DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

JARO 2022

 Sezóna 2020/2021

04.10.2020 Raškovice – Hukvaldy 0:9 (0:6) Před zápasem jsem řešil zapeklitou situaci, kdy aktuálně máme v družstvu dorostu 1 prasklou pánev, 1 zlomenou nohu, 2x zlomené ruce (den před zápasem si totiž zlomil ruku i Štika) pro nemoc byli ze zápasu omluveni  2 hráči a jeden hráč se měsíc léčil po těžké popálenině nohy. Na vesnický tým až moc absencí…. Nakonec se mi podařilo přesvědčit Richarda Rožnovského, který už s fotbalem sekl a také po dohodě s rodiči „popáleného“ Petra Sedláře a ještě jsem z žáků povolal mého Františka, tak abychom nemuseli hrát v 10 hráčích. Nakonec jsem dal tým dohromady a kluci se na hřišti rvali o výsledek od první minuty, a to doslova. První tři šance a v 9.min. jsme vedli 0:3. Domácí srdnatě bojovali, ale když už se dostali do zakončení, skvěle je vychytal náš "nový" gólman, kterého jsem během dvou týdnů na poslední chvíli připravoval do brány.  Tento zápas byl o proměňování šancí. Předchozí zápasy jsme šance neproměňovali, ale tentokráte 70- 80 % šancí skončilo gólem. V druhém poločase jsem již „šetřil“ naše dorostence, kteří poté nastoupili i za muže. Vybraní hráči dostali jasný pokyn, že mají zvolnit, a tak se gólová přestřelka utlumila. Vystřídaní museli být po nemoci s křečemi hrající Tomáš Michna a narychlo povolaný Rišan, kterému došly síly. Díky všem pánové.(střelci: Lyčka 3x, Volný 2x, Michna, Kroščeň, Kubala, Palm).

Sedliště – Hukvaldy – odloženo na 28.10.2020 v 12.00 hod

20.09.2020 Jablunkov – Hukvaldy 5:3 (3:2) Na tento zápas je lepší raději zapomenout. Nejde tak ani o výsledek, ale spíše o to, že si v tomto zápase zlomil ruku gólman Matěj a brankářská dvojka Jakub si zase v poli zlomil nohu. Do toho vyvrtnutý kotník od Vojty L. … jinak výsledek neodpovídá dění na hřišti. Z obou stran se hrál útočný fotbal, my jsme šance neproměňovali, domácí ano.

 

 

12.09.2020 Baška - Hukvaldy 2:5 (1:4)

Po dvou prohraných zápasech si chlapi konečně spravili chuť na družstvu z Bašky. Ale výhra se nerodila jednoznačně. Domácí se dokonce ujali vedení 1:0, soustředěně pokrývali naše rychlé útoky a když už jsme se dostali na dostřel, tak jim skvěle zachytal gólman. Naše družstvo se ale stále tlačilo dopředu a konečně nám zafungovala souhra v záloze. První hukvaldský gól padl po pěkné kombinaci ve velkém vápně a Patrik Volný vstřelil svůj první gól v dorostu, 1:1. Gratuluji Patriku. Poprvé jsme byli úspěšní také z rohových kopů, kdy se gólově prosadil Honza Kubala,1:2, a o tři minuty později se nejlépe zorientoval na penaltě Tomáš Michna 1:3. Do šatny jsme šli s tří gólovým rozdílem, to, když ve 45 min zakončoval Honza Kubala po individuální akci přesnou střelou k tyči. Druhý poločas volně navázal na ten první. S tím, že domácím úplně přestal fungovat střed zálohy. Tu ovládl Valentino Kroščeň s Vojtou Lukaštíkem. A poslední jmenovaný připravil průnikovou přihrávkou další gólovku pro Honzu Kubalu, 1:5. Domácí své rozehrávky soustředili v druhém poločase na hráče Františka Šišku, který také uzavřel gólový stav utkání přesnou střelou ze střední vzdálenosti,2:5. Svou premiéru v dorostu si odbyl také Honza Kováč, který vystřídal do útoku Honzu Kubalu a svou tvrdostí zatápěl domácí obraně, bohužel již bez gólového efektu.

05.09.2020, Kozlovice – Hukvaldy 6:3 (4:1)

Tak to vypadá, že podzimní čas přinese asi nepředvídatelné výsledky. S Kozlovicemi se nám nepodařilo udržet slibný začátek a namísto toho, abychom vedli 3:0, tak nám Kozlovice během 15 min. uštědřily 4 góly. V druhém poločase se projevily zranění z min. zápasů, a i když skončil 2:2, bylo to spíše o morálce.

30.08.2020,  Písek: Hukvaldy 4:1 (2:0)

Týdenní herní pauza po odstoupení týmu MFK F-M, dílčí tréninkové absence, vytížení některých kluků v rámci mužského A týmu a v neposlední řadě zranění klíčových hráčů se projevilo od první minuty na hřišti soupeře z Písku.  A když k tomu přidáte skvěle hrající domácí tým, který byl stále v pohybu, zdravě agresivní, útočně naladěný, důsledný a dokonale využívající znalost svého menšího hřiště, bylo dílo dokonáno. Jediné zápasové pozitivum bylo, že se nám konečně gólově prosadil Honza Kubala, který za náš tým vstřelil svůj první gól. Horší, než výsledek je ovšem fakt, že se nám v průběhu zápasu zranili další 3 hráči. Nyní mohu jen doufat, že se kluci dají během týdne do derby s Kozlovicemi do kupy a já nebudu muset povolat do hry žáky.

 

15.08.2020, Tošanovice: Hukvaldy 2:7 (1:2)  

Otvírák sezóny vyšel na výbornou. V naší brance si odbyl premiéru Kuba Kresta a jeho první zápas v dorostu byl nejprve hodně nervózní, ale v druhém poločase se už osvědčil a podržel svůj tým. Další premiérou byl zápas pro Petra Sedláře, který si skvěle držel svou levou obranu a také pro nové posily technika Valentina Kroščena a rychlonohé hráče: Honzu Kubalu a Dominka Vaška. A to nám ještě chyběli další dva nováčci :-) V prvním poločase jsme soupeře moc do hry nepustili, a ačkoliv nehráli domácí vůbec zle, naši borci k nim rychle přistupovali a odebírali jim míče a zatápěli jim rychlými útoky. Oba naše góly v první půli střelil Vojta Lyčka. Nejprve po důsledném napadání donutil stopera k chybě a druhý gól dal po pěkné kombinaci zleva a geniální přihrávce od Vojty Lukaštíka. A právě poslední jmenovaný mohl být slavný, když ve  velkém vápně soupeře vystřihl krásné „nůžky“, ale gólman jej konečky prstů vychytal. Druhý poločas začal divoce. Během 4 minut přidal Vojta Lyčka svůj třetí gól a pak na čtvrtý dal pod sebe Davidu Palmovi a ten nezaváhal. Soupeř skóre korigoval po chybě naší obrany, která si při rohu nepodržela první tyč a přímo z rohu jsme dostali gól. Potom už domácí zahrozili jen 2x, ale to již kontroloval Kuba v brance. Na druhé straně však šancí přibývalo, obraně domácích došly síly a my trestali. Vojta Lyčka v 71 a 74 min opět utekl soupeři a dal svůj čtvrtý a pátý gól. Tečku za utkáním udělal v 80 min. svým premiérovým gólem v dorostu Vojta Lukaštík, kterého přímo z autu pobídl David Palm míčem za obranu, Vojta si krásně tělem udržel soupeře na zádech a chladnokrevně obstřelil gólmana.  


Sezóna 2019/2020

02.11.2019 Mosty – Hukvaldy 3:2 (1:1) Přijeli jsme na hřiště vedoucích Mostů a věřili, že konečně prolomíme smůlu na „třineckých“ hřištích. Nepodařilo se. Domácí vstřelili rychle první gól po hrubce našeho gólmana, 1:0. Na to jsme dokázali relativně brzo odpovědět, když akrobatickým zákrokem po přesném centru na zadní tyč srovnal Matěj S.,1:1. Do poločasu jsme mohli jít ještě do vedení, ale David H. poprvé v sezóně neproměnil pokutový kop. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, po pěkné křižné přihrávce si převzal míč Vojta L. a dostal nás do vedení, 1:2.  Když bych měl porovnat hru obou týmů, my jsme byli techničtější, Mosty zase důrazní. A důraz na meších hřištích nakonec zvítězil. Nejprve srovnal stav utkání nejlepší střelec soutěže Petr Sz., když dorazil do prázdné brány vyražený míč a následně i týmový kolega, kdy po závaru po zahraném rohu otočil stav utkání na konečných 3:2. Na konečném stavu už nic nezměnily naše další gólové šance. Prohra a stav ostatních utkání nejbližších pronásledovatelů nakonec znamená po podzimu průběžné čtvrté místo, bod na druhého a třetího a šest bodů na místo první.

 

27.10.2019 Nošovice/Raškovice – Hukvaldy 2:8 (0:4)

Další důležité vítězství před závěrečným podzimním šlágrem s vedoucími Mosty jsme zvládli i s velkou marodkou, která nás provází již druhým týdnem. V improvizované sestavě, podpořené staršími žáky, jsme přesto vykročili za vítězstvím od první minuty. Postupnými (někdy až překombinovanými) akcemi jsme se dostávali na dostřel domácí svatyně. Na první gólovou akci jsme si ale museli počkat „až“ do 13 min. Po průnikové přihrávce od Vojty L. si za obranu sběhl David H. a střelou ke vzdálenější tyči otevřel stav utkání, 0:1. Další gól vstřelil po pěkné kombinaci středem hřiště Honza F., 0:2.  Do konce prvního poločasu pak přidal ještě další zářez David H. přesnou střelou ze střední vzdálenosti, 0:3 a po houževnatém souboji s obráncem a gólmanem i Tomáš N..0:4. Domácí hráče negativní vývoj vůbec neovlivňoval a při každé příležitosti testovali připravenost naší obrany. Pravda, že jsme jim to ulehčovali tím, že naši záložníci hráli hodně ofenzivně, a tak si obrana také vcelku zahrála. Druhý poločas byl o něčem jiném. Naší již typickou rychlou ofenzivní hrou si Vojta L. vytvořil během 11 minut pět šancí a z toho 4 x proměnil, 0:8. A to stihli v těchto 11 minutách domácí vstřelit také gól, 1:8. Jejich akce se zrodila středem hřiště, kdy hukvaldští kluci nezachytili rychlou kombinaci domácích. Zápas byl rozhodnutý, a tak se v záloze už více chodilo, než běhalo. Obrany se testovaly už jen nákopy za jejich linie. Zatímco my jsme další gól nepřidali, domácí dokázali proměnit jednu z nich a uzavřeli stav utkání na konečných 2:8.   

 

19.10.2019 Hukvaldy - Oldřichovice 4:1 (2:0) Poslední domácí utkání podzimu a opět bez porážky! Doma jsme na podzim byli prostě 100 %.  Soupeř z Oldřichovic se v průběhu sezóny prezentoval jako tým s nejlepší obranou, tým s nejméně obdrženými góly. Za deset utkání jich dostal jen 12. V jedenáctém kole ovšem narazil. Sice jsme měli marodku a do utkání nastupovali i žáci, přesto jsme dokázali čtyřikrát skórovat. První poločas byl jednoznačně v naší režii a až na malé výjimky se soupeř ani nepřiblížil k naší šestnáctce. Na druhou stranu měli hosté dobře organizovanou obranu, která nám dovolovala zakončovat jen z větších vzdáleností. První gól tak padal až po standardce, kdy míč propadl na levou stranu pokutového území, tam se najednou objevil vyběhnuvší obránce Tomáš Novák a uklidil jej do brány,1:0. Jistotu do šatny pak přidal Vojta Lyčka, kdy po individuální akci krásně zakončil z 20 m. k tyči, 2:0. Ve druhé půli nedošlo na hřišti k zásadním změnám, hra volně navázala na první poločas, my se hnali do útoků a hosté bránili a bránili. To ovšem neplatilo v 50 min. Vojta se ve velkém vápně uvolnil, dal pod sebe dobře postavenému Adamovi Sekulovi a ten "gólem utkání" nádherně vymetl pavučiny v soupeřově brance, 3:0. Hosté pak dvakrát zahrozili a jednou i skórovali, ale zvrat v utkání jsme jim nedovolili. Naopak po dobře zahraném rohu skóroval David Hora hlavou a uzavřel stav utkání na konečných 4:1. 


12.10.2019 Kozlovice - Hukvaldy 1:2 (0:1) Místnímu derby přálo krásné počasí a hráči obou týmů předváděli pěkný fotbal. Hukvaldští více kombinační, domácí takticky defenzivní s rychlými výpady za obranu hostí. V prvním poločase jsme zatlačili domácí na jejich polovině, ale trestuhodně neproměňovali šance a namísto jasného vedení, jsme šli do šaten s jednogólovým náskokem.Po zahraném rohu se dostal k odraženému míči Tomáš Michna a technickou střelou k tyči otevřel stav utkání. Nástup do druhé půle byl naopak více pod taktovkou domácích, ale paradoxně jsme kontrolvali my a navýšili náskok na 2:0 po rychlém výpadu Pera Laka. Domácí snížili o 3 min.později, kdy po rohu neudržel gólman Sedlář míč, vzápětí byl atakován (inzultován) domácím útočníkem, v krvi lehl k zemi, ale rozhodčí nechal nesportovně celou situaci dohrát a ikdyž ani sám neviděl míč za brankovou čárou, gól uznal po konzultaci s domácím pomezním. Otřesený Sedlář musel střídat a v brance jej nahradil Matěj Strakoš. Domácí tým vstřelená brána povzbudila k tlaku, ale podařilo se jim už jen nastřelit břevno. Na druhou stranu jsme do otevřené obrany útočili my, ale včera nám to prostě nepadalo. Koncert neproměněných šancí znamenal těsné vítězství, ale první podzimní 3 body ze soupeřova hřiště,   

5.10.2019 Hukvaldy - Sedliště 14:0 (7:0) Rekordní výhra dorostenců v této sezóně nad nekompletním týmem ze Sedlišť znamenalo přepsání dosavadního rekordu o jeden gól. A mohlo být ještě veseleji, ale hostující gólman čaroval a nedovolil tak domácím se přiblížit k magické dvacítce. Ve statistikách soutěže tak již máme mezi nejlepšími pěti střelci tři zástupce.

29.9.2019 Návsí - Hukvaldy 3:3 (1:2) Toto utkání bylo o celkové produktivitě. Zatímco domácí vystřelili na naší branku asi jen 5x a z toho dali 3 góly ( dva z přímých kopů), my jsme se střelecky trápili a místo jednoznačného vítězství jsme byli rádi, že po nařízené penaltě, jsme srovnali stav utkání na 3:3.  

22.9.2019 Hukvaldy - Písek 5:3 (3:1)  Překvapivě houževnatý Písek se snažil od prvních minut hrát nátlakový fotbal a prvních 10 min. měl jejich hráč Puczok dvě gólovky, které trestuhodně zahodil. My jsme poprvé ohrozili branku soupeře v 8 min a rovnou gólově. Vojta L. otevřel utkání po úniku zprava. Hra se náhle na hřišti vyrovnala a postupně jsme převzali taktovku hry. Po minele obránce Písku, který hrál rukou v pokutovém území, vstřelil David H. svůj další gól z penalty, 2:0. A mohlo být mnohem veseleji, za obranu hostí jsme se dostávali snadno, ale veškeré akce končily tím, že se kluci snažili vykombinovat až do prázdné branky, místo toho, aby jednoduše zakončovali.  Hosté pak ojedinělou akcí kontrolvali na 2:1. Do šatny jsme šli však s dvougolovým rozdílem, kdy přestřelku před brankou soupeře ve 44 min., po čtvrté dorážce, konečně ukončil Petr L., 3:1. Nástup do druhé půle vyšel hostům. Než jsme se vzpamatovali, tak Matěj lovil ze sítě dvakrát míč,3:3. Najednou byl Písek všude o krok dříve. Využil dokonale odstoupení zraněného stopera Matěje T. a přeskupených formací ze strany domácích. Nicméně posledních 15 min došly Písku síly a toho jsme využili k obratu. Po třech střelách, které těsně míjely branku soupeře, to konečně padlo. Vojta L. po úniku napálil míč do brankáře, ten jej vyrazil nad sebe a než se stačil zorientovat, zapadl za jeho záda, 4:3. Soupeř se už nezmohl k odporu, V poslední min jej dorazil ještě Petr L. , který po závaru před brankou soupeře se nejlépe zorientoval a skóroval,5:3. 

15.9.2019 Jablunkov - Hukvaldy 2:2 (1:1) Pomalu končíme první polovinu podzimu a rozehranost jednotlivých týmů jde znát. Ne jinak to bylo v Jablunkově. Domácí tahali první půlhodinku za kratší provaz, nám se dařilo eliminovat jejich postupnou hru středem hřiště a ještě k tomu kontrovat Davidem Horou, který se ve 12 min prokličkoval až do prázdné branky. Trenér domácích od té chvílie stupňoval svůj emotivní projev a jeho hráči začali od 30 min hrát rychleji, přesněji a více se tlačili do zakončení. A snaha se vyplatila ve 44 min, kdy po střele domácího hráče vyrazil náš gólman míč před sebe tak nešťastně, že trefil ruku obránce a pískala se penalta, 1:1. V druhém poločase opět domácí navázali na konec prvního a brzo se ujali vedení po pěkném provedení přímého kopu, 2:1. Hukvaldy mohly vyrovnat do 5 min.,kdy se nejprve sám na brankáře hnal Lako, ale ani on, ani Lyčka, který o min. později šel taky sám na gólmana, své šance neproměnili. Vyrovnat se nám podařilo z pokutového kopu, čemuž předcházel faul na Laka. Exekutor Hora se ani v druhé penaltě letošního podzimu nemýlil, 2:2.  Do konce utkání se již nic zásadního neměnilo. Jablunkov nás sice zatlačil na své útočné polovině, ale již bez gólového efektu. Z anglického týdne jsme tak vybojovali 7b., což nám stále stačí na průběžné 2.místo.


11.9.2019 Hukvaldy - Tošanovice 13:0 (3:0) Nováček soutěže dojel na Hukvaldy v počtu 11 hráčů, v sestavě jich měl napsaných 16 a nakonec nedohráli utkání, protože počet hráčů hostí klesl pod 7+1. V průběhu utkání se jim zranilo 5 hráčů! Nějak mi ty počty neseděly, ale nic naplat. Místo gólové přestřelky, tak bude asi jen kontumace 3:0. Ale kluci si dobře zatrénovali, zakombinovali a hlavně zastříleli. Takový super trénink. Více bych ani nechtěl utkání popisovat, protože bych mohl popsat jen první půli, kdy se hrálo ještě 11:11, ale jak jim postupně odpadali hráči, hrálo se již jen na jednu branku. Přeji všem zraněným brzké uzdravení. (DK následně potvrdila konečný stav 13:0)

7.9.2019 Hukvaldy - Vendryně 2:0 (1:0) Po Nýdku bylo co napravovat a podařilo se. Vendryně sice hrála sebevědomě, dostávali se do zakončení, ale co nezastavila obrana, zastavil náš gólman. Na druhé straně jsme opět hrozili rychlými protiútoky. Po delší době si v útoku zahrál zase David Palm a hned se úkázalo, že dávat góly ještě nezapoměl. V druhé půli Petr Lako přidal ještě jeden zápis a vnesl trochu klidu do naší hry. Celkově diváci viděli utkání jako vyrovnané, soupeř byl silný, ale to Hukvaldy také.

01.09.2019 Nýdek - Hukvaldy  5:1 (3:0) První výjezd na třinecko dopadl pěkným průšvihem.  Dostali jsme "bůra" a vystřízlivěli z počátečních výher. Bohužel musím říci, že výsledek neodpovídá dění na hřišti. Do 20 min byla hra vyrovnaná a nebezpečnější byly Hukvaldy. Tlačili  jsme se do šancí, Lyčka byl například sražen zezadu, když šel sám na gólmana (jen PK, bez karty), následně byl sťat v pokutovém území Lako (bez povšimnutí) a tak nálada začala houstnout. Toho využili domácí a nákopy za hukvaldskou obranu se dostávali rychlostně do útoku. V poločase se takhle dostali do tří slibných akcí a třikrát skórovali. (gólman Sedlář nepodržel). A když naše gólovky končily většinou hodně vysoko nad branou, šli jsme do kabin v poločase za stavu 3:0.  Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaně s cíle vyrovnat. Zatlačili jsme soupeře, ale bez gólového efektu. Zato domácí z rychlých protiútoků opět trestali. Jediný gól jsme vstřeli z pokutového kopu po faulu na Lyčku. Další penaltu už nám sudí nepískl, ani když domácí obránce loktem srazil Laka, který následně zraněn opustil hrací plochu. Zákrok byl posouzen jako čistý souboj. 

24.8.2019 Hukvaldy - Hrádek/MIlíkov 5:2 (3:2) Gólová přestřelka v druhém kole OP v režii domácích borců znamenala zisk dalších bodů. Dorostenci začali svižně s vysokou produktivitou střelby, ale když po půl hodině hry vedli o 3 branky, přepli do úsporného režimu. Toho využili hosté a do poločasu korigovali stav utkání dvěmi střelenými góly. Do druhé půle vstoupili domácí opět lépe, vysoké tempo si udrželi po celý zbytek utkání a nedali hostům šanci na vyrovnání. Své zasloužené vítězství okořenili ještě dvěmi střelenýmí brankami.

17.8.2019 Hukvaldy - Čeladná 3:2 (1:1)  První ostré utkání v novém ročníku, první vítězství. Nerodilo se však vůbec snadno. Jednak nás na začátku soutěže zlobí vysoká marodka, jednak si někteří hráči "užívají" ještě prázdniny a chodí na brigády. Takže jsme nastoupili do utkání v deseti hráčích a v oslabení odehráli celý zápas. Soupeř se představil kombinační hrou a hýřil pohybovou aktivitou. My jsme vsázeli na rychlý přechod do útoku a zajištěnou obranu. A taktika vyšla, ikdyž jsme čelili dvěma proměněnými penaltám a situaci, kdy jsme museli otáčet skóre z 1:2 na 3:2. Na začátku sezóny ukázal svou formu Petr Lako a hattrikem otevřel svou  střeleckou tabulku. Také musím vyzdvihnout práci obou gólmanů, kteří ve vypjatých chvílích drželi své týmy.

14.8.2019 Vlčovice - Hukvaldy 2:3 (2:1)  Tradiční předsézonní soupeř prověřil připravenost našeho týmu na novou sezónu. Tedy měl, ale po minicupu jsme přišli o dva stopery, kteří se dávají stále dokupy a když ani jeden gólman nebyl k dispozici, musel jsem improvizovat. Do branky šel Matyáš Pokorný ( a nutno říci, že nás pordržel), obrana hrála ve třech a vsadil jsme vše na útočnou fázi. Bohužel vytvořené gólové šance, a že jich nebylo málo, pochytal domácí gólman, nebo končily na konstrukci branky, nebo těsně vedle ní. Domáci se po prvním obdrženém gólu rychle otřepali, párkrát nás kontrovali a do poločasu stav otočili. Druhý poločas vypadal stejně jako ten první, my útočili a domácí provětrávali naší otevřenou obranu. Naštěstí již bez gólové koncovky. A pak se to konečně povedlo. Devět minut do konce jsme srovnali stav na 2:2 a o čtyři minuty později skóre otočili. Trenér

Sezóna 2018/2019

15.6.2019 Nýdek -Hukvaldy 2:0 (2:0) Poslední zápas sezóny v úmorném vedru zvládli lépe domácí. V prvním poločase měli větší převahu uprostřed hřiště, ale gólové šance jsme měli my a trestuhodně je zahazovali. Takže po pěti našich gólovkách přišel trest od domácích a ze dvou šancí vstřelili dva góly. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji my, střelecky jsme měli navrh, ale domácí gólman v brance čaroval. Prohra znamenala, že jsme si s Nýdkem v tabulce prohodili fleky a skončili na celkovém 11 místě ze 14 týmů.

8.6.2019 Hukvaldy - Jablunkov 4:4 (1:2) V sobotu přivítali dorostenci na Hukvaldech poslední tým z TOP 5 a začátek utkání se jim vůbec nevydařil. Po chybně zahrané malé domů již v druhé minutě prohrávali. Jejich hru však tato chyba neovlivnila a hráli si dál svůj kombinační fotbal a postupně se dostávali do několika gólových šancí, které zejména Vojta Lyčka proměňoval. Soupeř na druhou stranu trpělivě čekal a jeho nebezpečné protiútoky byly produktivní. Utkání ohodnotili oba trenéři jako vydařené s pěknou útočnou hrou. Celkově padlo hodně gólů, ten poslední střelili hosté z nařízeného pokutového kopu v 82 min.

25.5.2019 Hukvaldy - Vojkovice 3:2 (2:0) Dorostenci opět dokázali vzít body soupeři se kterým na podzim utrželi porážku. Zejména první poločas měli zcela pod kontrolou a když na začátku druhého již vedli 3:0, vypadalo to, že je zápas rozhodnutý. Kluci však polevili v koncetraci a podobně jako minulý zápas se Sedlištěmi dovolili soupeři vstřelit dva góly a se štěstím udrželi tři body. 

18.5.2019 Sedliště - Hukvaldy 2:3 (0:0) Konečně vítězství, které se ale nerodilo snadno. V prvním poločase byli více na míči domácí, ale naše obrana držela pevně lajnu v bezpečné vzdálenosti od našeho gólmana a domácí útočníci tak ostřelovali Matěje jen ze středních vzdáleností. Do druhého poločasu se situace na hřišti změnila díky dvěma rychlým gólům od Sedláře a Holinky. Nejprve Honza po kombinaci zleva centroval do vápna, ale jeho centr zapadl na vzdálenější tyč, 0:1. O pár minut později, po dobře kopnutém rohu, se dostal k odraženému míči Hrček, nůžkami zakončoval, ale míč se dostal do branky až po dorážce Holinky, 0:2. Domácí reagovali posílením zálohy z řad obrany a brzo korigovali na 1:2. Jejich enormní snaha o vyrovnání znamenala otevření obrany a my se dostávali do gólových šancí, bohužel bez gólové tečky. A riziko se vyplatilo. Po nařízeném pokutovém kopu srovnali domácí stav utkání na 2:2. A když už to vypadalo na dělbu bodů, zatáhl míč Vojtěch Lyčka z pozice stopera, přešel po pěkných narážečkách středem hřiště, individuálně obešel stopery a sám před gólmanem zakončuje k tyči a zajišťuje nám 3 body,2:3. 

11.5.2019 Hukvaldy - Mosty/Návsí 0:1 (0:1) V sobotu zavítal na Hukvaldy druhý tým OP a v prvním poločase byla zřejmá převaha hostujících hráčů, ze které vytěžili "pouze" jeden gól. Do druhé poloviny vstoupili aktivněji zase naší borci. Hra se vyrovnala a my si vytvořili také pár slibných příležitostí, bohužel bez gólové tečky.  

Anglický týden je za námi....

Trojzápas s předními týmy okresního přeboru nepřinesl bohužel žádné překvapení a favorité vždy vyhráli. V sobotu 24.4.2019 jsme doma přivítali borce z Hrádku/Milíkova. (na podzim jsme u nich prohráli 12:1) V prvním poločase jsme se soupeřem drželi krok, kluci makali a do kabin šli s nerozhodným stavem 0:0. V druhém však klukům došly síly a hosté během 10 min rozhodli zápas čtyřmi góly. Více už jsme jim nedovolili. Ve středu 1.5.2019 jsme opět doma přivítali borce z Vendryně (na podzim jsme u nich prohráli 7:1). Tentokráte to nebyl zápas dvou poločasů, ale " pozvánka na antifotbal ze strany Hukvald". Naši borci nehráli nikdy předtím tak špatně, bez pohybu, bez elánu. A závěrečné skóre tomu odpovídalo 0:9. Poslední ze trojzapasu jsme odehráli 4.5.2019 v Dobré. Vedoucí tým je střelecky nejaktivnější a nezřídka rozdává sedm a více gólů za zápas. Na podzim jsme doma s nimi prohráli 1:7. V Dobré jsme však předvedli bojovný výkon a dlouho jsme drželi vyrovnané skóre. Nakonec jsme odjeli s prohrou 4:0, ale s hlavou nahoře.

21.04.2019 Bukovec - Hukvaldy 6:1 (2:1) Výsledkově nám zápas vůbec nevyšel. Již v první minutě jsme po neskutečných hrubkách inkasovali dva rychlé góly. Hra se sice následně vyrovnala, ale do poločasu se nám gólem Matyáše Pokorného podařilo jen korigovat stav utkání na 2:1. Co se dělo v druhém poločase, to neodpovídalo vůbec konečnému výsledku. Nehráli jsme hůře, dostávali jsme se do šancí, ale neproměňovali je. Domácím na druhou stranu padaly do naší branky snad všechny střely, které na nás vystřelili. 

Do jarní části v nových dresech :-)

Díky příspěvku z nadačního fondu VÍTKOVICE STEEL jsme mohli pro naše dorostence pořídit nové kvalitní dresy vyrobené sublimačním tiskem. Doufáme, že kluci v nich nebudou jen dobře vypadat, ale přinesou jim i body navíc :-)

 

14.04.2019 Čeladná - Hukvaldy 2:0 (1:0) První zatěžkávací zkouška se silným soupeřem dopadla podle postavení obou týmů v tabulce, ale nechybělo mnoho a dělba bodů byla na dohled . Po poločasovém výsledku 1:0 měli domácí sice více ze hry, ale přes naší obranu se tak snadno nedostávali. My jsme opět hrozili z protiútoků, ale vždy jsme narazili na skvěle chytajícího gólmana Čeladné Astra. Zápas se nakonec dohrával v počtu 10:10, kdy po zraněních neměli domácí ani my nikoho na doplnění početního stavu. Nám si poranil koleno gólman Sedlář, který musel ze zápasu odstoupit (na jaře si už nezahraje) a domácím se zranil střelec prvního gólu, který si natáhl při své gólové střele tříslo a do druhé půle už také nenastoupil.

06.04.2019 Hukvaldy - Písek 2:0 (Lyčka 2x) No dnešní zápas už nebyl taková procházka joko v Raškovicích. Soupeř nás sice přehrával ve středu hřiště, ale na dostřel ho naší obránci nepustili. Na druhou stranu jsme tentokráte my hrozili z protiútoků a 2 z nich proměnil Vojta. A protože se po 90 minutách počítají vstřelené góly a ne držení míče, vyhráli jsme.

31.03.2019 Raškovice - Hukvaldy 0:1 (Lyčka) Start jarní části se povedl. Z Raškovic jsme si, i trochu se štěstím, odvezli 3 body a vrátili jsme domácím porážku z podzimu. S herním projevem hukvaldských hráčů jsem spokojený, kluci byli často na míči a kombinačně se postupně dostávali do koncovky. Na druhou stranu domácí nakopávali míče za naší obranu a hrozili rychlými protiútoky, ale co nepokryli naši skvěle hrající obránci, vychytal Honza Sedlář. 

Zimní sezóna 2018/2019

Poslední finálový turnaj MD a zimní liga končí. Díky všem, kteří se do ní zapojili a vybojovali pro Hukvaldy TŘETÍ MÍSTO :-)

4.kolo KZL + turnaj SD

Fotbalový víkend byl ve znamení velkého protikladu. Zatímco nám v sobotu na brušperské umělce dalo družstvo Příbora lekci z fotbalu (0:12), v neděli byla situaci zcela odlišná. Mladší dorost zaváhal v rámci zimní Brušperské ligy jen jednou a skončil opět na druhém místě za Starým Městem se shodným počtem dvanácti bodů. Dobrá - Hukvaldy 2:3; Staré Město  - Hukvaldy 4:2; Staříč"B" - Hukvaldy 2:4; Hukvaldy - Staříč"A" 1:0; Hukvaldy - Nýdek 3:0 (kontumačně)

Druhé místo patří MD i po odehrání 4 turnajů.

Další turnaj MD bude 10.2.2019 od 15.00 hod opět v Brušperku v hale.  Ale pozor, 9.2.2018 od 15.00 hraje dorost (MD+SD) první zápas venkovního turnaje na umělce v Brušperku proti Příboru.

3/ Třetí kolo KZL přineslo příjemné překvapení v podobě zlepšené hry (souhry) celého našeho týmu a nebýt bezpočtu neproměněných šancí proti Staříči B, mohli jsme tomuto turnaji dominovat. Na kdyby se ale fotbal nehraje :-) a my tak obhájili druhé místo. Průběžně druzí jsme po třech odehraných turnajích také celkově.

 

Hukvaldy  - Staříč "A" 4:1; Hukvaldy - Dobrá 2:1; Hukvaldy - Staříč "B" 0:2; Hukvaldy - Nýdek 4:0; Hukvaldy - Staré Město 3:0 (kontumačně) 

 

Zimní sezóna 2018/2019

2/ Druhé kolo KZL je také za námi. Letos se přihlásilo málo družstev, takže soupeři byli stejní, jen výsledky se měnily a nám se podařilo urvat druhé místo.

Hukvaldy  - Staříč "A" 3:3; Hukvaldy - Dobrá 0:2; Hukvaldy - Staříč "B" 4:2; Hukvaldy - Nýdek 2:1; Hukvaldy - Staré Město 2:0; 

 

1/ První turnaj KZL je za námi.

Hukvaldy - Staré Město 4:1; Hukvaldy - Dobrá 0:0; Hukvaldy - Staříč "B" 0:2; Hukvaldy  - Staříč "A" 1:1; Hukvaldy - Nýdek 2:3

 

Jablunkov - Hukvaldy 2:1 (1:0)

Na závěr podzimní části sezóny jsme zavítali na promočené hřiště v Jablunkově. Hráči domácích byli papírově favorité, ale naši hráči chtěli navázat na dobrý výkon proti Oldřichovicím. Domácí šli brzo do vedení po ojedinělé gólové akci, ale to bylo vše nebezpečné, co předvedli. Naopak naši borci se postupně dostávali do hry, vycházela nám souhra a ikdyž jsme stříleli z větších vzdáleností, přestříleli jsme domácí. Touha po vyrovnání se nakonec překlopila v realitu, ale moc dlouho jsme si remízu neužili. Domácí podřadili, zatlačili nás, ale gól střelili až po nepovedeném centru, který zapadl za Honzovy záda. My jsme měli do konce utkání ještě další gólovku a min. dvě slibné šance, ale výsledek se už neměnil. Tento zápas potvrdil rostoucí potenciál našeho týmu a věřím, že na jaře můžeme být i jarním překvapením, jarní štikou v rybníce :-) Trenér Petr

Hukvaldy - Oldřichovice 1:1 (1:1)

Poslední podzimní domácí zápas byl ve znamení sousedů z tabulky. Naši soupeři měli za sebou v předchozích zápasech dvě vysoké výhry a tak byli mírní favorité utkání. Naši borci, podpoření akcí "ukončení sezóny" se sešli skoro v plném počtu (17 hráčů) a v prvním poločase se hned zakousli do svého soupeře. Bohužel pořád hledáme střelce a tak naše šance vyzněly naprázdo. Za to hosté byli efektivní. Z jediné poločasové šance vytěžili gól. Naštěstí do 10 minut poté, z rohu trefuje k tyči náš stopér a srovnává na 1:1. Druhý poločas už byl bojem o střed hřiště, hostům docházely postupně síly, ale ani toho jsme nedokázali využít.

Vojkovice - Hukvaldy 4:1 (2:0)

Souboj dvou nováčků OP vyzněl lépe pro domácí tým. Ti ovládli první poločas a přestože jim v druhé půli došel dech, stačili nám ještě nastřílet další dva góly. Naše četné šance pochytal i se štěstím jejich gólman, kromě té, kterou mu za záda prostrčil Daniel Holinka.

Hukvaldy - Sedliště 0:1 (0:0) 

Utkali se dva vyrovnané týmy a utkání by slušela remíza. Alespoň by si jí naši kluci zasloužili po velmi dobrém druhém poločase. Štěstěna se ale k nám otočila zády 5 min do konce, kdy jinak dobře chytající Honza podcenil střelu soupeře, která zaplula k jeho levé tyči.

Mosty/Návsí - Hukvaldy 4:0 (3:0)

Druhý tým tabulky se v prvním poločase nastěhoval na naší půlku a zmáčkl nás jak citrón. Do druhé půle jsme již vstoupili bez respektu, dostávali jsme se kombinačně až na dostřel, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. 

Hukvaldy - Nýdek 3:1 (2:0)

Konečně se vrátili borci ze školních výletů a tak jsme je mohli zapojit do hry.  Nejprve byl zápas relativně vyrovnaný, oba týmy měli dost šancí, ale v obou branách byli dobří gólmani. Nicméně my jsme do poločasu stihli vstřelit dva góly a hosté se střelecky trápili. Druhý poločas byl ve znamení hostů. Útočili a Honza v bráně čaroval. Problém nastal 5 min do konce. David Palm šel sám na gólmana, byl nemilostrdně ze zadu sestřelen (podle rozhodčího ne) a způsobil si svalové zranění. Hostující stoper dostal žlutou a my jsme z nařízeného PK sice neproměnili, ale z následujícího rohového kopu už ano. 

Hukvaldy - Dobrá 1:7 (0:3)

Hosté byli prostě lepší.

 

Hrádek (Milíkov) - Hukvaldy 12:1 (9:1)

Dorostenci dostali na krátkém hřišti v Milíkově lekci z efektivity, rychlosti, kombinace a týmového pojetí hry domácích. Objektivně jsme narazili zatím na nejtěžšího soupeře podzimu.

Hukvaldy - Bukovec 0:2 (0:0)

Přeložené utkání na dopoledne bylo v prvním poločase ve znamení vydatného deště. Náš tým nastoupil pouze v 10 hráčích, ale v první půli to nebylo na hřišti ani moc znát. Soupeř měl poziční převahu, ale také silně nepřesnou mušku. A když už se trefil mezi tři tyče, tak jej Honza vychytal, A protože i my jsme pálili těsně kolem brány, poločas skončil bezbrankově. V druhé půli jsme brzo inkasovali, ale pořád nebylo nic ztraceno. Zápas hosté rozhodli 5 min do konce, kdy po našem nedůrazu ve velkém vápně, vstřelili druhý gól.

Hukvaldy -  Čeladná 2:5 (2:3)

Na Hukvaldy zavítala vedoucí Čeladná. Naší hru, kterou se snažíme prezentovat v OP to však nijak neovlivnilo. Kombinačně jsme měli nad soupeřem mírnou převahu, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Naopak soupeř byl velmi efektivní a ve 30 min. vedl o 3 branky. Pak se konečně štěstěna otočila i na naší stranu a do šatny jsme korigovali výsledek na 2:3. Obraz hry v druhé půli se zpočátku neměnil. My se tlačili do šancí, které jsme neproměňovali a soupeř vyčkával. A dočkal se. Během 5 minut přidal v 70 min., resp. 74 min. další 2 góly na konečných 2:5. 

Vendryně - Hukvaldy 7:0 (4:0)

Středeční zápas ve Vendryni ukázal rozdíl v síle obou týmů. Zatímco náš mladý tým sbírá cenné zkušenosti, krajskou soutěží otřelý tým Vendryně hrál silový nátlakový fotbal na hranici pravidel, po pravdě mnohdy za touto hranicí. Naši kluci tak byli po zápase dokopáni, měli sešlapané kotníky, ale i takový fotbal je. Vendryně nám ukázala, že v rámci OP se máme ještě na co těšit. 

Písek - Hukvaldy 1:4 (1:1)

Domácí ukázali, že jejich minulá prohra 0:8 s Čeladnou byla způsobena nedostatkem jejich klíčových hráčů. Vletěli na nás a zaslouženě se ujali vedení. Nebýt ojedinělé akce Vojty Lyčky v první půli, šli bychom do šaten s gólovým mankem. Akce po ose Lyčka - Michna - Lyčka vyšla parádně. Průser nastal ve 41 minutě, kdy se zranil náš Marcel Kubíček, kterého s těžkým otřesem mozku odvezla sanitka. Poločas už jsme dohráli v 10 lidech. Do druhé půle jsem provedl několik změn a na hřiště přišly 3 nové posily. A bylo to znát. Aktivitu v zápase jsme postupně převzali a nasázeli soupeři další 3 branky. Z toho Vojta Lyčka zaznamenal svůj první hatrick v soutěži. Jemu i ostatním gratuluji.Trenér.

Hukvaldy - Raškovice 3:4 (2:1)

První ostrý zápas v OP dorostu výsledkově sice nevyšel, ale za předvedený výkon však nemusí nikdo svěšet hlavy.  Většinu zápasu jsme měli hru pod kontrolou, vytvářeli jsme si slibné šance, ale hostující gólman chytal skvěle. V úmorném vedru se hukvaldští borci tlačili dopředu, vedli už 3:1, ale pak jim došly síly a v závěrečných minutách hosté utkání otočili.

Hukvaldy - Vlčovice 11:1 (7:0)

Premiéra mladíků dopadla na výbornou !!! Ke svému prvnímu utkání přivítaly domácí Hukvaldy dorostence z Vlčovic. Oba týmy jsou přihlášeny do okresních přeborů.Hukvaldy do frýdeckomístecké skupiny a Vlčovice do vsetínské skupiny. Před utkáním mi dělaly starosti počty přítomných hráčů, kteří o prázdninách tráví čas na dovolených a brigádách a 2 borci jsou zraněni. Situace u hostí byla však obdobná a tak střídačky obou týmů zely prázdnotou. Velký otazník také visel nad souhrou celého týmu, neboť kluci spolu hráli poprvé. Podle předvedeného výkonu, zejména v první půli, mohu konstatovat, že by to klapat mohlo :-) Uvidíme příští týden při prvním ostrém startu. Trenér

 

 

Dne 31.7.2018 proběhl po dlouhých čtyřech letech opět dorostenecký trénink hukvaldských mladíků. Tým se netvořil vůbec jednoduše, ale výsledkem půlroční komunikace s jednotlivými hráči je základna, která k dnešnímu dni sčítá 18 borců, vesměs věkové kategorie mladšího dorostu. 

Trenér: Petr Giergiel, 774 302 460

Vedoucí družstva  a trenér brankářů: Jiří Tobiáš

 

Od sezóny 2014-2015 hrají naši dorostenci v Sokolu Fryčovice

 

Sezóna 2012 - 2013

Trenér : Tomáš Sasín                                   

Asistent  : Jaroslav Janošek

 

         

  

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz