24. 9. 2019 - Mladší Žáci    Hukvaldy - Raškovice    5 : 5    (poločas 4 : 2)

sestava: Reisig J., Giergiel M., Mičan F., Merta M., Sasín O., Štíhel J., Boháč O., Nahodil M.

Hukvaldy - Dobratice    6 : 1    (poločas 3 : 1)

21. 9. 2019 - Starší Žáci    Dobratice - Hukvaldy    1 : 5    (poločas 1 : 2)

sestava: Sasín O., Sedlář P., Giergiel M., Senčík P., Chovančík A., Giergiel F., Lukaštík V.

branky: Lukaštík V. 3x, Chovančík A. 1x, Giergiel F. 1x

18. 9. 2019 - Starší Žáci    Hukvaldy - Návsí    7 : 0    (poločas 2 : 0)

sestava: Sasín O., Sedlář P., Giergiel M., Senčík P., Chovančík A., Giergiel F., Lukaštík V.

branky: Lukaštík V. 4x, Chovančík A. 1x, Giergiel F. 1x, Senčík P. 1x

14. 9. 2019 - Starší Žáci    Hukvaldy - Tošanovice    3 : 0    (kontumace - soupeř nedorazil)

sestava: Fojtík J., Sedlář P., Giergiel M., Senčík P., Chovančík A., Giergiel F., Lukaštík V., Sasín O.

11. 9. 2019 - Mladší Žáci    Lučina - Hukvaldy    8 : 2    (poločas 5 : 1)

sestava: Reisig J., Giergiel M., Jati S., Sasín O., Křenková Z., Mičan F.

branky: Giergiel M. 1x, Jati S. 1x

Dobrá - Hukvaldy    12 : 2    (poločas 9 : 1)

branky: Sasín O. 1x, Křenková Z.. 1x

8. 9. 2019 - Starší Žáci    Metylovice - Hukvaldy    6 : 6    (poločas 1 : 2)

sestava: Reisig J., Sedlář P., Giergiel M., Senčík P., Giergiel F., Lukaštík V., Sasín O., Štíhel O., Jati S., Fojtík J.

branky: Lukaštík V. 3x, Fojtík J. 3x

5. 9. 2019 - Mladší Žáci    Nebory/Smilovice - Hukvaldy    4 : 0    (poločas 2 : 0)

Třinec - Hukvaldy    8 :0    (poločas 3 : 0)

sestava: Reisig J., Giergiel M., Jati S., Chovančík A., Sasín O., Křenková Z., Mičan F., Havlásek V.

3. 9. 2019 - Starší Žáci    Hukvaldy - Raškovice    6 : 8    (poločas 3 : 6)

sestava: Reisig J., Fojtík J., Sedlář P., Giergiel M., Senčík P., Chovančík A., Giergiel F., Lukaštík V., Sasín O., Kresta J., Křenková Z., Štíhel O.,

Jati S., Havlásek V.

branky: Lukaštík V. 2x, Chovančík A. 2x, Sasín O. 2x

Minulé sezóny:

9. 4. 2019 - hřiště Frýdlant nad Ostravicí

1. zápas: Pržno - Hukvaldy     1 : 6  (poločas 1 : 2)    branky: Sasín O. 3x, Chovančík A. 2x, Giergiel F. 1x, Giergiel M. 1x

sestava: Reisig J.. - Jati S., Giergiel M., Křenková Z., Sasín O., Giergiel F., Fojtík J., Chovančík A., Rezáková N.

2. zápas: Frýdlant n/O - Hukvaldy    6 : 3 (poločas 4 : 1)   branky: Fojtík J. 1x, Chovančík A. 1x, Sasín O. 1x

9.2.2019 - Turnaj hala Brušperk

1.zápas: Brušperk "DěA" - Hukvaldy              0 : 0

2.zápas: Hukvaldy - Metylovice                       2 : 1    branky: Fojtík J., Giergiel F.

3.zápas: Kunín - Hukvaldy                               0 : 1       branka: Fojtík J.

4.zápas: Hukvaldy - Kozlovice                       2 : 0       branky: Fojtík J. 2x

5.zápas: Staříč - Hukvaldy                       6 : 0

sestava: Reisig J.  -  Giergiel F., Giergiel M., Senčík P., Fojtík J., Jati S., Rezáková N., Havlásek V.

13.1.2019 - Turnaj hala Raškovice

1.zápas: Vítkovice - Hukvaldy              4 : 2    branky: Sasín O., Giergiel M.

2.zápas: Horní Suchá - Hukvaldy         3 : 2    branky: Senčík P., Giergiel F.

3.zápas: Hukvaldy - Pustkovec            0 : 5

4.zápas: MFK F-M - Hukvaldy             4 : 0

5.zápas: Hukvaldy - Frýdlant              0 : 7

sestava: Fojtík J.  -  Giergiel F., Giergiel M., Senčík P., Sasín O., Jati S., Reisig J.

16.12.2018 - Turnaj hala Brušperk

1.zápas: Hukvaldy - Kateřinice             0 : 4

2.zápas: MFK F-M - Hukvaldy              4 : 0

3.zápas: Hukvaldy - Pržno                   2 : 1    branky: Sasín O., Jati S.

4.zápas: Frenštát - Hukvaldy              7 : 1    branka: Sasín O.

5.zápas: Hukvaldy - Vřesina                 0 : 4

sestava: Reisig J.  - Nahodil M., Boháč O., Štíhel O.,  Senčík P., Sasín O., Rašík R., Jati S., Giergiel M.

18.11.2018 - Turnaj hala Brušperk

1.zápas: Hukvaldy - Brušperk              0 : 5

2.zápas: Brušperk "Dě" - Hukvaldy      1 : 0

3.zápas: Hukvaldy - Řepiště                1 : 3    branka: Sasín O.

4.zápas: Hukvaldy - Staříč                 0 : 8

5.zápas: Stará Bělá - Hukvaldy           5 : 0

sestava: Fojtík J.  - Křenková Z., Žáčková A., Rezáková N., Giergiel M., Reisig J.,  Senčík P., Sasín O., Rašík R., Jati S.

24.10.2018 - hřiště Hukvaldy

Hukvaldy - Ostravice    3 : 3    (poločas 0 : 0)    branky: Sasín O. 2x, Giergiel M. 1x

sestava: Fojtík J. (Reisig J.) - Křenková Z., Žáčková A., Rezáková N., Giergiel M., Reisig J. (Fojtík J.),  Štíhel O., Senčík P., Sasín O., Rašík R.

20.10.2018 - hřiště Hukvaldy

1. zápas: Hukvaldy - Sedliště     2 : 1 (poločas 1 : 0)    branky: Reisig J. 1x, Senčík P. 1x

sestava: Jati S. - Křenková Z., Žáčková A., Rezáková N., Giergiel F., Giergiel M., Reisig J., Senčík P., Sasín O., Fojtík J.

2. zápas: Hukvaldy - MFK F-M   2 : 2 (poločas 1 : 1)   branky: Senčík P. 1x, Giergiel M. 1x

sestava: Fojtík J. - Křenková Z., Žáčková A., Rezáková N., Giergiel F., Giergiel M., Reisig J., Senčík P., Sasín O., Jati S.

9. 10. 2018 - hřiště Frýdlant nad Ostravicí

1. zápas: Pržno - Hukvaldy     3 : 1 (poločas 1 : 1)    branka: Štíhel O.

sestava: Fojtík J. - Křenková Z., Rezáková N., Giergiel F., Sasín O., Štíhel O., Jati S., Giergiel M., Reisig J., Senčík P.

2. zápas: Frýdlant n/O - Hukvaldy    2 : 1 (poločas 0 : 1)   branka: Fojtík J.

sestava: Sasín O. - Křenková Z., Rezáková N., Giergiel F., Fojtík J., Štíhel O., Jati S., Giergiel M., Reisig J., Senčík P.

28.9.2018 - hřiště Dobratice

1. zápas: Dobrá - Hukvaldy     5 : 2 (poločas 1 : 1)    branky: Giergiel M. 1x, Jati S. 1x

sestava: Fojtík J. - Křenková Z., Žáčková A., Giergiel F., Sasín O., Štíhel O., Jati S., Giergiel M., Senčík P.

2. zápas: Dobratice - Hukvaldy    0 : 3 (poločas 0 : 0)   branky: Senčík P., Giergiel F., Fojtík J.

sestava: Sasín O. - Křenková Z., Žáčková A., Giergiel F., Fojtík J., Štíhel O., Jati S., Giergiel M., Senčík P.

14. 9. 2018 - hřiště Ostravice

1. zápas: Hukvaldy - Písek     6 : 2 (poločas 3 : 1)    branky: Sasín O. 2x, Štíhel O. 1x, Giergiel F. 1x, Jati S. 1x, Křenková Z. 1x

sestava: Fojtík J. - Křenková Z., Giergiel F., Giergiel M., Sasín O., Jati S., Reisig J., Senčík P., Štíhel O., Rezáková N.

2. zápas: Hukvaldy - Nebory/Smilovice    0 : 3 (poločas 0 : 2)

sestava: Sasín O. - Křenková Z., Giergiel F., Giergiel M., Fojtík J., Jati S., Reisig J., Senčík P., Štíhel O., Rezáková N.

Sezóna 2017/2018 spojený tým Hukvaldy - Fryčovice MŽ+SŽ

... a to jsme my, před posledním zápasem sezóny 2017/2018 :-)

SŽ: 02.06.2018 Fryčovice Hukvaldy – Heřmanice 6:1 (2:0)

Poslední zápas sezóny, pro některé poslední zápas v žácích, nemohl dopadnout výsledkově lépe!!! Již podruhé jsme na jaře změřili síly s Heřmanicemi a podruhé jsme nedali soupeři šanci. Od první minuty jsme Heřmanice tlačili, zakončovali, ale do 10 té minuty bez gólového efektu. Až se právě v 10 min. trhl zleva David Palm a jeho zblokovaná střela se stala krásnou přihrávkou na Marcela Kubíčka, 1:0. Druhý gól šel opět přes Davida, který hledal dobře postaveného Filipa Ginzela. Ten sice orazítkoval jen tyč, ale odražený míč centroval zpět do vápna na Lukáše Reka a ten krásnou střelou skóruje, 2:0. Hosté se v prvním poločase ke střele na Matěje ani nedostali, za to v druhém poločase využili jednu z mála šancí a vyražený míč dokázal hostují útočník uklidit za záda Matějovy. To už jsme hráli v 10 hráčích, poté co se rozhodčí ujal vychovávat naše hráče a za odmlouvání vyloučil Viktora Hrčka. Absolutně necitlivé rozhodnutí na chvíli náš tým rozhodilo, ale pak se neskutečně kluci semkli a rozdrtili soupeře. Ve 49 min. David Palm zatáhl míč zprava, vypálil a gólman lovil míč ze sítě,3:1. O 4 minuty poté Adam Překlasa dává míč za obranu, ten si přebírá Filip Ginzel a své sólo přes půl hřiště zakončuje gólem, 4:1. O další čtyři minuty na to vzniká před hostujícím gólmanem závar, míč se několikrát odráží od nohou hráčů a v tom všem se nejlépe zorientoval Ondřej Tyleček, který si přebírá míč a zakončuje, 5:1. V 65 min. konečně vychází sólo Lukáši Bočkovi a dělá tečku za celým utkáním a také za celým zápasem, 6:1. Jaro tak končí bez trpké příchuti porážky a kluci si na závěrečné akci – ukončení sezóny – vychutnali dovezené pizzy a rozloučili se s žákovskou kategorií 13 zápasy bez porážky!!!

SŽ: 27.05.2018 Frydlant n.O. - Fryčovice Hukvaldy 2:2: (0:2). Na dnešním utkání jsem bohužel nemohl být, ale už se ke mě doneslo, jak moc důležité je mít mančaft bojovníků, mančaft, který hraje jako tým, mančaft který nerad prohrává a komplikuje všem favoritům soutěže jejich pozice. trenér

Pro doplnění ke SŽ ze strany vedoucího týmu pana Strnadela. Dnes poprvé na jaře jsme těžce skládali sestavu. Do branky šel Jan Pokluda a do pole dva mladší žáci Vojta Lukaštík a Filip Strnadel a na střídačce byl připraven Viki Švorčík. První poločas byl jasně v naší režii, kdy jsme dali 2 branky, ve 2' a 34' utekl domácí obraně David Palm a nedal brankáři šanci. Navíc jsme ještě ve 20' dali tyč. I ve druhé půli jsme do 50' v klidu kontrolovali hru, ale pak odstoupil zraněný David Palm a domácí nás díky širšímu kádru začali přehrávat a 55' a 59' dvěma góly srovnali. Závěrečnému náporu jsme však ohromnou bojovností už odolali.

Fryčovice – Kozlovice 4:1; Palm D. 2x, Tyleček O. 2x

Fryčovice – Frenštát pod Radhoštěm 4:2; Překlasa A., Boček L.,Tyleček O., Němec P

Darkovičky - Fryčovice 5:6; Ginzel F., Boček L. 2x, Tyleček O. 2x, Kubíček M.

Fryčovice - Ludgeřovice 12:0 ; Ginzel F. 4x, Boček L. 3x, Tyleček O. 2x, Kubíček M. 2x, Němec

OV Svinov - Fryčovice 1:4; Hrček V., Tyleček O., Kubíček M., Rek L.

Fryčovice - Vřesina 1:1; Řeháček Tadeáš

Následující zápasy:

19.05.2018, 09:00 (sž) /10:45 (mž) Fryčovice - Hlubina, hřiště Hukvaldy

27.05.2018, 09:00 (sž)/10:45 (mž) Frýdlant n.O. - Fryčovice

02.06.2018; 09:00 (sž)/10:45 (mž) Fryčovice - Heřmanice, hřiště Fryčovice

SŽ, 12.5.2018, Fryčovice Hukvaldy - Vřesina 1:1 (1:1)

Dnes jenom krátce a výstižně. Kdo přišel povzbudit naše kluky, viděl pěknou podívanou. Utkal se vedoucí tým naší skupiny a tým, který na jaře ještě neprohrál. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme již soupeře zatlačili na jeho půli, ale ne a ne to trefit. Musím však uznat, že soupeřova obrana moc chyb nedělala a jejich gólman předvedl nadprůměrný výkon, kterým eliminoval naše střelce. Hosté v podstatě měli jen 2 šance za zápas a jednu z nich dokázali proměnit. Škoda, vítězství by našemu týmu slušelo více, ale i takový je fotbal.

MŽ, 12.5.2018, Fryčovice Hukvaldy - Vřesina 4:11 (3:2) (očima vedoucího týmu Tomáše Strnadela)

Utkání s druhým celkem tabulky jsme začali úžasně a v 10´ jsme vedli 3:0, když se dvakrát trefil Vojta Lukaštík a jednou Marek Galásek. Hosté byli však od začátku lepší a byla vidět jejich fyzická převaha, na spoupisce měli 7 hráčů ročníku 2005 zatímco my pouze 3. Celou první půli nás fantasticky držela Terka Terka Kocianova v brance a první branku dostala až ve 24´, to už na hřišti chyběl zraněný Jonáš Galásek a my jsme dohrávali se 4 kluky z přípravky. Druhou půli už hosté dominovali. Naši se sice snažili, ale síly ubývaly... Ve druhé půli skóroval pouzes ve 41´Viki Švorčík , kdy snížil na 4:6. Pak už se trefovali pouze hosté.

SŽ: 6.5.2018, OV Svinov - Fryčovice Hukvaldy 1:4 (0:1)
Spanilá jarní jízda pokračuje, i když s lepšími soupeři se výhry nerodí snadno. Tak jako ta dnešní. Sice jsme vedli od 3. min,to když opět využíváme standardku z rohu a Viktor Hrček nedává gólmanovi šanci, 0:1. Hra byla následně vyrovnaná, moc šancí na obou stranách nebylo a tak do poločasu se síť už nevlnila. V druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, přesto domácí ve 46.min srovnávají stav, 1:1. Gól domácí povzbudil a naší hráči byli jak opaření. Potřebovalo to změnu, impuls! David Palm šel na stopera a Ondřej Tyleček na ofenzivního záložníka. A změna se hned projevila na skóre. Ondra dostal na středu míč, zatáhl jej a v 50. min střílí gól,1:2. Domácí to však nevzdali, tlačili se před naší bránu, ale bezchybná obrana nás držela. Zápas jsme definitivně rozhodli v 65. a 66. minutě. Nejprve dorazil Lukáš Rek střelu z našeho přímého kopu, 1:3 a o minutu později Marcel Kubíček překonává gólmana střelou pod břevno,1:4. Skóre se už neměnilo a my tak máme další cenný skalp od našeho souseda v tabulce.

MŽ: 6.5.2018, OV Svinov - Fryčovice Hukvaldy 5:3 (3:1) (očima vedoucího týmu Tomáše Strnadela)

Mladší žáci prohráli ve Svinově 5:3 po poločase 3:1. K utkání se sousedem z tabulky jsme nastoupili oslabeni o dalšího hráče,, a tak už nám chybí 4 hráči základního kádru. Přesto jsme od začátku byli v tlaku a měli šance, ale neměli jsme štěstí v koncovce. Domácí hráli na brejky a ty jim vycházely. Naši branku v první půli dal Jonáš Galásek. Hned na začátku druhé půle dali domácí na 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Naši se však nevzdali a Vojta Lukaštík dvěma góly ve 42' a 55' snížil na 4:3 a my jsme se hnali za vyrovnáním, bohužel to dopadly jak v předchozích přípradech, my jsme tlačili a domácí utekli do brejku a dali na konečných 5:3. I přes prohru je nutno naše velmi omlazený tým pochválit.
Sestava Matěj Filipec
Petr Sedlář - Terka Kocianova - Fanda Giergiel
Vojta Lukaštík - Jonáš Galásek - Radek Strnadel
Filip Strnadel
Střídali Dan Nevlud a Matouš Giergiel

SŽ: 28.04.20108 Fryčovice Hukvaldy - Ludgeřovice 12:0 (5:0); Ke vší sportovní úctě k soupeři byl dnešní zápas super tréninkem na průnikové přihrávky a střelbu na bránu. Soupeř, až na výjimky, toho moc nepředvedl a tak jsme si v klidu došli pro další vítězství.
Musím vyzdvihnout také práci našeho gólmana Matěje Strakoše, který si svou nulu obhájili sám vytěsněním míče na roh v situaci 1 na 1. Ke gólům jen poznamenám, že to byla krásná podívaná, od vymetení pavučin, lobu, střelám k tyči i k jednomu kurióznímu, kdy nepovedená střela chytla tak silnou rotaci, že jí nerovnost vymrštila nad gólmana a přeskočila ho. Kaňkou za celém utkání byla krádež, kterou se dopustili hosté v mužských kabinách, kdy kradli míče a kopačky (naštěstí jen velikosti, které jim seděly) a způsobili tím hráčům, potažmo klubu škodu v řádech tisíců Kč.

Mladší žáci porazili Ludgeřovice 9:1 po poločase 3:1 (očima vedoucího týmu Tomáše Strnadela)

V utkání s posledním celkem tabulky jsme dominovali od první minuty a už v 9´ jsme vedli 3:0. Poté hosté sice snížili, ale ve druhé půli už byli úplně neškodní a inkasovali dalších 6 góly. Branky dali Viki Švorčík 3, Jonáš Galásek 2, Terka Kocianova2, Vojta Lukaštík 2 a Radek Strnadel 1.

Sestava Filipec Matěj
Šefl Josef - Terka Kocianova - Giergiel Fanda
Galásek Jonáš - Vojta Lukaštík - Viki Švorčík
Adamovský Patrik
Střídali Filip Strnadel , Petr Sedlář, Radek Strnadel, Lukáš Vajbar a Jakub Gabryš

SŽ: 22.4.2018, Darkovičky - Fryčovice Hukvaldy 5:6 (2:2) !!! Zavítali jsme na hřiště druhých Darkoviček a zažili nevídanou přestřelku. Již ve 3 min Lukáš Boček orazítkoval z přímého kopu tyčku. V 6 min po nedorozumění mezi naším stoperem a gólmanem otevírají domácí skóre 1:0. V 9 min dostává míč za obranu Filip Ginzel, dělá klíčku na gólmana a střílí do prázdné,1:1. Hra je vyrovnaná, překlápí se nahoru, dolů. Ve 20 min jsme ztratili míč ve středu hřiště, domácí zakombinovali a nedávají Matějovi šanci,2:1. Do poločasu však jdeme s remízou, to kdyžMarcel Kubíček vyzkoušel pozornost domácího gólmana z dálky a ten pouští míč za své záda, 2:2. Začátek druhého poločasu byl pro nás tragický ve 38 a 41 min. střílí domácí góly, 4:2. Stahuji Davice Palma z útoku a jde hlídat střed hřiště před nebezpečnou domácí dvojicí hráčů. Minutu po obdržené brance nám dáváLukáš Boček naději, když opět střelou z dálky snižuje stav na 4:3. Ve 46 min. nám opět vychází rohová standardka a Ondra Tyleček, hlavou srovnává, 4:4. Povzbuzen gólem si Ondra střihnul o minutu poté sólo přes půl hřiště, obstřeluje gólmana a jdeme do vedení,4:5. Domácí srovnávají v 53 min. z pokutového kopu, 5:5. V 64 min si bereme vedení definitivně na svou stranu. David Palm dává míč na Bočka, ten se dostává do velkého vápna a je sražen k zemi gólmanem. Penalta. K té se staví opět Boček, 5:6. Na skóre už nezměnil ani závěrečný nápor domácích, Matěj nás v brance podržel. Cenné vítězství nad favoritem soutěže.

Mladší žáci prohráli 7:3 po poločase 4:1. (očima vedoucího týmu Tomáše Strnadela)

Hráli jsme proti prvnímu celku soutěže a kůži jsme neprodali lacino. Domácí sice už v 11´ vedli 2:0, ale naši borci využívali každé lehkovážnosti domácích a dvakrát se dostali k ohrožení domácí branky, ale poprvé akci překombinovali a podruhé Viki Švorčík minul těsně bránu. Ve 20´ jsme se však dočkali, Radek Strnadel obešel domácího stopera a ten jej ve vyložené šanci fauloval a kopali jsme penaltu, kterou Viki proměnil. Domácí pak dopoločasu přidali dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Hned na začátku druhé půle však Štika obešel dva hráče a střelou do šibenice snížil na 4:2. Domácí přidali ve 40´ pátou branku, na kterou jsme reagovali ve 46´, kdy Filip Strnadel zakončil akci Štiky a Vikiho. Poté ještě Viki z brejku těsně minul domácí branku. Domácí si však už vítězství pohlídali a pět minut před koncem přidali dvě branky a uzavřeli skóre na 7:3. Za dnešní výkon se však nemusíme stydět a pokud jej zopakujeme za týden, snad přijdou i body.

Sestava Galásek Jonáš

Šefl Josef - Kociánová Tereza - Vajbar Lukáš

Giergiel František - Lukaštík Vojtěch - Švorčík Viki

Gabryš Jakub

Střídali Sedlář Petr, Strnadel Filip a Strnadel Radek

Konečná tabulka SŽ (HUKVALDY - FRYČOVICE) v zimní Brušperské lize. Finále nám po čtyřech odehraných turnajích uteklo o pouhé dva body! Škoda jen, že se pořadí neurčovalo podle počtu vstřelených gólů :-) Pak bychom skončili druzí :-)

Tak nám začla zimní liga a vstup do série turnajů. Za Hukvaldy v týmu Fryčovic nastoupili: Ginzel Filip, Tomaščin Matěj, Strakoš Matěj

a za mladší žáky: Kociánová Tereza, Lukaštík Vojtěch, Giergiel František a Sedlář Petr.

Očima Pačese (Jan Pačanský - aktér turnaje - 14 let)

SŽ: Druhý odehraný turnaj v Brušperku pro nás nedopadl podle představ, ale nemáme se za co stydět. Kvůli nečekané nepřízni hráčů jsme tento turnaj odehráli pouze v šesti lidech. Sestava se skládala z Tyldy, Řeháčka, Pokludy, Foltýna, Pačese a Marbyho. Prověřili jsme zdatnosti soupeřů Staříč x Fryčovice 1:2 (Pačes 1x), ale nechybělo daleko od remízy a fotbal to byl vyrovnaný. Druhý zápas nedopadl podle představ a čelili jsme favoritovi turnaje Havířov x Fryčovice 0:4, co si budeme nalhávat soupeř nebyl o nic lepší a prohráli jsme to hlavně hlavou než-li schopnostmi a dovednostmi hráčů. Třetí zápas byl spíše takový odpočinkový s Baškou, výsledek byl 3:2 pro nás (Tylda 3x). Čtvrtý zápas Vřesina x Fryčovice 3:1 porážka (Pačes 1x). Vletěli jsme do nich hned ze začátku a první minutu to bylo 1:0 pro nás, bohužel jakmile jsme za nedlouho dostali první gól nevzdali jsme to, ale něco nám chybělo a tak jsme zkoušeli co nejvíce z toho vytřískat místo toho jsme si nechali dát druhý gól. Páty a poslední zápas byl s Frenštátem a byl to trhák. Hráli jsme celý tým na 110% a šlo to znát skoro jsme nenechali protihráče vystřelit a mezi tím Pačes z narážečky od Řeháčka střelil branku umístěnou k pravé tyči a Tylda zkusil střelu a zadařilo se, takže jsme vyhrávali 2:0 dokud se před naší brankou nezačali čerti honit. Protivník náhle zkoušel střelbu ze všech úhlu a jakmile se odražený míč od brankáře dokutálel k Řeháčkovi ten ho chtěl vyčistit směrem za naší bránu do rohu, bohužel tomu tak nebylo a míč letěl přímo do šibenice naší branky.
Takže cca v 12. minutě jsme se snažili ještě více než kdy jindy a všichni jsme byli ve stresu, ale zachovali jsme chladnou hlavu. Další neštěstí se stalo ve 14. minutě kdy Tylda vletěl za míčem do golmana a rozhodčí pískl faul na brankáře díky čemu Tylda dostal žlutou a byl na dvě minuty vyloučen. Do konce zápasu z nás netekl jen pot z fyzické únavy, ale také ze stresu. Nakonec ale protivník branku nestřelil a tak jsme vyhráli s konečným výsledkem 2:1.

Ludgeřovice: Fryčovice, 4.11.2017
SŽ: Odložené utkání zvládli lépe naši borci. I když výhra se nerodila jednoduše. Po poločase byl stav 0:0, přestože jsme měli nespočetné množství šancí, které jsme pálily jednu za druhou. Naštěstí kluci chtěli zvítězit a do druhého poločasu nastoupili s verbou a domácí hráče nepustili skoro do hry. První gól vstřelil ve 36 min. Marby, to když Pačes zatáhl míč ze středu hřiště napravo a ideálně našel před gólmanem prvního střelce utkání, 0:1. O pět minut později nám konečně vyšla standartka. Po dobře kopnutém rohu se nejprve k odraženému míči dostal Štika, ale jeho ránu zablokoval obránce, míč se ale následně odrazil k Davidovi Palmovi a ten už nekompromisně propálil všechno před sebou, 0:2. Poslední gól padl v 59 min., když se k míči dostal David Foltýn a ze hranice 16-tky jej krásně trefil a z domácího gólmana udělal sněhuláka. Míč zapadl pod břevno a skóre se uzavřelo, 0:3. Třetí vítězství v řadě nás katapultovalo na 6 místo a to máme ještě jeden zápas k dobru s Heřmanicemi (odložený zápas do jara).

MŽ: Mladší kamarádi si s chutí zahráli proti mladším žákům z Ludgeřovic a nebýt vynikajícího domácího gólmana, jsme mohli být svědky i dvouciferného výsledku. Celé utkání jsme měli mírnou převahu a diváci a trenéři mohli sledovat několik povedených kombinací, které končily přesnými střelami, ale domácí gólman v brance čaroval. První gól padl ve 16 min., kdy po závaru před domácí brankou odkopávali obránci v nouzi míč co nejdále, jak jen to šlo, ale ten se dostal k Terka a ta jej rychle vracela zpět do kotle. Naštěstí si domácí obránci dávali přednost s blokováním její střely a tak míč prošel až do branky, 0:1. Od této chvíle už to byl zápas jen jednoho družstva - družstva Fryčovic. Další góly padaly ve druhém poločase. Nejprve Vojta vymetl ve 36 min. pavučinu v domácí bráně, 0:2 a poté ve 42 min. asi po nejpěknější kombinaci, kdy si míč rychle vyměnili Jonáš Galásek s Markem a prvně jmenovaný nechytatelně vyslal svou vizitku na domácího brankáře, 0:3. Poprvé na podzim tak vyhráli obě družstva i starších i mladších žáků a dokonce i se stejným skórem

Fryčovice - Frýdlant nad Ostravicí, 21.10.2017
SŽ:Na domácím utkání jsme přivítali třetí tým z tabulky a přichystali si pro něj překvapení. Poprvé v sezoně jsme nastoupili komplet se staršími žáky,jen na střídačce nás jistili Štika a Terka. A na hře to bylo hned znát. Skóre jsme otevřeli ve 15 min. To když si míč vzal Tylda zatáhl jej na střed a krásně střelil k tyči,1:0, Hosté hráli míče hodně vzduchem a na dostřel se moc nedostávali. Ve 23min. však měli štěstí,to když z ojedinělé střely dali gól. Matějovi,který poprvé chytal, vypadl míč,1:1. Tak skončil poločas. Druhou půli jsme opět otevřeli my. To když Péťa N. dal ulici na Filipa Gincla, ten si pěkně sběhl a ještě krásněji obhodil gólmana, 2:1. Hosté srovnali o 4min. později z přímého kopu, 2:2. Dnešní zápas náramně vyšel Filipovi. V 59 min. byl faulován a Pačes přímý kop z 25m proměnil,3:2. A to nebylo vše. Hosté tlačili a my jsme skórovali. V 64 min. po autu a pěkné​ zpětné nahrávce před gólmana od Marbyho, zakončil do prázdné Adam Překlasa,4:2. Konec utkání. Druhé vítězství v řadě.

Hlubina - Fryčovice, 14.10.2017
SŽ- 1:3 , první vítězství!!!
MŽ- 7:0

SŽ: Opět s mladšími žáky v sestavě, proti vysokým klukům z Hlubiny, vše nasvědčovalo,že opět budeme tahat za kratší provaz. V první půli měli také domácí jasnou převahu, ze které vytěžili první gól. My jsme to však nezabalili a bránili a bránili. Do druhé půle se obraz hry zásadně změnil. David Palm byl prohozem na pozici stopera s Marbym a změna hostům zamotala hlavy. David vzadu nekompromisně čistil prostor a Marby ve předu,spolu s Petrem němcem spolupracovali a dostávali se do slibných šanci. Vyrovnání zařídil Marby, když sám proměnil přímý kop,na faul na jeho osobu,1:1. Domácí znervózněli, a naší se dostávali do zakončení. Na 2:1 proměnil opět Marby, když po rohu u naší branky jsme založili rychlý protiútok, výkop si sam vybojoval a šel na brankáře,2:1. Domácí jsme dorazili 5min.pred koncem, opět po přímém kopu, skvěle zahraným na zadní tyč, hlavickoval do branky David palm,3:1.

MŽ: Výsledek vypadá hrozivě,ale základní kostru tvořili hráči,co už měli za sebou zápas se staršími žáky. K nim se přidali vesměs starší přípravky a to potom proti týmu, který měl na lavičce dalších 7 kluku na střídání,to fakt nešlo. Klobouk dolů,že všichni bojovali až do konce.

Veřovice: Fryčovice, 7.10.2017
MŽ: 7:0 - domácí jednoznačně lepším týmem
SŽ: 2:0 - první poločas domácí hráli lépe a střelili také 2 branky, ve druhém poločase se hra vyrovnala, bohužel jsme nevyrovnali také skóre

Fryčovice - Svinov, 30-9-2017
SŽ: Předem bych chtěl poděkovat všem, kteří došli, včetně zraněných hráčů,kteří podpořili své spoluhráče, alespoň svými hlasivkami. Naše taktika byla jasná. Co nejvíce zahustit střed hřiště a když to jen trochu půjde zaútočit v 5 až 6 lidech najednou. To se nám vcelku dařilo, dokonce jsme se dostali i do 2 ložených gólovek, ale k pozitivnímu výsledku to nakonec nevedlo. Hosté v prvním poločase skórovali třikrát a ve druhém čtyřikrát. Nám se podařilo střelit gól jen z přímáku, kdy Pačes pěkně trefil asi z 25 m. Konečný výsledek: 1:7.
Děkuji všem mladším žákům, kteří nenechali své starší kamarády na holičkách a doplnili jejich řady. Ostatním klukům díky za nasazení. Jdeme dál :-)

MŽ: I když 6 z nich si zahrálo už za SŽ na jejich pohybu to nebylo znát. Ale postupně. Úvod nás zatlačili hosté před naší branku a hned v první minutě dokázali skórovat, 0:1. Naše hráče to však nezlomilo, ba naopak. Postupně to rozjeli na plný plyn, dostávali se do zakončení a v 15 min. vyrovnali, Vojta Lukaštík, 1:1. Hosté se sice moc nedostávali do kombinace, ale uměli být velice efektivní. Rychlé protiútoky trestali. Nejprve ve 23 min. zvyšovali na 1:2. a pak ještě jednou v druhé půli na 2:3. Domácí však dokázali vždy skóre srovnat. Nejprve Vojta Lukaštík proměnil penaltu po faulu na Petra Sedláře, 2:2 a na 3:3 skóroval nejmladší hráč na hřišti, Radek Strnadel. To už jsme dominovali a šli si krok po kroku pro vítězství. Zápas se zlomil asi 5 min. do konce, kdy Wiki prostřelil vše před sebou, 4:3. K Wikimu ještě jedna poznámka: byl to zkrátka hráč utkání!!!! Tečku za zápasem udělal opět Wiki a opět z penalty, tentokráte po faulu na Filipa Strnadela. Děkujeme kluci a Terezko. Krásný výkon.