DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vítejte na oficiálních stránkách TJ Sokol Hukvaldy z.s.-oddíl kopané

 

                                                                                                                                                         

    Tělocvičný spolek Sokol v obci Hukvaldy založen 14. prosince 1919. Po ustavující schůzi začíná ihned cvičební činnost mužů, odbor žen byl založen v roce 1920. Cvičí se na pastvisku v oboře, kde se konají veřejná vystoupení. Sokol se stal členem Moravskoslezské župy - účast na cvičebních akcích, akdemiích i okolních jednot Rychaltice, Mniší, Příbor, Drnholec. V letech 1933 - 34 vybudováno vlastní hřiště.

1939 - Založen oddíl kopané
    Prvním hřištěm je plocha " Na břehách v Dolním Sklenově u řeky Ondřejnice, pak následuje nové hřiště v "Drážkách (dnes rybník). Od roku 1964 využíváno nově vybudované hřiště "u pily", později i šatny a škvárové hřiště. Soutěžní činnost zahajují i mužstva žáků a dorostu. Největší sportovní úspěch - 8. místo v I. A třídě v soutěžním ročníku 1995-96.

    V současné době hraje družstvo mužů, dorostu , starších žáků a mladších žáků Okresní Přebor a přípravka se zúčastňuje soutěží v rámci brušperské ligy.

    V roce 2009 započala rekonstrukce zázemí fotbalového oddílu za podpory obce Hukvaldy, která byla rozvržena do tří etap, z nichž dvě byly úspěšně završeny na začátku roku 2011,kdy došlo k vybudování  3 nových šaten pro fotbal, jedné pro tenis včetně sprch a v neposlední řadě tolik očekávané klubovny. Poslední etapa byla dokončena v prosinci 2011 a dovršila stávající nové objekty do jednotného celku, který bude důstojným zázemím pro fotbalisty jak domácích družstev, hostujících soupeřů, tak rovněž divákům, kterým nabízí i kryté sezení na malé tribunce.

    V roce 2014 se podařilo, za finanční podpory obce Hukvaldy, zrealizovat automatické zavlažování hřiště.

    A konečně v roce 2021, se rovněž za finanční podpory obce Hukvaldy, podařilo zrealizovat celkovou rekonstrukci hrací plochy.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz