DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

 

25.10.2016 Hukvaldy-Palkovice 

Pavle už leta působíš v hukvaldském fotbale. Popiš fanouškům svoji hráčskou a funkcionářskou kariéru.
Tak první fotbalové kroky po hřišti byly na Hukvaldech v žácích, v té době žádné přípravky nebyly, ale můžu říct, že když nebyl trénink, tak jsme hráli fotbal a sportovali pomalu každý den, těšili se na zápasy, pro nás facebook  byl fotbálek a jiné letní a zimní sporty. Za žáky jsem si zahrál i ve Fryčovicích. Za dorost na Hukvaldech a ve Slezanu Frýdek-Místek, kde jsme postoupili do 1 dorostenecké ligy a pak jsem prošel na vojně přes RH Nýrsko do RH Rozvadov. Pak jsem hrál ještě na Hukvaldech, Palkovicích a Chlebovicích.
Pokud jde funkcionářskou kariéru, tak jsem kromě Hukvald působil i v hokejových výborech v Petřvaldu na Moravě a  HC Kopřivnice, kde hrál můj syn.
Hukvaldy v posledních letech dvakrát postoupily do 1.B.třídy, ale vždy sestoupili. Proč?
Ty dva roky byly zajímavé hlavně pro fanoušky, vždy se o něco hrálo. V minulém ročníku nás poslalo do okresu vyloučení tří klíčových hráčů ve dvou zápasech a zranění, které se přidaly. My jsme se ve vyhraném zápase ve Vlčovicích nechali dvakrát vyloučit a prohráli jsme 1-0 a to odstartovalo pád do okresu. Pak následovaly Kateřinice, zas prohra a vyloučení, kde i v desíti jsme byli lepší, ale na to se nehraje. A pak se nezvládl zápas v Kozlovicích. Hlavně jsme doma měli „urvat“ nějaké body. Pak na závěr přišly zajímavé výsledky některých mužstev a my jsme s čistým štítem fičeli dolů. Historie se opakovala.
Do letošního ročníku OP vstoupily Hukvaldy famózně, neobával si se , že po sestupu se tým rozpadne a už nebude bojovat o návrat do 1.B.třídy?
 Od tohoto ročníku začal platit nový přestupní řád, někteří hráči se ani nerozloučili a utekli přes kopečky, nám po sezóně zbylo 10 hráčů,  museli jsme dávat dohromady nové mužstvo, které se nám podařilo doplnit a troufnu si říct, že je lepší než v minulém ročníku. Ale zas nás oslabuji zranění a vyloučení, to už se stává místním folklórem. Hrajeme zápas od zápasu, teď jsou na řadě Palkovice.
Jak hodnotíš podzim ? Který zápas byl nejlepší ze strany týmu a který naopak nejhorší?
Ještě není konec, ale pokud je mužstvo pohromadě, tak je na co se dívat. Fotbal se hraje pro fanoušky a hráči by měli mít radost ze hry. Každý zápas byl těžký, nevěděli jsme do čeho jdeme a každý začíná 0-0. Nejlepší zápasy byly ty vítězné a nejhorší, asi prohra v Mostech, kde to bylo o bojovnosti a vůli zvítězit, tam jsme tahali za kratší konec, chyběli nám někteří hráči. Doufám, že od druhého poločasu z Návsí, to už bude jen lepší.
V sobotním utkání přivítáte tým Palkovic, těm se v posledních utkáních daří jak herně tak výsledkově. Nemáš strach o výsledek?
Mužstvo Palkovic patří k těm lepším týmům, výsledkově a herně jsou někde jinde než před rokem. Pokud jde o výsledek a průběh utkání, bude to vyrovnaný zápas, ale věřím, že Pepa Volný a Martin Galus na hřišti něco vymyslí a prosadí se. Strach o výsledek u mne končí za stavu 3-0 pro nás.
V týmu Palkovic hraje tvůj švagr René Galásek, už proběhly nějaké hecovačky či sázky?
Zatím ne, ale René asi pojede pracovně do Německa, tak asi nebude hrát.
Jaký očekáváš výsledek, průběh utkání a co by si vzkázal fanouškům obou táborů?
 Věřím, že navážeme na hru, kterou jsme předváděli v prvních sedmi kolech a vyhrajeme. Terén bude těžký, bude to o bojovnosti. Po třech zápasech hrajeme zas doma, tak věřím, že bude „vyprodáno“. Je to  malé derby, tak i diváci z nedalekých Palkovic přijedou ve velkém počtu. Objednáme počasí, aj klobásky budů, pivo je v Hukvaldském pivovaru navařené, tak jen dobrý fotbal ze strany Palkovic a výborný ze strany Hukvald.
Palkovický tým dobře znáš, koho by sis vzal z týmu trenéra Blahuty pro svého trenéra Kalicha?
Dobře zahrál hráč číslo 8 v Hrádku a Reného, ale to by u něho doma neprošlo.  
Zatipuj si výsledky 12.kola OP, kdo sestoupí, kdo postoupí a spojil bys OS s OP a rozdělil bys ji na frýdeckou část a třineckou?
Oldřichovice - Hrádek    4:1       
Staříč - Bukovec    2-2            
Hukvaldy - Palkovice    3-0            
Vojkovice - Mosty    3-3            
Chlebovice - Baška    3-1            
Písek - Návsí        3-1        
Nošovice – Metylovice  4-1
Do konce sezony je ještě hodně kol, v popředí budou Oldřichovice, Mosty a Hukvaldy. Sestup-pokud by se spojil OP a OS, tak nikdo.
Pokud jde návrh o sloučení OP s OS a rozdělení na Frýdek-Místek a Třinec, jsem pro. Oddíly z okolí Třince měli již nějakou schůzku a pokud vedu diskuzi s některými zástupci mužstev okresu, tak jsou převážně pro reorganizaci těchto soutěží. Okres FM je jeden z největších v ČR a regionální rozdělení by mělo pro každý oddíl ekonomický pozitivní dopad. Vzhledem k početnímu stavu by soutěž začínala později, na jaře je mnoho nezpůsobilých hřišť a v srpnu by funkcionáři neřešili problémy s hráčskou dovolenou. Pokud jde o postup, tak by se odehrálo barážové utkání prvních celků ve skupinách. Diváci se raději pojedou podívat do nedalekých Janovic, Frýdlantu, Lískovce než Bukovce, Mostu, Písku a to i opačným směrem.

Více zde: http://martinblahuta8.webnode.cz/news/rozhovor-s-pavlem-slosarem-pred-utkanim-hukvaldy-palkovice/

 

27.4.2013Hukvaldy - Václavovice

Rozhovor před prvním jarním výkopem nám poskytl trenér mužů Radomír Chýlek.

1.Trenére, stojíme na začátku fotbalového jara, jak hodnotíš zimní přípravu, proběhlo vše dle tvých představ?

 Zimní přípravu jsme zahájili 15.1. Kombinovali jsme výběhy v terénu s tělocvičnou.Na přípravná utkání jsme zajížděli na umělku do F-M.Koncem února proběhlo soustředění ve Frýdlantu n.O., kde jsme trénovali třikrát denně a využili jsme opět terén, hřiště a rehabilitaci.Kluci,až na výjimky, přistoupili k přípravě zodpovědně a kromě jednoho utkání(F-M "B") odehráli vcelku kvalitní zápasy.Vždy se dá ovšem něco zlepšit.Jedinou nevýhodou přípravy bylo počasí, které nás nepustilo v poslední fázi na hřiště.Přesto jsem s přípravou vcelku spokojen, ale až mistrovská utkání ukáží zda jak jsme připraveni.Já doufám, že dobře.

 2.Kádr se v podstatě nezměnil, z hostování se vrátil pouze Marek Chamrád, jak vidíš tuto skutečnost?

Jsem rád, že se podařilo udržet kádr ve stejném složení jako na podzim.To je velmi důležité a první předpoklad úspěchu.Někteří hráči se přípravy zúčastnili minimálně nebo vůbec, což je velká škoda, protože jde o mladé hráče.Proto je příchod zkušeného obránce prospěšná.Neříkám, že bude hned patřit do základu, ale pro různé varianty sestavy by měl být přínosem.

 3.Do jarních odvet vstupujeme s náskokem 5 bodů, bude to náskok dostatečný?

 Zda bude pět bodů stačit, to se uvidí až na konci soutěže.Ja věřím, že pokud se vyhneme slabším chvilkám, které byly v podzimní části a budeme hrát co je v naších možnostech, mělo by to stačit.Věřím, že se bude rozhodovat na hřišti a ne někde mimo.


4.V posledním přípravném zápase tví svěřenci porazili tvůj mateřský klub s Kozlovic, jaká byla odezva v Kozlovicích ?

 Utkání se přes veškerou snahu hrálo na těžkém terénu,ale bylo to na přírodní trávě a nikde není napsáno, že takové terény nebudou na začátku jara zcela běžné.Jinak vše proběhlo v přátelském duchu, jak na hřišti, tak mezi fanoušky obou celků.Kozlovičtí si přejí postup Hukvald, vždyť derby jsou derby.

 5. A poslední, trošku vizionářská otázka, co říkáš na potenciální možnost dua Chýlek syn a Chýlek otec na Hukvaldech :-) ?

Myslím, že toto nehrozí.Ja už půl roku nemůžu ani za starou gardu, nepustí mě na hřiště artroza kotníku. Syn je už plnoletý a rozhoduje o sobě sám.Je třeba položit tuto otázku jemu.

A ještě na závěr slovo trenéra:

Na začátku jarní části soutěže bych chtěl popřát všem fanouškům, aby odcházeli z našich utkání spokojeni, jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem.Hráčům pak pevné zdraví, ať se jim vyhýbají zranění a jsou po zápase spokojení se svým výkonem.Věřím, že v červnu budeme všichni spokojení.

 

                                                                        10.11.2012 HUKVALDY – Nebory

                                                               IVO VÁLEK

                                                              Trenér žáků                                                       

 

1.Převzal si mužstvo žáků v době kdy situace v družstvu nebyla nejlepší, ale

  nakonec po podzimu při pohledu na tabulku ti musí být veselo, je tomu tak ?

Situace opravdu nebyla dobrá, hodně hráčů přešlo do dorostu, úspěšný kádr minulé sezóny se nám prakticky rozpadl.

Ale sám jsem potěšen tím, jak se kluci chytili a přes přechod na nový systém 6+1, který byl pro ně nový, prošli podzimem vcelku suverénně a jsou na čele tabulky.

2. Jak se díváš na současnou situaci, kdy je vlivem malého počtu kluků nutností

    hrát pouze na půl hřiště 6+1 ?

Vzhledem k momentálnímu počtu žáků je systém 6+1 pro nás ideální, mohli jsme tímto družstvo žáků zachovat a ty talentované dále rozvíjet.Navíc systém 6+1 je pro kluky možná i lepší, častěji se dostanou k míči a pro jejich technický i individuální rozvoj to je jenom dobře a prospívá jim to.

3.Práce s mládeží je základem fungování klubu, kde vidíš ještě potenciál, že by se mělo

   přidat, aby těch zájemců o fotbal bylo mezi námi více?

To, že se klukům daří, je impuls i pro ty ostatní, kteří zatím chodili sporadicky, či před časem i fotbalu nechali a teď pod vlivem úspěchů se vracejí zpět, tak jako třeba letos Vojta Holexa.Kluci tím jak si o fotbale povídají ve škole, vlastně dělají tu pozitivní práci s náborem další kluků.

4. Jak funguje spolupráce s rodiči žáků?

Jelikož se s většinou rodičů znám, je spolupráce výborná, kdykoliv je třeba tak pomůžou. Zvláště při odvozech na zápasy, by to bez spolupráce s rodiči nešlo.

5. Letošní podzim byl pro hukvaldský fotbal úspěšný, muži po podzimu na prvním místě, žáci taky na špici, předpřípravka vyhrála svůj první turnaj, jak vidíš podzim ze svého pohledu?

Je to skvělé i díky zázemí, které tady vzniklo, za což jsme opravdu moc rádi.Rovněž zapálení všech funkcionářů trenérů a samozřejmě hráčů, to vše se odrazilo i na podpoře fanoušků, chodí jich hodně na domácí zápasy, ale rovněž ve velkém počtu i ven.Prostě je to paráda.

6.Na závěr ti přejeme vše nejlepší k tvým nastávajícím kulatinám a můžeš zde vyslovit svépřání do budoucnosti.

No tak hlavně, aby se nám tady objevovalo stále víc a víc dětí, které se budou chtít fotbalu věnovat, být na čerstvém vzduchu a něco pro tělo udělat.To je ten velký potenciál do budoucna.Zároveň si nepřeji nic jiného,než aby muži dotáhli své tažení k postupu do 1.B třídy!

                                                       27.10.2012 HUKVALDY- Palkovice

  

                                      Dnešní rozhovor nám poskytla Ivana Hrčková, místostarostka obce Hukvaldy

 

1.Paní místostarostko, děkuji, že jste přijala naši žádost o rozhovor.Jste poměrně častou návštěvnicí fotbalových zápasů na Hukvaldech, jak je váš vztah ke sportu a konkrétně třeba k fotbalu?

 Můj vztah ke sportu? Ten je určitě kladný, ale jen když se nějaké sportovní činnosti věnuji aktivně, běhám, navštěvuji různé druhy tzv. cvičení pro ženy, jako je aerobic, zumba, bosu, trampolínky, jezdím na kole, mám ráda turistiku, ale jako pasivní divák, tak to mě nebaví a už vůbec ne třeba u televize. Ale na fotbal se občas přijdu podívat a zafandit našim klukům.

 

2.Jak se vám líbí fotbalová atmosféra na Hukvaldech?

Jelikož nemám srovnání, jak to na Hukvaldech chodilo dříve, myslím, že fotbal a atmosféra kolem přitahuje k fotbalu víc a víc lidí a nových fanoušků. Možná je to i zázemím, které bylo v nedávné době vybudováno a hlavně pak úspěch, kterých náš tým za letošní rok dosáhl. Že tam byla jednou remíza a minulý týden prohra? Já vím, že se to někomu nemusí líbit, ale je to jen sport a vyhrát může jen jeden. Prostě soupeř byl v danou chvíli lepší. Ať zkusí ti mudrlanti nad pivem vyběhnout na trávník a naběhat za jeden zápas tolik kilometrů, že by se za ně nemusel stydět žádný maratónec a ještě být neustále ve střehu. J

 

3.Obec je největším partnerem sportu na Hukvaldech a ještě jednou díky za to.Jak se díváte na areál TJ Sokol poté, kdy se konečně povedlo dát zázemí do uspokojivého stavu ?

 Mě osobně se nově rekonstruované kabiny u fotbalového hřiště líbí, vždyť jsem u části realizace celé akce mohla být. A taky jsem ráda, že se podařilo ušetřit na poslední etapě  2 miliony korun oproti původnímu rozpočtu. I tak celý areál stál něco přes 7 milionů korun, z toho první etapa, ve které byla přestavěna původní garáž, byla podpořena dotací asi 800 tisíc korun z MAS Pobeskydí, zbylé investice šly z obecního rozpočtu. Takže mě hodně mrzí, když se dozvídám, že obec sportovce málo podporuje, protože investovala do svého majetku. Ale ten je přece určen pro sportovní využití. Také jsme se na jaře snažili s Pavlem Šlosarem a Martinem Dryjákem požádat o dotaci na dovybavení kabin v částce více než 400 tisíc korun, Bylo to mnoho hodin práce, které jsme  věnovali, ale bohužel, jak to občas u dotací bývá, nebyli jsme přes veškerou snahu úspěšní. Ale nakonec se vyčlenila z obecního rozpočtu částka 100 tisíc korun, za kterou se nezbytné vybavení koupilo, např. pračka, televize a  svépomocí si fotbalisti vyrobili šatní skříňky Také se nemalá částka investovala do důležitého bezpečnostního zařízení.

 

4.Dalšími plány vedení Sokola je oplocení areálu, čímž se zvýší ochrana areálu a poté je snem místních oprava nevyhovující hrací plochy.Jak se díváte vy ze své pozice na případnou pomoc obce, bez niž nebude tato náročná akce proveditelná?

O tom,  jak je důležité majetek zabezpečit víme všichni, zvlášť v dnešní době, kdy se krade i u nás na vsi a také ochránit před těmi, kteří jej jen tak pro radost dokáží zničit. Zcela určitě důležitým krokem bude oplocení celého areálu, které je nezbytné podpořit a také příjezdová cesta je díky těžké technice, která ke kabinám v době rekonstrukce jezdila ve velmi špatném stavu. Je také potřeba dokončit chodníky za strany kabin našich tenistů, ať se tam nechodí po deskách a za deště po blátě. Proto ještě jednou dík fotbalistům a jejich fanouškům, kteří pomohli svou prací a věnovali svůj čas, um a energii dokončení chodníku mezi hřištěm a kabinami, kdy obec pomohla  zaplacením materiálu v částce 30 tisíc korun. A pro další sen, opravu nevyhovující hrací plochy se budeme snažit nejprve najít nějakou podporu v dotacích. I když pár řádků výš, žádost ještě není příslib peněz. Všichni víme, že obec čeká v příštím roce obrovská investiční akce, zahájení výstavby kanalizace, kde náš podíl bude téměř 20 milionů korun, které si musíme půjčit u banky a zadlužit se na několik let. Uvidíme, co s obecním rozpočtem udělá v příštím roce RUD, v překladu rozpočtové určení daní, které by mělo obcím naší velikosti přinést vice peněz do obecní pokladny.

 

5.Další otázka se týká dnešního utkání.Jaký je váš tip na dnešní zápas ?

Netroufám si tipovat, ale věřím, že jarní remízu s Palkovicemi povýší naši kluci na výhru, ať je jakákoliv. Budu jim držet palce zaťaté v pěsti J

 

6.Zatím se týmu mužů daří jít za vysněným postupem, jak tipujete konečné umístění po posledním jarním kole?

 Když má člověk sny a jde si za nimi, tak ony se plní. Jen se nesmí usnout na vavřínech a já přeji našemu fotbalovému týmu, ať se jim daří tak, ať svého  vysněného postupu dosáhnou. Ale záleží jen na nich, jak budou přistupovat k tréninku i samotné hře. Ale když vidím jejich zapálení a nadšení, tak o jejich postupu do vyšší třídy nepochybuji

                                                                     

                                                        

                                                     13.10.2012 HUKVALDY - Řepiště

                                             Jan Sasín,brankář                                                       

1. Jsi stálicí hukvaldského týmu a většina fanoušků tě zná, ale přesto, prozraď nám jak se vyvíjela tvá kariéra?

 Asi v naších záhumenkových soutěžích se tomu neříká kariéra :-), ale věřím že se stálé vyvíjí! Můj osobní cíl zůstává od roku 1998 stále stejný a to hrát s týmem Hukvald opět 1.A! Jinak fotbalově za sebou mám od žáků 20 let na Hukvaldech! Jsem také moc rád za zkušenosti které jsem získal za 2,5 roku ve Fryčovicích a půl roku ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

2.Zatím jsi s pouhými osmi obdrženými góly nejlepším brankářem přeboru, jak se ti takový post líbí?

Nejlepší brankář soutěže se nepozná během pouhých osmi odehraných zápasů, nebo počtem obdržených gólů či počtem vychytaných nul! Tyto statistiky tvoří hra celého týmu! A jelikož hra našeho výborného týmu je výborná i statistika tomu odpovídá. Nejlepší brankář se pozná podle dlouhodobě podávaných výkonů! Pro mě je nejlepším brankářem přeboru Jirka Tobiáš!

 

3. Sezónu jste začali famózně, ale přesto, byly už chvíle, kdy jsi měl obavu o konečný výsledek ?

Obavu o konečný výsledek jsem v průběhu letošní sezóny zatím neměl, protože máme Trenéra s velkým "T" a v týmu nové posily: dříče Zdeňka Matějku, střelce Honzu Rumela a Klenot - Romana Galáska! Tyto hráče musím jmenovat, protože tito hráči jezdí po hřišti do poslední minuty, dávají góly a strhávají i ostatní spoluhráče k výbornému výkonu a tak zajišťují výsledky utkání! Z pohledu fanouška bych v poločase bral jako úspěch asi bod ve Smilovicích a ve Frýdlantě. Jako fanoušek bych v 70. minutě s Pískem byl spokojený s bodem také!

 

4.Po vítězství s Pískem jeden tvůj spoluhráč prohlásil, že teď už to bude do konce podzimu

    bez ztráty kytičky, souhlasíš s ním a povede se taková úžasná série ?

 Kdo to byl? :-)

Do každého zápasu musíme nastupovat 100% koncentrovaně, začíná se 0:0. Vzhledem k našim současným výsledkům se na nás bude chtít každý tým vytáhnout a budou hrát s maximálním nasazením! Čeká nás ještě 5 těžkých podzimních zápasů! Pokud je zvládneme bez ztráty bodíku (vím, že na to máme), koupím bečku plzeňského! :-)

 

5. O fotbalových Hukvaldech se teď hodně mluví, dá se říct, že nám i v okrese v postupovém 

    souboji s Pískem spousta fanoušků fandí, vidíš to také tak a těší tě to ?

 Zájem o náš tým mě samozřejmě moc těší! Proto se fotbal hraje! Sezónu rozhodně nevidím jako souboj s Pískem, ale jako souboj s 13-ti soupeři ze stejné soutěže!

 

6.Zdá se, že se podařila vytvořit silná parta, která táhne za jeden postupový provaz,

    fanoušci také fotbalem žijí, to asi musí ten fotbal bavit dvojnásobně, že ?

 Je tomu opravdu tak! Výboru FO se povedlo vhodně doplnit náš tým! Atmosféra v týmu je vynikající a jsem rád za každého člena našeho současného týmu (i ti co pravidelně nehrají mají vysokou kvalitu a přínos pro tým). Je pro mne čest být v takovém týmu! Snad už tedy v letošní sezóně naplno rozvineme náš dlouhodobý potenciál a uděláme konečně pořádnou radost našim fanouškům a svezeme je, či jim zamáváme z vláčku Podhoráčku! Zejména mám na mysli věrné fanoušky co s námi mají tu asi desítiletou trpělivost a stále nám fandí a věří!

 

7. A na závěr, jak vidíš budoucnost hukvaldského fotbalu i z pohledu trenéra předpřípravky? 

Je to velká věc a správná cesta do budoucna pro TJ Sokol Hukvaldy! Musím vyzdvihnout přístup bývalého trenéra Jiřího Němce, který nám ukázal jak na to. Teď již to bude především o trpělivosti rodičů těch nejmenších, kterým děkuji za jejich maximální přístup! A pak samozřejmě na samotných dětech - hráčích aby jim to vydrželo a vždy se snažili zlepšovat! Výbor FO prosím o pokračující podporu!

                                              

                                               6.10.2012 HUKVALDY –Písek

 

                                                  Roman Galásek, záložník                                                       

                               

1.Jsi jednou ze tří podzimních posil týmu Hukvald a to posilou nejzkušenější,můžeš nám krátce popsat svou fotbalovou kariéru ?

Moje kariéra je úzce spjatá s Petřvaldem na Moravě,kde hraji od dorostu.Mezitím jsem hrál dva roky ve Frenštátě a rok v Polance.Než jsem  přišel hrát do Petřvaldu tak jsem hrál za žáky Vítkovic.

 

2.Z hlediště to vypadá, že právě tvá zkušenost středové řadě pomohla a jsi tím, kdo působí na mladší kluky jako zklidňující prvek týmu, cítíš to také tak ?

Ani bych neřekl,jen jsem starší tak se nenechám zbytečně rozhodit a mladým se to snažím vysvětlit.

 

3.Zatím se týmu daří skvěle, i když těžké zápasy nás stále čekají, jak vidíš po sedmi kolech výkonnost mančaftu, a na čem je třeba ještě zapracovat ?

Mančaftu to zatím šlape, ale jsme teprve ve čtvrtině a bude hodně těžké si udržet stávající formu, která je zatím výborná.Myslím, že by bylo dobré víc zapracovat na lepší komunikaci na hřišti, to nám myslím zatím chybí.

 

4. Je těžké nebo naopak povzbuzující, nastupovat v jednom dresu s hráči v některých případech o generaci mladšími ?

Řekl bych, že je to těžké, ale zároveň povzbuzující.Těžké v tom, že už se s těma mladýma moc nemůžu rovnat, ale povzbuzující v tom, že si na hřišti nepřipadám zas tak starý.  

 

5.Jak se ti zatím na Hukvaldech líbí ?

Na Hukvaldech se mi líbí, je tady pěkné prostředí, čistý vzduch a výborný kolektiv hráčů i všichni ostatní, kteří se starají o chod a zázemí  klubu

 

6.Vím, že to je ještě předčasné, ale jak moc tě láká slíbená postupová projížďka vláčkem v červnu po posledním zápase?

 

Projížďka vláčkem se mi bude určitě líbit, protože vlakem jsem jel naposledy snad na vojnu a to už je hodně dávno :) Doufám, že to v tom červnu vyjde a svezeme se.Myslím si, že toto mužstvo má na vyšší soutěž a postoupí.

 

                                             22.9.2012 HUKVALDY –Metylovice

 

                                                        Zdeněk Matějka,

                                                            útočník                                                        

                               

1.Byl jsi první velkou letní posilou,která na Hukvaldy přišla.Jak hodnotíš po zatím odehraných zápasech své rozhodnutí změnit dres ?

Co se týče mě osobně, tak jsem se po jarní sezóně strávené na hostování ve Frenštátě, rozhodoval hlavně jestli s fotbalem budu ještě pokračovat nebo ne. Jelikož se už hlavně z časových důvodů nemohu fotbalu věnovat, tak jak by bylo asi potřeba. Nicméně v létě ještě přišla nabídka na půlroční hostování z Hukvald a po zvážení jsem ji nakonec přijal a rozhodně toho nelituji. Nyní se tedy budu snažit pomoci Hukvaldům, přiblížit se vysněnému postupovému cíli.

 

2.Velkou část letní přípravy si byl zraněn, je sval již vyléčen definitivně, nebo ještě podvědomě nohu šetříš ?

Tak svalová zranění jsou vždycky nevyzpytatelná, což se potvrdilo při mém prvním přípravném utkání ve Fryčovicích, kdy se mi zdálo, že už je všechno v pohodě a po půl hodině mi v něm zase píchlo tak, že jsem nebyl schopen pokračovat a nestihl jsem ani první mistrák v Oldřichovicích. Sval jsem trochu cítil ještě v utkání s Baškou a Smilovicemi, ale nyní už je zase zcela v pořádku a při hře mě již nijak neomezuje.

 

3.Spolu s Honzou Rumlem tvoříte útočnou dvojici, která zatím obstarala více než polovinu vstřelených branek,jak se vám spolu hraje ?

Tak Bery je kvalitní hráč s gólovým instinktem, což potvrzuje i jeho dosavadních vstřelených 11 branek. Ale na druhou stranu dokáže góly, či šance i připravovat, takže ve spolupráci s ním nevidím žádný problém. Samozřejmě vždycky je, ale co zlepšovat :-) Přišli jsme zde s tím, že budeme góly dávat, což se nám zatím poměrně oběma daří a za to jsem rád. I když není až tak důležité kdo ty góly dává, hlavně když padají, fanoušci jsou spokojeni a po zápase bereme 3 body.

 

4.Zdá se, že v mančaftu panuje pohoda a do boje o vytoužený postup jdou všichni s velkým odhodláním, cítíš to taky takhle ?

Ano, přesně tak bych to popsal !! Všichni pracují na 100% s touhou udělat pro vítězství maximum. A pokud je člověk v pohodě, tak se mu daří a i to potřebné štěstí mu jde naproti.

 

5.Při pohledu na tabulku to vypadá, že jsme všechny naše dosavadní soupeře poslali na dno a teď začíná druhá část se soupeři z horní poloviny.Jak předpokládáš, že se bude vyvíjet letošní skvělá série?

Zatím se nám jak herně, tak výsledkově daří, možná až nad očekávání. Doufám, že nám tahle série vydrží co nejdéle a vytvoříme si ještě nějaký větší bodový náskok, jelikož cesta za postupem je dlouhá a každý bod může v konečném zúčtování hrát roli. To mohu potvrdit i ze své zkušenosti, kdy jsme s Janovicemi postupovali tři roky po sobě z Okresního až do Krajského přeboru. Každý mančaft se snaží na leadera tabulky vytáhnout a obrat ho o cenné body. Nicméně si myslím, že momentálně je tady dost silný tým na to, tohle všechno zvládnout.

 

6.Jak se ti zatím na Hukvaldech líbí ?

Hodně mi to tady připomíná již zmiňované Janovice za jejich slavné postupové éry. Atmosféra ve zdejším ambiciózním klubu je výborná. Všichni lidé působící kolem fotbalu tady na Hukvaldech jsou do toho hodně zapálení a obětují pro něj spoustu úsilí a času, což velice obdivuji. V kabině je dobrá parta, kdy všichni táhnou za jeden provaz a v zápasech je to pak znát. I nově zrekonstruovaný fotbalový stánek přispívá k tomu, že se tady člověk cítí dobře.

                                                    

                                                             8.9.2012 HUKVALDY – Lískovec B

                                                                     Jan Rumel, útočník                                                        

                               

1.Tvůj příchod do týmu Hukvald byl na vážkách do posledních chvil, přesto, že si s týmem absolvoval velký kus přípravy,jak vidíš tvůj příchod z Fryčovic na Hukvaldy a co od svého angažmá na Hukvaldech čekáš ?

 

Můj příchod na Hukvaldy ze začátku opravdu nevypadal moc reálně, jednání mezi kluby se dlouho táhla a vše se vlastně dojednalo až pár dní před prvním mistrákem,ale musím nakonec poděkovat Fryčovicím,že mi umožnily zde hrát.V první řadě bych chtěl pomoci Hukvaldům k postupu do vyšší soutěže,protože tam jak kvalitou kádru,tak i zázemím patří a po těch letech snahy si to zaslouží.Jde vidět,že lidi co se tady o fotbal starají jdou správným směrem a za to jím patří dík.

 

2.Jak si zatím spokojen s výkony týmu ?

 

S výkony týmu jsem nadmíru spokojen a určitě nejen já, ale i všichni Hukvaldští fanoušci.Jistě, vždy to muže být lepší a já věřím, že se budeme ještě zlepšovat.Jsou za námi sice jen 3 kola, ale už ty nám ukázaly, že máme na to hrát o nejvyšší příčky v soutěži.Tento tým má velký potenciál, sešla se tady výborná parta kluku a já věřím,že pro postup uděláme maximum.

 

3.Jsi vnímán jako jedna z opor v dlouhém boji o kýžený postup, jak se s touto roli vyrovnáváš?

 

Jako opora se určitě necítím,spíš bych řekl,že patřím k těm zkušenějším, co už fotbalově něco mají za sebou, těch je nás tady ale více.Určitě jsem tady od toho, abych dával branky, ale nejdůležitější je, aby se vyhrávalo.Myslím si, že jak budeme podávat takové výkony jako do teď, výsledky se určitě dostaví.

 

4.Zatím se ti střelecky daří,říká se že, existuje sázka, že dáš za podzim 15 gólů, je to pravda,

 a jak moc si na to věříš ?

 

Ano, zatím to střelecky jde, i když těch gólu mohlo být ještě více, hodně šancí jsem jak se říká zazdil, ale i těch 7 gólu zatím není špatných. Pokud jde o sázku, tak ta opravdu je, zprvu se vsadil můj otec s Adamem Hubeňákem, ale jelikož on vyměknul, asi mi nevěřil, tak jsem se vsadil o to já.A jestli si na to věřím?!Tak musím přiznat, že ano, jinak bych do toho nešel.

 

5. Koho vidíš jako největší soupeře v boji o postup?

 

Na postup si určitě brousí zuby více týmu, já v těch největších soupeřů vidím Ostravici,která kvalitně posílila, i když se ji zatím moc nedaří, tak určitě ještě do tabulky promluví.A taky Písek, Metylovice a Baška,která mě sice ve vzájemném zapase moc nepřesvědčila,ale třeba překvapí.Okresní přebor je nevyzpytatelná soutěž,ve které muže porazit kdokoliv kohokoliv a nesmíme nikoho podcenit.

 

6.Jak si zatím na Hukvaldech spokojen jak po sportovní tak po lidské stránce?

 

Jsem tady nadmíru spokojen,vše klape jak má,jak už jsem zmínil je tady výborná parta lidí, dobrý trenér, vedení a také fanoušci, kteří mě mile překvapili, snad budou v tak hojném počtu chodit i nadále.Sezona bude dlouhá a těžká, ale věřím, že společnými silami to zvládneme a nakonec se svezeme tím slíbeným postupovým vláčkem:-)

                                  25.8.2012 HUKVALDY - Baška

                      RADOMÍR CHÝLEK, nar. 26. 3. 1967 , trenér

Kariéra: Kozlovice, VOKD Poruba, Baník Ostrava, ČH Bratislava, VTJ Tábor, Baník Ostrava, 

         Petra Drnovice, SSV Ulm (Německo), Železárny Třinec, Frýdlant n.O, Kozlovice

Bilance v lize: 129 zápasů/25 branek

 

1.S jakým očekáváním si přijal nabídku angažmá na Hukvaldech ?

Byl jsem osloven předsedou klubu, který mi nastínil plány oddílu do blízké budoucnosti.

Již na první schůzce bylo vidět, že jde o člověka zapáleného pro fotbal, stejně jako ostatní

členové výboru.Cílem pro sezonu je postup do 1.B třídy, kam Hukvaldy historicky jistě patří.

Je to pro nás v kabině výzva, abychom pro splnění tohoto cíle udělali maximum.Nebude to

jednoduché, ale věřím, že je v silách hráčů 1.B vykopat.

 

2.Jak si spokojen s letní přípravou ?

Příprava proběhla podle plánu a počtem hráčů na tréninku i jejich přístupem jsem mile překvapen.Samozřejmě je letní příprava kratší a nejde vše dotáhnout k dokonalosti, ale musíme pracovat a postupně odstraňovat nedostatky v naší hře.

 

3.Co hráčský kádr, byl posílen několika hráči, naopak je dočasně mimo hru Marek Košica, jak tady 

  vidíš letní změny?

Myslím, že kádr byl doplněn vhodně.Přišla zkušenost a také dravost.Samozřejmě je škoda odchodu Marka Košici a zranění Zdeny Matějky, ale jsou zde další hráči, kteří chtějí ukázat své kvality.Fotbal nehraje jen jedenáct hráčů, kteří jsou na hřišti.Musí být kvalita celého kádru.Samozřejmě určitá kostra týmu musí být. Všichni však musí být připraveni naskočit a udělat, dle svých schopností, vše pro úspěch mužstva.

 

4.Jaký cíl před tebe postavilo klubové vedení a jak těžké z tvého pohledu ho bude splnit?

Jak jsem již naznačil v úvodu je to postup.Samozřejmě je více klubů , které chtějí totéž.

Mám výhodu, že jsem většinu mužstev viděl loni při zápasech Kozlovic.OP je soutěž, kde může každý každého potrápit.Výhodu snad vidím v tom, že letos nemá soutěž vyloženého favorita.Je několik kandidátů na přední

příčky, ke kterým doufám budeme patřit také my.Určitě pro úspěch uděláme maximum.

 

5. První dva soutěžní zápasy (pohár v Kunčicích a 1.kolo v Oldřichovicích) se výsledkově povedly.Jak  

   tyto zápasy  hodnotíš a co ti napověděly?

Při vší úctě k těmto soupeřům to neberu jako měřítko naší kvality.Myslím, že všichni co viděli

tyto zápasy se shodnou na tom, že naše hra nebyla optimální.Se soupeři lepších kvalit by to

nemuselo stačit.Na druhou stranu jsme v určitých fázích obou zápasů dokázali předvádět kvalitní hru s fotbalovostí a zdravou agresivitou.Také počet vstřelených branek je příslibem k zlepšení útočné fáze.Věřím, že vše vypilujeme a budeme předvádět divácky atraktivní fotbal.

 

6.Dnešní utkání s Baškou by mohlo být jedno z klíčových v této sezóně.Jak se na dnešní zápas díváš

  a co od něho očekáváš?

Zápas bych nazval důležitým, ne však klíčovým.Čeká nás ještě spousta utkání, soutěž teprve začíná.Chceme jej samozřejmě vyhrát.Bez toho bychom ani nemuseli nastupovat.To platí ostatně pro všechna utkání.Chceme podat kvalitní výkon a potěšit tak naše fanoušky , kteří jsou jistě po pauze natěšení a plní očekávání.

                                                        16.6.2012 HUKVALDY – Kozlovice

 

Michal Olbert, záložník
 

 

 1. Jakými týmy jsi prošel za svou fotbalovou kariéru?
Začínal jsem na Slovensku odkud pocházím v obci Oravská Lesná, kde jsem prošel všemi kategoriemi až do mužů. Pak jsem se oženil a přestoupil na Hukvaldy.
 
 2. Můžeš  zhodnotit  tuto  sezónu? Hodnotím ji celkem kladně, až na některé podzimní zápasy, kdy jsme zbytečně ztráceli body.
 
 3. Jak vidíš budoucnost hukvaldského fotbalu. Je tady výborný kolektiv hráčů a vedení, které dává mnoho úsilí do celkového chodu oddílu. Všichni si přejí postoupit, tak snad se nám to podaří v příští sezóně.

 5. S kterým spoluhráčem si nejvíc vycházíš? Určitě Marek Košica, je to dobrý člověk a ještě lepší fotbalista.
 
 6. Poděl se o nejkrásnější fotbalový zážitek? Dvakrát jsem postoupil v dorostenecké kategorii a pak jsem zažil postup v mužích v Oravské Lesné.

 

                                       3.6.2012 HUKVALDY -Lučina

                                                 Jiří Tobiáš

                                                    brankář

1. Jakými týmy jsi prošel za svou fotbalovou kariéru.

Od žáků stále Sokol Hrabůvka- v tomto období pouze krátké hostování Dolní Lhota, Svinov, pak přestup zde na Hukvaldy s ročním hostováním v Kozlovicích, takže má nejvyšší soutěž 1 odchytaný zápas v 1.A třídě. Prostě samouk a fotbalový závislák.

2. Můžeš zhodnotit a porovnat tuto a minulou sezónu.

Minulá sezona byla mnohem slabší herně, probíhající sezona je kvalitnější, příspěl k tomu hlavně lepší přístup hráčů k přípravě a stmelení kolektivu hlavně příchodem Michala Vichra.

3. Co by si chtěl vzkázat týmu, jako jeden z nejstarších hráčů.

 Aby si všichni uvědomili, že tým tvoří jednotlivci- individuality, ale sám nezmůže nikdo nic, takže makat na sobě v přípravě a odevzdat vše pro kolektiv. A taky, že fotbal sice hrají pro sebe, ale hlavně pro diváky a je jedno, jestli jich je 50 nebo 50.000.

4. V čem se musí mužstvo zlepšit, aby příšti sezónu hralo o vyšší patra tabulky.

Určitě ve hře dopředu a v proměňování šancí.

5.Spoluhráč s kterým nejvíc vycházíš.

Vždy jsem vycházel se všemi velmi dobře # a zvlášť na Hukvaldech jsou fajn kluci a všichni kolem fotbalu. Když mám říct # jméno pak můj dlouholetý brankářský kolega Honza Sasín.

6.Poděl se s náma o nejkrásnější fotbalový zážitek.

Můj jediný postup do krajské soutěže-1.B třídy ještě s Hrabůvkou a dále určitě silný zážitek, když jsem si poprvé zahrál mistrovské utkání za muže Hukvald se svým synem Lukášem.

 

20.5.2012 Hukvaldy- Bukovec

Jan Ermis,

                Dorostenec, obránce                                                                                                                     
 

K dalšímu rozhovoru jsme si pozvali mladého a talentovaného Jana Ermise, který v dorosteneckém týmu patří

k těm nejzkušenějším a již taky okusil atmosféru v týmu mužů, s kterými také absolvoval zimní soustředění.


    1.Jak vidíš současný stav mládežnického fotbalu na Hukvaldech?

Myslím, že je velice dobrá úroveň v žákovské kategorii, momentálně bojují v nástavbové skupině s nejlepšími týmy

okresu.Dorostenci sice schytávají vysoké prohry, ale na tréninky začala chodit většina týmu, určitě se proti podzimu

zlepšujeme, ale výsledky pro nás určitě nejsou uspokojivé.

 2.Jaký je tvůj největší sportovní zážitek?

Tím byl asi poslední rok v žákovské kategorii, kdy se jsme nakonec skončili na druhém místě.

 3. Jak vidíš budoucnost hukvaldského fotbalu ?

Věřím, že v příští sezóně budou muži dosahovat těch nejvyšších příček a snad i postoupí do vyšší soutěže.

 4. S kým si v týmu nejlépe rozumíš ?

Tak nejlépe si rozumíme s Honzou Mifkovičem a Michalem Kuběnou.

 5.Čeho by si ve fotbale chtěl dosáhnout ?

Tak rozhodně je mým cílem dostat se do kádru mužů a neustále se zlepšovat, abych byl přínosem pro hukvaldský

fotbal.(pozn. red., možná někteří Honzu potkáváte jak si dává navíc tréninkové dávky i mimo oficiální trénink)

 6. Máš nějaký oblíbený klub?

Oblíbeným klubem by měl být ten v němž hraji, takže pro mne jsou to Hukvaldy.

 

                                  6.5.2012 Hukvaldy – Frýdlant „B“

                                           Marek Košica, záložník                                                                                                                     
    1.Kde si začínal s fotbalem a jak se vyvíjela tvá kariéra?

Začínal jsem na Hukvaldech, v mládežnickém věku jsem odešel do NH Ostrava, odkud jsem po roce přestoupil do Vítkovic. Tam jsem odehrál 4 sezóny, načež jsem se vrátil zpět na Hukvaldy, kde jsem s výjimkou 1 ročního hostování ve Fryčovicích, dodnes.

 2.Na jaře se tobě i týmu daří, v čem je podle tebe největší změna proti loňské nevydařené sezóně?

U mne je to určitě tím, že mám na fotbal více času, mohu více trénovat a celkově se cítím lépe.Týmu prospěly hráčské změny,kolektiv táhne za jeden provaz, A výsledky se dostavily, i když to mohlo být ještě lepší.

 3. Jak vidíš budoucnost hukvaldského fotbalu ?

Věřím v posílení týmu, určitě by to chtělo 3 kvalitní hráče, zvláště v útoku máme obrovské rezervy.Bez těchto změn asi postup, pro který všichni žijeme, by asi nebyl moc reálný.

 4. S kým si v týmu nejlépe rozumíš ?

Určitě jsou to Michal Vicher  a Dan Hubeňák.

 5.Tvůj největší fotbalový úspěch ?

Tak určitě to bylo mé působení ve Vítkovicích, hrát dorosteneckou ligu, účastnit se zahraničních turnajů, to byl zážitek.

 6. Máš nějaký oblíbený klub?

Vyloženě oblíbený klub nemám.

 7.Co by si vzkázal hukvaldským příznivcům?

 Řekl bych jim, že je jednoduché stát u lajny a kritizovat, ale kdo jednou fotbal hrál ví, že to není vždy tak jednoduché, jak to z diváckého pohledu vypadá.

Přece jen hrajeme okresní přebor, myslím, že se všichni snažíme, ale ne vždy se může dařit. V té chvíli by to chtělo místo kritiky spíše povzbudit.Je to jen sport.

 

15..4.2012 HUKVALDY –Písek

 

Michal Vicher

Záložník, kapitán a asistent trenéra

 

Jak se vyvíjela tvá fotbalová kariéra ?

Fotbal jsem začal hrát na Hukvaldech a prošel jsem mládežnickými týmy Válcoven F-M, pak jsem se opět vrátil na Hukvaldy a po zkušenostech ve Fryčovicích, Kozlovicích a Janovicích jsem se vrátil zpět na Hukvaldy.

Tvůj oblíbený tým ?

Jednoznačně Real Madrid.

Tvůj oblíbený spoluhráč ?

Na jaře nám to šlape s Markem Košicou, daří se nám, takže

asi momentálně Marek Košica.

Co očekáváš od dnešního utkání s Pískem ?

Jelikož chci v každém utkání vítězit, tak i dnes čekám

3 body a dobrý výkon našeho mužstva.

Představ si, že jsi dnes trenér, postav sestavu na Písek.

Každý trenér to vidí jinak, já bych dnes postavil tuto sestavu:

Sasín- Tobiáš, Z.Velart, Hubeňák,Chamrád- Grufík, Vicher,Košica, Olbert- A.Holub, Matuška

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z dob tvého působení ve fotbale.

Největším zážitkem jsou určitě 2 postupy s Janovicemi.

Jak vidíš budoucnost týmu Hukvald?

Z dnešního pohledu jsem optimista, daří se nám, určité zlepšení tady je už teď, samozřejmě tým potřebuje posílit, víme, že hlavně v útoku máme velké mezery, ale věřím, že společnou prací se dočkáme toho, že příští rok  budeme slavit postup!