec zápasu. Na postu stopera jej nahradil Jan Ermis, a neměl to vůbec jednoduché. Do druhé půle nastoupili domácí ještě aktivněji a ukázali všem, proč jsou v čele tabulky. Gólovou šanci jsme si paradoxně vytvořili v této fázi utkání my. Josef Volný se uvolnil na hranici malého vápna, ale jeho tvrdou ránu z úhlu domácí gólman vyrazil. Dvě minuty na to v brance čaroval Honza Sasín a o další tři minuty později míč orazítkovali domácí naši tyč. Honza Sasín následně chytil nařízený pokutový kop a efektivní robinzonádou vyrazil krásnou střelu domácího kapitána. Bohužel z následujícího rohu jsme inkasovali druhý gól. V posledních dvaceti minutách utkání nastala série vynucených střídání a tlak domácích gradoval ve střeleném třetím gólu. Hukvaldské útočné snažení bylo většinou eliminováno bezchybnou hrou obranné formace Fulneku a tak domácí gólman moc práce v brance neměl. A asi i nerozchytanost způsobila jeho zaváhání při rohovém kopu Jiří Niemczyka, který přímo z rohu střelil gól na přední tyč a udělal tečku za celým utkáním.

Hukvaldy - Ostravice 3:3 (0:0)

Velikonoční zápas na domácím hřišti byl ve znamení napínavé kopané až do poslední minuty. Domácí hráči nastoupili pod novým trenérským duem se staronovými posilami z řad hukvaldských odchovanců s jasným cílem – bodovat! Na stranu druhou sebevědomá, útočně laděná, Ostravice přijela na Hukvaldy nejen bodovat, ale rovnou si přijela pro tři body. A měli k tomu blízko. Poločas sice skončil nerozhodně, ale nástup do druhého poločasu hostům vyšel náramně. Během 7 minut vstřelili 3 góly. Domácí hráči to však nezabalili. Přeskupili sestavu a ukázali hostům, že umí také přesně zakončovat. Zápas nejen že gólově vyrovnali, ale byli blízko i k vítězství. Ostravice své vedení promarnila a po konečném hvizdu si oba týmy body dělili.

 

Přípravné utkání muži: Hukvaldy - Kozlovice   7:4 (sestava: Lukáš Kafka (GK - 1.pol.), Jan Sasín (GK - 2.pol.) Michal Vicher, Martin Vicher, Jan Chamrád, Marek Mlčoch, Zbyněk Velart, Petr Grufík, Eda Válek, Jiří Niemczyk, Jan Ermis, Michal Olbert, Petr Gold, Zdeněk Bůžek, Petr Opěla). Poslední přípravný zápas byl ve znamení přestřelek. Kozlovice vedly 0:2, aby byl zápas vzápětí otočen na 4:2 (Erko 2x, Němy a Michal V.) a to byl teprve první poločas. Ve druhém poločase Kozlovice opět srovnaly skóre, ale k remíze, ani vítězství to nestačilo. Zápas svými góly rozhodli Lukáš, Mára a Erko (P).

Přípravné utkání muži: Hukvaldy - Sedliště   1:4 (sestava: Kafka (GK), Michal Vicher, Martin Vicher, Jan Chamrád, Marek Mlčoch, Zbyněk Velart, Petr Grufík, Eda Válek, Jan Ermis, Josef Volný, Petr Gold, Zdeněk Bůžek, Petr Opěla). Soupeř byl silný, ale výsledek neodpovídá předvedenému výkonu. Znovuzrozené Hukvaldy nastoupily bez zástupců jiných klubů a tak lze říci, že konečně odehrály své první přípravné jarní utkání, na kterém měli chlapi první možnost se sehrát. 

 

Bitva o hukvaldský rybník v Drážkách !!! 

Hukvaldy vs Hukvaldy  14:14. 

Trenéři Jirka a Pavel tentokráte zpestřili zimní přípravu svých svěřenců pobytem na zamrzlém rybníce a kluci si to náramně užili.

Výzva pro mladé sportovce! Kdo jste narozen v letech 2000 - 2003 a umíte to alespoň trochu s míčem, nebo jste sportovně nadaný, připojte se k našemu nově budovanému týmu dorostenců pro sezónu 2018 -2019. Je to příležitost také pro ty, kteří se neuplatnili ve vyšších soutěžích a na okresní úrovni by si mohli přitom skvěle zahrát. Fotbalový tým TJ Sokol Hukvaldy  vás rád uvítá :-) Kontaktní informace jsou uvedeny v sekci dorostu.

V sekci žáci je umístěna konečná tabulka SŽ (HUKVALDY - FRYČOVICE) v zimní Brušperské lize. Finále nám po čtyřech odehraných turnajích uteklo o pouhé dva body! Škoda jen, že se pořadí neurčovalo podle počtu vstřelených gólů :-) Pak bychom skončili druzí :-)

LOS NA JARNÍ ČÁST SEZÓNY - MUŽI

TÝMY DATUM HODINA DEN
Pustějov - Hukvaldy 24.3.2018 15:00:00 Sobota
Hukvaldy - Ostravice 31.3.2018 15:30:00 Sobota
Fulnek - Hukvaldy 7.4.2018 15:30:00 Sobota
Spálov - Hukvaldy 15.4.2018 16:00:00 Neděle
Hukvaldy - Mořkov 21.4.2018 16:00:00 Sobota
Odry - Hukvaldy 29.4.2018 16:30:00 Neděle
Hukvaldy - Tichá 5.5.2018 16:30:00 Sobota
Vlčovice - Hukvaldy 12.5.2018 16:30:00 Sobota
Hukvaldy - Fryčovice 19.5.2018 17:00:00 Sobota
Veřovice - Hukvaldy 26.5.2018 17:00:00 Sobota
Hukvaldy - Jeseník nad Odrou 2.6.2018 17:00:00 Sobota
Hukvaldy - Kopřivnice 9.6.2018 17:00:00 Sobota
Starý Jičín - Hukvaldy 17.6.2018 17:00:00 Neděle

 

Zimní příprava mužů je blíže uvedena v sekci MUŽI/ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2018

Informace z valné hromady TJ Sokol Hukvaldy - oddíl kopaná, 20.01.2018 

Valná hromada oddílu kopaná, která  se konala v restauraci u Štamgastů byla tentokráte volební. Přítomní delegáti si vyslechli zprávy činnosti jednotlivých týmů, od nejmenších předpřípravek až po mužský tým, včetně činnosti vedení oddílu. Dále se seznámili s ekonomikou klubu a záměry stávajícího vedení nejen do jarní části sezóny, včetně ukončení aktivní spolupráce s družstvem TJ Sokol Fryčovice na mládežnické úrovni. V závěru valné hromady proběhla samotná volba výboru. Původní výbor, který byl 10-ti členný, byl zůžen do původního formátu sedmičlenného týmu. Valnou hromadou byli do výboru zvoleni tito členové: Tobiáš Jiří, Giergiel Petr, Sasín Tomáš, Válek Ivo, Vicher Martin, Bůžek Zdeněk a Matula Jiří.  

Informace z prvního zasedání výboru, 02.02.2018

Nově zvolený výbor se poprvé sešel v pátek s jediným cílem: zvolit do svého čela nové vedení. Stávající předseda Jiří Tobiáš svou kandidaturu odmítl. Dalším kandidátem byli následně navrženi Petr Giergiel a Zdeněk Bůžek. Petr Giergiel kandidaturu také odmítl a tak se nakonec hlasovalo o jediném kandidátovi, který byl většinově zvolen do čela našeho oddílu. Gratulujeme Zdeňku. Místopředsednické místo poté obhájil Petr Giergiel a hospodářem oddílu byl zvolen Tomáš Sasín. 

 

Silvestrovské klání

Tradiční silvestrovský fotbálek mezi "starými pány" a zástupci mužského A - týmu se konal i 31.12.2017.  Nakonec stará garda podlehla 2:5, ale všichni jsme si fotbálek užili, ve zdraví přežili a společně si popřáli vše nej do roku 2018. Touto formou přeje fotbalový výbor všem našim příznivcům PF2018.

 

 
04.10.2017 16:00 Mořkov-Hukvaldy
 
Utkáni Hukvaldy-Odry
odloženo na čtvrtek 28.9. v 15.30
 
SOBOTA  09.09.   16.00        HUKVALDY    :     SPÁLOV
 
                                                                          image
                                    1:3  (0-2)
 
SOBOTA  02.09.  16:30         HUKVALDY    :      FULNEK
 
                                                                      image
                                   0:4 (0:0)
 
SOBOTA    26.08. 17:00        OSTRAVICE     :     HUKVALDY  
                                                                                                     
                                                     
                                                             image           
 
                                   1:0 (0:0)
 
SOBOTA     19.8.  17:00        HUKVALDY     :     PUSTĚJOV

 

                                                                           

                                   2:5 (1:2)

SOBOTA          12.8.     17:00  KOPŘIVNICE : HUKVALDY

                                                                  image  

                                  2:5 (2:2)

Branky:       3. Štěpánek                 1:0    
                   8. Galus ( Volný )         1:1
                 22. Ollender ( penalta ) 2:1
                 44. vlastní ( Galus )       2:2
                 63. Volný ( Gold )          2:3
                 84. Galus ( penalta )     2:4
                 86. Gold ( Volný )          2:5
 

Kafka  –  Ermis , Procházka,Velart , Tobiáš -  Gold, Plichta, Niemczyk, Mlčoch – Volný, Galus


Střídání :    73. Mlčoch – Grufík
                  87. Volný – Holub
                  88. Galus – Válek
                  89. Ermis - Bůžek

 

 

image

 

image

TJ SOKOL HUKVALDY – PODZIM 2017
 

 

  1.    SO      12.8.  17:00        KOPŘIVNICE   :  HUKVALDY

  2.    SO      19.8.  17:00        HUKVALDY     :  PUSTĚJOV

  3.    SO      26.8.  17:00        OSTRAVICE    :  HUKVALDY

  4.    SO        2.9.  16:30        HUKVALDY    :  FULNEK

  5.    SO        9.9.  16:00        HUKVALDY    :  SPÁLOV

  6.    NE      17.9.  16:00        MOŘKOV       :  HUKVALDY       

  7.    SO      23.9.  16:30        HUKVALDY    :  ODRY

  8.    NE      1.10.  15:30        TICHÁ          :   HUKVALDY

  9.    SO      7.10.  15:00        HUKVALDY    :  VLČOVICE

10.    SO     14.10. 15:00        FRYČOVICE   :   HUKVALDY

11.    SO     21.10. 14:00        HUKVALDY    :   VEŘOVICE

12.    NE     29.10. 14:00        JESENÍK       :    HUKVALDY

13.    SO       4.11. 14:00        HUKVALDY   :    STARÝ JIČÍN

image

 

TRÉNINKOVÝ PLÁN – LETNÍ PŘÍPRAVA - TJ SOKOL HUKVALDY

 

SOBOTA         15.7.      17:00 - VOJKOVICE : HUKVALDY   4-7

ÚTERÝ            18.7.      18:00   STARÉ MĚSTO : HUKVALDY 3-2

SOBOTA          22.7.     10:00   STAŘÍČ : HUKVALDY 1-9

NEDĚLE          30.7.     17.30    PETŘVALD na Moravě - HUKVALDY4-5

ÚTERÝ             1.8.      17:30    DOBRATICE : HUKVALDY 9-2

NEDĚLE          6.8.      10:15    HUKVALDY : KOZLOVICE 5-2

 
 
 
 
 
 
 
Sobota 17.6. v 17.00 Hukvaldy - Bukovec 6-1
 
                                             image
 
 
 
 
 
 
Neděle 11.6. v 17.00 Hrádek-Hukvaldy 0-3 = postup
 
                                         image  
 
 
Středa 7.6. v 17.30 Hukvaldy - Vojkovice  4-0
 
                                 
                                           image
 
Sobota 3.6. v 17.00 Palkovice-Hukvaldy 5-2
 
                                    image   
 
Středa 31.5. v 17.30  Písek-Hukvaldy 1-2
 
                                       image    
 
Sobota 27.05. v 17.00  Hukvaldy - Návsí 7-1
 
 
                                          image
                                     
Sobota 20.05. v 17.00 Hukvaldy - Mosty 2-2 
 
 
 
                                         image
 
Sobota 13.5.2017 v 16.30  Hukvaldy-Metylovice 5-1
 
                                         image
 
 
Neděle 7.5. v 16.30 Nošovice - Hukvaldy 0-2
 
                          image 

Sobota 15.4.2017 v 16.00  Hukvaldy-Baška 3-0

                                       image

 

V sobotu 15.4.2017 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Bašky. Hráči Bašky začali sebevědomě, podpoření předchozími výhrami se Staříčem a Návsí a již ve 4. min. zahrozili po sérií 3 rohů. Naše obrana však odolala a postupně jsme začali ukazovat soupeři také my, že umíme útočit. Do první šance se naši hráči dostali v 10 min., kdy se Pepa Volný dostal 2x do slibných pozicí, ale gól z toho prozatím nebyl. První radost domácím fanouškům udělal až v 19 min. Marek Mlčoch, který se nejlépe zorientoval před brankou soupeře po našem přímém kopu a dorazil míč do brány,GOOL, 1:0. Hosté kontrovali rychlými protiútoky a zejména hráč č.10 -Sloboda provětral naší obraně křidélka. Jeho největší šanci pokryl Honza Sasín ve 29 min., kdy si skvěle pohlídal přední tyč a reflexivně nohou vyrazil nad. Do konce poločasu jsme pak všichni sledovali koncert promarněných šancí Martina Galuse, kterého 3x za sebou vychytal hostující brankář. Do druhé půle nastoupili obě družstva útočně, ale gólově se prosadil jen domácí tým. Martin Galus sice gólově nenavázel na předchozí zápas se Staříčem, ale skvěle připravoval šance proo ostatní spoluhráče a zejména pro Pepu Volného. Ten ve 49 min. po ideálním centru zprava překonal hostujícího gólmana, GOOL, 2:0. O 5 minut později si opět Pepa našel v pokutovém území to správné místo, hlavička, gólman překonán, ale stoper zachánil na brankové čáře. To už hostující hráči podřadili a vrhli se plně do útočení. Střely z větších vzdáleností však Honza Sasín pokrýval. Zvýšená aktivita dopředu však sebou nesla i díry v obraně hostujících a my jsme trestali. V 63 min. opět Martin Galus poslal zleva centr na Pepu Volného, ten ukázkově zpracoval na prsa a nekompromisně zakončil k tyči, GOOL, 3:0. O minutu později, vstřelil Pepa ještě jeden gól, ale to bylo už po odpískání a tak místo ovací sklidil žlutou kartu. A když se neprosadil ani střídající domácí hráč Holub, který šel sám ve 74 min. na gólmana, skóre se už neměnilo. 

 

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/4cc019c6-359a-46ed-b0ca-99d18feadacb

Sobota 15.4.     9.00/10.45 h.    Fryčovice/Hukvaldy  :   Darkovičky   Krajská soutěž sk.B  starší/mladší žác 5-1  a 0-4i 

Rozhodčí: Čuba Daniel

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/86e14ed6-202c-4646-9d65-5e8bae85429e

 

Sobota 8.4.2017 v 15.30  Hukvaldy-Staříč  4-1

                                          

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/ed0bbbfa-de82-4f28-976e-4edf0aa6f417

 

Sobota 1.4.2017 v 15.30  Oldřichovice-Hukvaldy 0-1

                                     TJ Oldřichovice 

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/594e65fb-75db-48dc-a185-c1dd36c0b56a

Oldřichovice – Hukvaldy 0:1

 

I druhé jarní utkání vyšlo našemu A-týmu nad očekávání dobře. Jeli jsme si pro bod, dovezli jsme si body tři. Ale vítězství se nerodilo snadno. První poločas jsme mohli sledovat vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. V 9. min. utekl Grufík Petr po levé straně a krásně vybídl k zakončení křižným pasem Volného Josefa, ten minul a ani Goldovi Petrovi se nepodařilo přesně zakončit. V 15. min. se po přímém kopu ve vápně domácích nejlépe zorientoval Volný Josef, ale dobře postavená tyč domácího gólmana mu prozatím zabránila ve skórování. Domácí se v prvním poločase dostali do největší šance až ve 26.minutě. Stačila mírná nesoustředěnost naší obrany, kterou měl na svědomí zlomený nos předstopera Velarta Zbyňka (po hlavičkovém souboji v 25 min. musel hřiště opustit). Domácím se naštěstí nepodařilo skórovat a nastřelili také jen tyč. Ve 41. min. domácí stopeři hráli malou domů, Galus Martin napadal gólmana, který podcenil rychlost našeho útočníka. Ze souboje vyšel lépe náš hráč, který zakončil do prázdné branky. Ta však neplatila, neboť rozhodčí přerušil hru za faul na gólmana. Sporná situace. Ale jinak měl pan rozhodčí zápas plně pod kontrolou. Do druhé půle vstoupilo domácí družstvo jako polité živou vodou. Naši hráči museli podat maximální výkon, aby pokryli veškeré útoky a nebezpečné standardní situace domácích. Gól se nám podařilo vstřelit v 72. min. Po faulu na Petra Golda kopal přímý kop zleva z cca 30 m. Vicher Michal a Volný Josef opět pozičně ideálně postavený na penaltové úrovni usměrnil míč do branky. GÓÓÓL. Domácí tým s inkasovanou brankou ještě přidal na rychlosti a zarputilosti, což se mu vymstilo v 80. min. Nepochopitelně agresivně dva domácí hráči šli do souboje s naším gólmanem Sasínem, který při jeho zakroku přes ně přepadl. Velmi nebezpečná situace. Následně došlo ke slovní potyčce a požduchování. Rozhodčí situaci rychle uklidnili a hlavní trestal. Tři hráči obdrželi žlutou kartu a nejen to. Domácí hráč Ciencieala Jiří dostal po druhé žluté kartě kartu červenou. I přes toto vyloučení tlak domácích neustál, ale naši hráči vítězství udrželi do závěrečného hvizdu.  

Sestava: Sasín Jan, Procházka Martin, Tobiáš Lukáš, Velart Zbyněk, Ermis Jan, Plichta Petr, Grufík Petr, Galus Martin, Gold Petr, Volný Josef, Vicher Michal,. Náhradníci: Holub Adam, Mlčoch Marek, Chamrád Jan, Macko Petr

Sobota 23.3.2017 v 12.30 Hukvaldy-Chlebovice  3-0

                                                 FK Chlebovice 1963

Rozhodčí: Ostřanský Petr - Pánek Lukáš, Šimík Martin. 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/c4847b10-f3f5-48a4-bd9d-503c4fc5b4ee